243 TSK personeline gözaltı kararı, operasyonun nedeni ByLock uygulaması

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde FETÖ yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 243 TSK personeli için yakalama kararı çıkartıldı. 54 ilde yürütüldüğü belirtilen soruşturmada gözaltına alınacakların ByLock uygulaması kullandıkları tespit edildi.

243 TSK personeline gözaltı kararı, operasyonun nedeni ByLock uygulaması

243 TSK personeline gözaltı kararı, operasyonun nedeni ByLock uygulaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmasında örgütün iletişim araçlarından birisi olan ByLock uygulaması kullandığı belirtilen askeri personel hakkında yakalama kararı çıkartıldı. TSK personelini kapsayan ve yeni başlayan operasyonda 243 kişilik silahlı kuvvetler personeli için gözaltı kararı verildiği belirtildi.

8 ALBAY 3 YARBAY

Haklarında gözaltı kararı verilen TSK personellerine yapılan operasyonlarda içlerinde 8 Albay rütbesinde, 3 yarbay rütbesinde olmak üzere çok sayıda subayın ve astsubayın olduğu belirtildi. Türk Silahlı Kuvvetleri ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı arasında yapılan görüşmelerde ByLock programı kullandıkları tespit edilen TSK personelleri için başlatılan yeni soruşturmanın derinleşmesi ve ByLock uygulaması kullanan yeni askeri personellerin tespit edilmesi bekleniyor.

330 TSK PERSONELİ TUTUKLANDI

FETÖ soruşturması kapsamında ByLock kullandıkları tespit edilen 330 askeri personel geçtiğimi haftalarda tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında subay, astsubay ve sivil memurların da olduğu açıklanmıştı. haklarında gözaltı kararı verilen 243 TSK personelinin de büyük bir kısmının çıkarılacakları mahkeme tarafından tutuklanması bekleniyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM