2010 KPSS FETÖ-PDY için çok önemli bir yere sahipti

2010 KPSS inceleme ve soruşturması hala bitmiş değil. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yürütülen soruşturmalarda 2010 KPSS’de kopya çekenler arasından ByLock kullananlar ortaya çıktı.

2010 KPSS FETÖ-PDY için çok önemli bir yere sahipti

2010 KPSS FETÖ/PDY için çok önemli bir yere sahipti

2010 KPSS sknadalını ilk ortaya çıkaran kişi Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk olmuştu. O dönemde FETÖ basınının hedefi şüphesiz Koncuk’tu. İsmail Koncuk için çeşitli asılsız ifadeler kullanılsa da Koncuk 2010 KPSS’de kopya çekildiğini, usulsüzlük olduğunu sağır sultan duyana kadar bağırdı. O dönem FETÖ ile araları iyi olanlar Koncuk’a destek vermedi. Lakin Koncuk bu yoldn dönmedi ve haklı çıktı. Ülkemizin içerisinde olduğu FETÖ soruşturması MEB personeli arasından 30 bin ihraca, kamu personeli arasından 45 bin ihraca ulaştı. Toplamda kamuda ihraç edilen personel sayısı 75 bine yaklaştı.

BİR TAŞLA BİRDEN FAZLA KUŞ VURDULAR

Milliyet Gazetesi yazarı Tolga Şardan yazısında 2010 KPSS’ye değindi. 2010 KPSS’nin FETÖ/PDY için çok öenmli olduğunun vurgusunu yaptı. Fethullah Gülen’in liderliğini yaptığı vatan, millet düşmanı bu örgüt KPSS’ye büyük önem veriyordur. Yıllarca bu soruları sızdırarak devlet kademelerine yerleşiyordu. FETÖ için devlete sızman en önemli amaçtı. Tolga Şardan kaleme aldığı yazıda 2010 KPSS’nin devlete sızma adına FETÖ’nün en önemli araçlarından biri olduğunu işaret etti.

ÖZEL TALİMAT VERİLDİ

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen tarafından 2010 KPSS için özel talimat verildiği ortaya çıktı. Gülen’e yakın önemli kademelerde görev yapan ve örgütün sır depoları olan ağbiler olarak adlandırılan kişilerin devlet kademesine yerleşmesi, bu ağbi denilen kişilerin yakın akrabalarını da devlet kademesine yerleştirmesi için 2010 KPSS’ye büyük önem verdikleri Şardan tarafından açıklandı. Fethullah Gülen tarafından örgüte hizmet eden asker, polis, öğretmen, memur gibi kademelerde çalışan kişilerin de akrabalarının devlete yerleştirilmesi, kadrolaşmaları için 2010 KPSS sorularının sızdırılması talimatı verdiğinin altı çizildi.

ÖDÜLLENDİRME YÖNTEMİ

FETÖ soruşturmasında yapılan incelemelerde KPSS sorularının sızdırılarak kopya ile devlet kademelerine yerleştirilen kişilere örgüt tarafından ödüllendirme yapıldığı ortaya çıktı. Gülen bu şekilde örgüte hizmet eden kişileri ve yakınlarını ödüllendiriyordu.

3 BİN KİŞİ SORUŞTURMALIK

2010 KPSS soruşturmasında 3 bin 300 kişi için hala adli soruşturma yürütülüyor. Soruşturmada bahsi geçen kişilerden yakşaık 700 kişide ByLock uygulamasının olduğu tespit edildi. 2010 KPSS’yi kazanarak devlete yerleşen 700 kişiden 200’ü TSK personeli. Yapılan soruşturmalarda bu kişiler tutuklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bu nasıl dindarlık ,çalınan sorularla memur olmak, başkalarının hakkına girmek için nasıl ikna ediyorlardı bu kadar insanı acaba.Ben böyle şeyler yapabileceklerini açıkçası hiç düşünmemiştim onu da geçtik adamlar devleti ele geçirmeyi kafalarına koymuşlar ,neden goremedik büyük resmi off aslında görmemek için kör olmak lazım hakketten üstü ihanet ederken tabanı ibadetle meşgul etmisler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM