15 Temmuz sonrası oluşan Yeni Kapı ruhuna ihanet ediliyor! İşte belgesi

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra demokrasi nöbetlerini el ele kol kola tutanların arasında hala ayrımcılık yapanlar var. Çekmeköy Belediyesi tarafından öğretmenlere gönderilen yemek ve program davetiyesinde Eğitim Bir-Sen logosuna yer verilerek Yeni Kapı Ruhu yansıtılmadı.

15 Temmuz sonrası oluşan Yeni Kapı ruhuna ihanet ediliyor! İşte belgesi

15 Temmuz sonrası oluşan Yeni Kapı ruhuna ihanet ediliyor! İşte belgesi

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz tarafından öğretmenlere gönderilen yemek davetiyesi ve program afişleri tepki çekti. Öğretmenler günü münasebetiyle Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenecek organizasyonda belediye logosunun yanında yer alan Eğitim Bir-Sen logosu tepkilere yol açtı ve Belediyenin ayrımcılık yapmasına MEB personelleri sosyal medyada büyük tepki göstermeye devam ediyor.

EĞİTİM BİR-SEN LOGOLU DAVETİYE

Aday öğretmenleri uyum sürecinde sivil toplum ziyareti adı altında sadece Eğitim Bir-Sen binasına götürenleri gördük, Eğitim Bir-Sen formalarını giyerek mitinglere katılan şube müdürlerini, ilçe milli eğitim müdürlerini gördük. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra milletimizde oluşan Yeni Kapı Ruhu ile her şeyin düzeldiğini, ayrımcılığın, adam kayırmacılığının ortadan kalkacağını beklerken yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir ayrımcılık daha görüyoruz. 24 Kasım 2016 tarihinde Çekmeköy Belediyesi Sosyal Tesisleri Restorantında düzenlenecek organizasyonda öğretmenlere ve idarecilere gönderilen davetiyede Eğitim Bir-Sen logosunun olması ne alaka? Eğitim Bir-Sen üyeleri gelsin diğerleri gelmesin demekten başka bir şey değildir.

ebs-cekmekoy-yemek-davetiye

YENİ KAPI RUHUNA İHANET EDİLİYOR

ogretmenlericin.com olarak sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın defalarca dile getirdiği ve her şartta korunmasını belirttiği Yeni Kapı Ruhu bu şekilde korunamayacağını belirtmek isteriz. Herkesi kapsayan bir yemekte ayrımcılık yapılamaz, Belediye organizasyonunda bir sendikanın logosuna yer verilemez. Eğitim Bir-Sen bir kez daha Yeni kapı Ruhundan uzak olduğunu göstermiştir. Yeni Kapı Ruhunun korunması adına bu ruha zarar verenler hakkında gerekli işlemin yapılması gerekmektedir.

TÜRK EĞİTİM-SEN: AYRIMCILIK KOKAN BİR PROGRAM, KINIYORUZ

Türk Eğitim-Sen 3 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a program hakkında yazdığı yazıda ayrımcılık kokan bu programı kınadıklarını açıkladı. Tüm öğretmenleri kapsadığını düşündüğümüz, birlik ve beraberliği arttıracak bu organizasyonda belediye logosunun yanında yer alan bir sendikanın logosunun olmasını ayrımcılık olarak gördüklerini belirten Hasanpaşaoğlu, belediye başkanını ve organizasyonu tertip edenleri kınadıklarını belirtti.

tes3-1 tes3-2

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Sizdeki bu polyanna mantığına hasta oluyorum. Ülkede sanki adalet eşitlik varmış gibi bir de böyle geyiklere giriyorsunuz ya helal olsun ne deyim…

  2. yazık neden böyle şeylerde ses çıkmıyor.açığa alma ile ilgili bır haber olsa hemen 100 tane yorum yazarlar.hep kendinizi düşünmeyin .burda bir adaletsizlik var bunada ses çıkarın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM