14 Temmuz 692 sayılı KHK ile Adalet Bakanlığından ihraç edilenlerin listesi

418 kişilik ihraç listesi yayımlandı. Adalet Bakanlığında 418 personel 14 Temmuz 2017 tarihli 692 sayılı KHK ile meslekten ihraç edildi.

14 Temmuz 692 sayılı KHK ile Adalet Bakanlığından ihraç edilenlerin listesi

14 Temmuz 692 sayılı KHK ile Adalet Bakanlığından ihraç edilenlerin listesi

692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan KHK ile binlerce kamu çalışanı meslekten ihraç edildi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kamuda ihraç edilen kamu personellerinin sayısı 110 bine yaklaşırken, en çok ihraçların olduğu Bakanlıkların arasında Adalet Bakanlığı da bulunmaktadır.

418 ADALET BAKANLIĞI PERSONELİ İHRAÇ EDİLDİ

692 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 418 Adalet Bakanlığı personeli meslekten ihraç edildi. Yayımlanan ihraç listesi içerisinde ağırlıklı olarak Zabit Katipleri ve İnfaz Koruma Memurları yer alırken, ihraç listesinde meslekten uzaklaştırılanlar arasında Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapan Sosyolog, şoför, teknisyen, öğretmen, mübaşir, idare memurları, icra katipleri, uzman yardımcısı, ceza infaz kurumu müdürleri de yer aldı.

692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Adalet Bakanlığında meslekten ihraç edilenlerin isim listesi için TIKLAYINIZ

692 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen 418 Adalet Bakanlığı personeli ile birlikte Adalet Bakanlığında görevden ihraç edilen personel sayısı binlerle ifade edilmeye başladı. Hakim, Savcı başta olmak üzere Adalet Bakanlığından ihraç edilenlerin sayısı diğer Bakanlıklara göre ağırlık kazanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Açıklamalarınız için teşekkürler fakat dosya ekleri ne kadar olmalı. eklerin elektronik ortama nasıl taşınabileceğine de yer vermelisiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM