24 Haziran seçimlerinde görev alacak başkan ve memur üyelerin ücretleri

24 Haziran 2018 seçiminde görev alacak sandık başkanı ve sandık memur üyelerin seçim ücretleri belli oldu. Ayrıca seçimlerde görev alacak olan partili üyelere, müşahitlere de ücret ödemesi yapılacak.

24 Haziran seçimlerinde görev alacak başkan ve memur üyelerin ücretleri

24 Haziran seçimlerinde görev alacak başkan ve memur üyelerin ücretleri

Milletvekilliği genel seçimleri 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak. Yapılacak olan erken seçimlerde görev yapacak olan seçim sandık kurulu başkanlarının ve seçim sandık kurulu üyelerinin ne kadar seçim ücreti alacakları netleşti.  Bina sorumlusu olarak görev yapacak olanlar da dahil olmak üzere seçim süresince görevli olan tüm çalışanlara seçim parası ödenecek.

SEÇİM ÜCRETİ

Yüksek Seçim Kurulunun 2018/8 sayılı kararında seçimde görev alacaklara ödenecek seçim ücretleri hakkında bilgi verildi. Sandık başkanı, sandık memur üye için seçim ücreti ödemeleri gün bazında yevmiye üzerinden yapılacak olup seçimde görev alana ne kadar ücret ödenecek sorusunun cevabını da aşağıdaki tabloda detaylı olarak belirtelim.

SANDIK GÖREVLİSİ SEÇİM PARASI

24 Haziran seçimlerinde yaklaşık 2 milyon kişi seçim süresince sandık başlarında görevli olacaklar.  Seçimde görev alacak kişilere yapılacak en düşük ödeme 1 günlük 88 lira yevmiye olacak. En yüksek ödeme ise 3 günlük yevmiye hesabı üzerinden 306 lira olarak ödenecek. Kurs verilen sandık kurulu başkanına 3 yevmiye, memura 2 yevmiye, siyasi parti üyelerine yani sandık müşahidi ücreti de 1 adet gündelik yevmiye ödenecek. Buna göre sandık kurulu başkanı eğitim alırsa 306 lira (3 günlük), sandık görevlileri eğitim alırsa 186 lira (2 günlük) ücret ve bina sorumluları eğitim alırsa 306 lira (3 günlük) ücret almış olacak. alacak. Seçim sandık görevlisi ücretleri 2018 yılı için bu hesaplama üzerinden yapılacak. Seçim sandık görevlisi ücretleri kursa katılanların ve katılmayanların farklı hesaplanmaktadır. Kursa katılan görevliler daha yüksek ücret alacaklar.

24 HAZİRAN SEÇİM GÖREVLİLERİ ÜCRETİ
Görevi Günlük Yevmiye Alacağı Ücret
Sandık Kurulu Başkanı 102 TL 306
Sandık Kurulu Üyesi 93 TL 186
Bina Sorumlusu 102 TL 306

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimde görev alacak kişilerin seçim ücretleri hakkında ve diğer hususlarda sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

38 yorum

 1. Merhaba ben resmi bina sorumlusu olarak gorev yaptim ben dahil birçok bina sorumlu arkadaşlarıma para yatmadı takip ettim sadece sandik görevlileri almış parayi bunun neden böyle olduğunu açıklaya bilirmisiniz

 2. Ben 24 haziran secimlerinde okul bina sorumlusudum okulumda 2 tane sandık vardı.3 sandık ve izerindekilermi ucret alıyor

 3. Ben sandık üyesi olarak görev aldım 24 haziranda secim paraları zıraat bankasına yatacak diye intenette yazıyor fakat bizde herhangi bir bankaya olur dediler bende akbank iban numarası verdim sizce akbankamı yatar para zıraat bankasına mı yataryoksa z

  • Merhaba, Akbank hesabınıza yatacak. Eğer IBAN vermeseydiniz ziraat Bankasına gidip TC numarası ile çekebilecektiniz. Paraların hepsi Ziraat Bankasına yatacak oradan da hangi banka olursa olsun verilen IBAN numaralarına aktarılacak.

 4. Siyasi parti üyeleri 93 tl (1) gündelik veriliyor sadece.
  Siyasi partili olmayanlar (2) gündelik alıyor
  Ben siyasi partili üyeyim üstelik egitimliyim… Siyasi partili olduğum için eğitimli olsa (1) gündelik mi alacak (2) mi alacak? Bilen varmi?

 5. İnternette pek çok yerde seçim müşahitlerinin ücret almadığına dair bilgiler var,müşahitlerin ücret aldığı kesin bir bilgi midir?

  • Seçim sırasında müşahitlerin IBAN bilgileri sandık kurulu başkanı tarafından alınacak ve seçim kuruluna verilecek. Ücretler hesaplarına yatırılacak.

 6. Sandık görevlileri eğitim almak zorunda, yoksa görev alamıyorlar diye bir söylenti duyduk. Böyle birsey var mı?

 7. Sayın Editör:
  İlçe merkezindeki bina sorumluları seçim günü sabahı torbaları ilçe seçim kurulundan alır ve binasındaki sandık başkanlarına teslim ederse +1 yevmiye daha alır. toplam 4 yevmiye*102=408 T.L. olur. Bilginize

 8. Merhaba. Seçimde görevli olan işçiye, seçim ücreti harici kurumu da ek ödeme yada pazar mesaisi verebilir mi?

 9. Sayin ADEM ERTANIDIR; 24 Haziran 2018 Pazar gunu yapilacak olan Cumhurbaskani ve Milletvekili secimlerinde, Partimizin Okul/Bina Sorumlusu olarak gorevlendirildiniz. Gorevi kabul ediyorsaniz 2 gun icerisinde EVET yazip 2578’e gonderiniz. Not:Bu mesaja vereceginiz cevap ucretsizdir. Bana bu mesaj geldi ücret alabilirmiyim ne kadar alirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM