30 ilde FETÖ operasyonu, 102 kişi hakkında gözaltı kararı

FETÖ/PDY soruşturmasında Konya merkezli 30 ilde eş zamanlı operasyonlar yapıldığı belirtildi. 102 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken, operasyonda gözaltına alınacaklar arasında örgütün üst düzey sorumlularının da olduğu açıklandı.

30 ilde FETÖ operasyonu, 102 kişi hakkında gözaltı kararı

30 ilde FETÖ operasyonu, 102 kişi hakkında gözaltı kararı

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY bağlantılı örgüt üyelerine yönelik soruşturmalar, incelemeler ve operasyonlar sürüyor. 30 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyonların yapıldığı belirtilirken, örgüt yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 102 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği açıklandı. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında kamu personelleri başta olmak üzere örgüte destek veren, örgüte hizmet etmiş kişiler ve kurumlara yönelik operasyonlar sürüyor.

102 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

Örgütle bağlantılı olan ve örgüte maddi destek sağladıkları belirtilen 102 kişi hakkında yakalama kararı verildi. Yapılan operasyonlarda haklarında gözaltı kararı olanlar gözaltına alınarak emniyete götürülürken adreslerine bulunamayanların yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. FETÖ örgütünün içerisinde aktif oldukları açıklanan kişilerin arasında örgütün üst kademesinden üyelerin de olduğu ortaya çıkarken bu kişilerin örgüte finans sağlamak konusunda ön plana çıktıkları ifade edildi.

BİNBAŞI ÖĞRETMENİN EVİNDE KALMIŞ

İzmir’de Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmasında 270 sanık yargılanmaya başladı.  Hava Harp Akademisi eski öğretim görevlisi olan Binbaşı Recep Kılıç’ın FETÖ içerisinde yer alan bir öğretmenin evinde yakalandığı ortaya çıktı. Darbe girişimin başarısız olmasından dolayı 15 Temmuz gecesi firar eden subaylardan Binbaşı Kılıç’ın kaçtığı taksi ve saklandığı evin örgüt bağlantılı olduğu belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM