100 üzerinden 9 puan alan kişiyi kadrolu memur olarak atadılar

Iğdır Üniversitesi eski Rektörü olan Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’ın 100 üzerinden 9 puan alan kişiyi memur olarak işe aldığı belirtildi.

100 üzerinden 9 puan alan kişiyi kadrolu memur olarak atadılar

100 üzerinden 9 puan alan kişiyi kadrolu memur olarak atadılar

Terör örgütü FETÖ/PDY soruşturmasında örgüt içerisinde adam kayırmacılık ve torpil ortaya çıkmaya devam ediyor. Üniversitelerde yapılan bilim sınavlarında başarısız olan, çok düşük puan alan FETÖ üyesi kişiler ile akrabalarının başarılı sayıldığı ortaya çıktı. Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Iğdır Üniversitesinde FETÖ yapılanması detayları deşifre ediliyor.

100 ÜZERİNDEN 9 ALDI

Iğdır Üniversitesi eski öğretim üyesi olduğu belirtilen Çiğdem G.’nin üniversite tarafından yapılan bilim sınavında 100 puan üzerinden 9 puan aldığı, başarısız olması gerekirken dönemin rektörü Iğdır Üniversitesi eski Rektörü olan Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz tarafından göz yumularak üniversite kadrosuna yerleştirildiği ortaya çıktı. Ayrıca Çiğdem G.’nin babası Turan G.’nin Strateji Daire Başkanı olarak görev yaptığı, rektör tarafından görevde tutulduğu belirtildi.

FİŞLEME YAPILIYORDU

Iğdır Adliyesinde zabıt katibi olarak görev yapan, görev yaptığı dönemde de tüm adliye personelini fişlediği belirtilen Adem G.’nin de aynı rektör döneminde üniversite kadrosuna alındığı ortaya çıktı. Fişleme yapan memurun o dönemde hakim, savcı ve yargı personelleri hakkında notlar tutarak fişlediği iddianamede yer aldı. Ayrıca tanık sıfatı ile iddianamede yer alan dönemin Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Mustafa Yılmaz tarafından verilen ifadede Iğdır Üniversitesi eski Rektörü Yılmaz’ın adliyede çalışan Adem G.’ye zarar gelmemesi için kendisi ile görüşmeye geldiği  bilgisi de yer aldı.

 Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Yüz üzerinden 9 puan alanlar atanmış ahlaksızlık.ya şimdi hiç puanı olmayan lar atanıyor.Torpil mülakat adı altında yapılıyor.bu durumu değerlendirenler Neder.bu ahlak sözlüğün daniskasi.

    • REKTÖRLERİN MEMUR ATAMA YETKİSİ YOKTUR. BU BAHSEDİLEN KİŞİ GENEL ATAMA İLE KİMSE TERCİH ETMEDİĞİ İÇİN ATANMIŞTIR. LÜTFEN HABER YAPARKEN GERÇEKLİĞİNİ ARAŞTIRIN.YA DA YAPTIĞINIZ HABERLER SONUCUNDA KARŞILAŞACAĞINIZ ŞEYLERE HAZIRLIKLI OLUN.SAYGILAR….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM