170 öğretmen hakkında yakalama kararı, eğitim yapılanmasına operasyon

Örgütün kapatılan eğitim kurumlarında çalışan öğretmenler ağırlıklı olmak üzere 170 öğretmen hakkında yakalama kararı verildiği belirtildi.

170 öğretmen hakkında yakalama kararı, eğitim yapılanmasına operasyon

170 öğretmen hakkında yakalama kararı, eğitim yapılanmasına operasyon

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında 28 ilde operasyonların sürdüğü açıklandı. Soruşturma kapsamında 170 öğretmen hakkında yakalama kararının çıkartıldığı operasyonlarda şu ana kadar 48 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Yamanlar Koleji başta olmak üzere terör örgütü FETÖ’nün özel okullarında, eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin operasyonda ağırlıklı olduğu belirtildi.

BYLOCK SORUŞTURMASI

Gözaltına alınan öğretmenlerin örgütün özel iletişim programı ByLock kullandığı belirtilirken yakalama kararı çıakrtılan öğretmenlere yönelik operasyonların sürdüğü açıklandı. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere eş zamanlı 28 ilde yapılan operasyonlarda Kanun Hükmünde Kararnameler ile kapatılan FETÖ okullarında görevli öğretmenlerin gözaltına alınmaları devam ediyor.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, İzmir Emniyet Müdürlüğü koordinesinde yürütülen soruşturma ve operasyonlarda gözaltına alınan, hakkında yakalama kararı çıkartılan öğretmenlerin ByLock kullanıcı oldukları belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. fetönün tüm unsurlarının başta kamu olmak üzere ortaya çıkartılıp, hak ettikleri cezaları almaları sağlanmalıdır. Fetönün asılsız ihbar ve algı oyunlarına fırsat vermeden, fetö ile irtibatı ve iltisakı olmayanları mağdur etmeden bu süreç hızlı ve etkili bir şekilde tamamlanmalıdır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM