2018 2019 yıllarını kapsayan 4.dönem toplu sözleşme metninin tamamı

1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren çok konuşulan ve daha da konuşulmaya devam edecek olan 4.Dönem Toplu Sözleşme mutabakat metni imzalandı. Toplu sözleşme genel hükümler içeren metin yayınlandı.

2018 2019 yıllarını kapsayan 4.dönem toplu sözleşme metninin tamamı

2018 2019 yıllarını kapsayan 4.dönem toplu sözleşme metninin tamamı

2 yılda bir yapılan ve 5 milyondan fazla memurun tüm haklarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri sona erdi. Toplu sözleşme metni içerisinde en çok 2018 yılı ve 2019 yılı memur maaş zam oranları konuşulsa da en çok konuşulan konulardan birisi de memurları temsil eden yetkili kişi Ali Yalçın oldu.

TÜRKİYE KAMU-SEN KATILMADI

Toplu sözleşme görüşmelerinin dün gece ilerleyen saatlerde mutabakata varılmasından sonra 22.08.2017 tarihinde imza töreni düzenlendi. Törene Türkiye Kamu-Sen katılmazken, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı açıklamalarda bu zam oranının kabul edilemez olduğunu, Memur-Sen’in memurların haklarını masada bıraktığını belirterek ağır eleştirilerde bulundu ve bu anlaşmayı protesto ettikleri için imza törenine katılmadıklarını açıkladı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından toplu sözleşme metninin imzalanmasından sonra televizyon kanalına verilen röportaj videosu;

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın 2018-2019 yıllarını kapsayan 4.dönem toplu sözleşme görüşmeleri sonrası yaptığı açıklama videosu;

Toplu Sözleşmenin tam metni için TIKLAYIN

ogretmenlericin.com olarak belirttiğimiz 4.Dönem toplu sözleşme mutabakat metni genel hükümleri içermekte olup, Resmi Gazete’de 2018-2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme mutabakat metninin tamamı yayınlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM