2017 referandum seçim görevi sorgulama ve seçim görevi öğrenme

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum için seçim görevleri belli oldu. Şu ana kadar il/ilçe seçim kurulları sandıkta görev alacak sandık başkanlarını, memur üyeleri belirledi. Seçimde görev alıp almadığını öğrenmek isteyen ve seçim görevi sorgulama yapmak isteyen memurlar, öğretmenler YSK’nın sitesinden ogretmenlericin.com olarak anlatacağımız adımları izleyerek seçim görevi öğrenme işlemi yapabilirler.

2017 referandum seçim görevi sorgulama ve seçim görevi öğrenme

2017 referandum seçim görevi sorgulama ve seçim görevi öğrenme

İl/ilçe seçim kurulları kamu kurumlarından kamu personellerinin listelerini geçtiğimi haftalarda istemişlerdi. Mazereti dışında tüm kamu personelleri seçim kurulunun talimatı ile referandumda görev almak zorundadır. Geçerli bir mazereti olmayan kişiye görev çıkması halinde görevi kabul etmemesi mümkün değildir. Bunun için görev çıkan yerin seçim kuruluna yazılı başvuru yapılarak seçim görevinin iptali istenebilir. Eğer yeterli sayıda sandık başkan adayı, memur üye adayı varsa seçim kurulu insiyatif kullanarak seçim görevini iptal edebilir. Seçim görevi sorgulama işlemi ile seçim görevi öğrenilmektedir.

16 NİSAN REFERANDUM SEÇİM GÖREVİ

Referandum diğer seçimlere göre görev açısından, iş yükü açısından daha rahat bir seçimdir. Referandum seçim görevi ücreti yevmiyesi MEB personel camiasının birçok görev aldığı sınav ücretlerinden çok çok yüksektir. Seçimde görev alan, görev çıkanlar kurumlar tarafından ilan edilebilmektedir. Seçim görevli listeleri seçim kurullarında da askıya çıkmaktadır. Ancak 2017 referandum seçim görevi öğrenmek için anlatacağımız adımları yapmanız daha kolay olacaktır.

Kamudan haber kategorimizde referandum seçim görevi konusunda ayrıntılı haberimiz olmuştu. Tekrar bu konuyu güncelleyerek referandum seçim grevi öğrenme, sorgulama yapmak isteyen kamu personeline yol göstermek istiyoruz. Seçim görevi çıkanlar seçim kuruluna giderek ilgili görev tebliğini almaları gerekmektedir.

2017 referandum sandık başkanı görevi, memur üye görevi sorgulama;

Yüksek Seçim Kurulunun internet sitesinden Yurt İçi Seçmen Sorgulama bölümüne tıklıyoruz.  secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp?_afrLoop=1471780606732058

YSK Giriş Ekranı

Yukarıda görüldüğü gibi gelen ekranda ilgili kutucukları doldurup Sorgula düğmesine basınız.

Referandum Görevi Sorgulama

Referandum seçim görevi ekranında yaptığınız sorgulamada yukarıdaki gibi bir ekran gelirse, seçimde görevli değilsiniz demektir. Bu ekranda sizin sadece hangi sandıkta oy kullanacağınızın bilgileri yazmaktadır. Ancak sorgulama ekranında yukarıda yazan bilgilerden hariç aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsanız referandumda görevlisiniz demektir. Sandık başkanı veya memur üye olarak görevinizi görebilmektesiniz.

Seçim Görevi Srogulama

Yukarıdaki gibi ekranla karşılaştıysanız seçimde görevlisiniz.

2017 referandum seçim görevi çıkanlar ilçe seçim kuruluna bizzat müracaat ederek görev tebliğlerini almalıdırlar. Seçim kurulu tarafından iletişim bilgilerine kısa mesaj gönderilmektedir.

2017 referandum seçim görevi sorgulama haberimizi de okuyunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM