227 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi! HSYK’da yeni ihraçlar geldi

20 Şubat 2017 tarihinde HSYK’da 227 hakim ve savcı daha FETÖ/PDY bağlantıları gerekçesi ile meslekten ihraç edildi. Referandumda Evet diyeceğini açıkladığı ve sosyal medyada paylaştığı belirtilen başsavcıya da soruşturma açıldı.

227 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi! HSYK’da yeni ihraçlar geldi

227 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi! HSYK’da yeni ihraçlar geldi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunda 227 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi. Yürütülen FETÖ soruşturmasında 227 hakimin ve savcının daha meslekten ihraç edildiği açıklandı. Ayrıca Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cevdet Kayafoğlu hakkında soruşturma izni verildiği belirtildi. HSYK tarafından soruşturma izni verilen Kayafoğlu’nun referandumda evet demesi üzerine sosyal medya paylaşımı yaptığı iddia edilmişti.

TOPLAM İHRAÇ SAYISI 3886’YA YÜKSELDİ

HSYK 2.Dairesi tarafından FETÖ/PDY soruşturmasında örgütle bağlantısı tespit edilen 227 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi. FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen hakim ve savcı sayısının toplamda 3 bin 886’ya ulaştığı belirtildi. Meslekten ihraç edilen 227 hakim ve savcı hakkında herhangi bir bilgi veya isim listesi yayınlanmadı. HSYK tarafından ilerleyen saatlerde meslekten ihraç edilen hakim ve savcıların listesinin yayınlanması bekleniyor.

BAŞSAVCI VEKİLİNE SORUŞTURMA İZNİ

Anayasa ve Başkanlık referandumu için sosyal medya paylaşımı yaptığı gerekçesi ile gündeme gelen Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cevdet Kayafoğlu hakkında da inceleme izni verildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM