9 bin 103 polis açığa alındı, Emniyette FETÖ operasyonu

Bugün başlatılan FETÖ operasyonlarında 81 ilde yüzlerce kişi hakkında işlem yapıldı. Akşam saatlerinde gelen bilgiye göre ise 9103 polis açığa alındı.

9 bin 103 polis açığa alındı, Emniyette FETÖ operasyonu

9 bin 103 polis açığa alındı, Emniyette FETÖ operasyonu

Emniyette açığa alınan polislerden 2500 polisin İstanbul’da, 1350 polisin ise Ankara’da görev yaptığı açıklandı. Bugün 81 ilde düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kamu personeli de gözaltına alınmıştı. FETÖ’nün mahrem imamları, ablaları ve ağbileri olarak tabir edilen örgütle bağlantılı üyelerine yurt geneli geniş çaplı operasyon düzenlenmişti.

MAHREM ÜYELERE OPERASYON

Gün içinde yapılan operasyonlar hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Emniyet personeli içerisinde mahrem yapılanmaya yönelik ciddi bir operasyon yapıldığın belirtmişti. Soylu tarafından yapılan açıklama sırasında 72 ilde yaklaşık bin kişi gözaltına alınmıştı. 4900 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş ve bu kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü açıklanmıştı.

EMNİYETTE BİNLERCE POLİS AÇIĞA ALINDI

Emniyet Genel Müdürlüğünde FETÖ bağlantıları gerekçesi ile yaklaşık 9103 polisin açığa alındığı bilgisi verildi. Operasyonların halen sürdüğü örgütle bağlantısı tespit edildiği gerekçe gösterilen polislerin açığa alma işlemlerinin süreceği tahmine diliyor. Açığa alınan polislerin isimleri, bilgileri ve görev yerleri açıklanmazken, ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara gösteriliyor. İlerleyen saatlerde 26 Nisan tarihinde açığa alınan 9 bin 103 polisin listesi yayınlanır mı bilemiyoruz.

9 BİN 103 POLİS MEMURU AÇIĞA ALINDI

26 Nisan 2017 tarihinde açığa alınan Emniyet personellerinden 9103 kişinin polis memuru olduğu bilgisi verilirken Emniyette FETÖ soruşturmalarının sürdüğü açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama;

667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin” 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9103 Emniyet Teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. inşallah içlerinde hata veya kasıt ile mağdur edilen yoktur. fetö ile mücadeledeki kararlılık sevindirici. bu milletin sırtına kene gibi yapışmış bu asalak yapıdan kurtulmak için elimizden geleni yapmalıyız. ama hata veya kasıt ile mağduriyetlere sıfır tolerans verilmeli. bir tek masumu mağdur etmeden, fetöcüleri ayıklamalıyız. istikbalimiz bu mücadeledeki başarımıza bağlı.. 15 temmuzun hatırasına saygı için bu işi sulandırmadan ciddiyetle ve hataya yer vermeden halletmeliyiz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM