14 Temmuz 692 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığından ihraç edilenlerin listesi

Sağlık Bakanlığından ihraç edilen sağlık çalışanlarının listesi 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 14 Temmuz tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

14 Temmuz 692 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığından ihraç edilenlerin listesi

14 Temmuz 692 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığından ihraç edilenlerin listesi

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kamudan ihraçlar sürüyor. 110 bine yakın kamu personelinin ihraç edilmesinden sonra 692 sayılı KHK ile yaklaşık 7 bin kişi daha meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraçlarda Sağlık Bakanlığından şu ana kadar çok sayıda sağlık personeli ihraç edilmişti.

789 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONELİNE İHRAÇ

Sağlık Bakanlığından ihraç edilenlerin isim listesi 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan sağlık personeli ihraç listesi içerisinde 789 sağlık personeli yer aldı. İhraç edilen sağlık personelleri içerisinde pratisyen doktor, çeşitli alanlarda uzman doktorlar, diş hekimleri, hemşireler de yer aldı.

692 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen sağlık personeli listesi için TIKLAYINIZ

Van, İzmir, İstanbul, Diyarbakır, Ankara ağırlıklı listede 789 Sağlık Bakanlığı personeli yer aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı gibi kurumlardan sonra en çok ihraçların yaşandığı bakanlık olan Sağlık Bakanlığı 14 Temmuz tarihinde yayımlanan 692 sayılı KHK’de de en çok ihracın yaşandığı Bakanlıklardan birisi oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM