‘300 bin memur meslekten ihraç edilecek’ söylentisi Ankara’da etkili oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankara’da evet oylarının hayır oylarından düşük çıkmasının nedenini kamu çalışanlarına bağladı. Kamuda çalışan kamu personellerinin hayır kullandığını ima etti. Melih Gökçek referandum sonuçlarında memurların iş güvencesi konusunda çıkartılan söylentilerden dolayı 300 bin kişinin meslekten ihraç edileceği söylentisinin etkili olduğunu açıkladı.

‘300 bin memur meslekten ihraç edilecek’ söylentisi Ankara’da etkili oldu

‘300 bin memur meslekten ihraç edilecek’ söylentisi Ankara’da etkili oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yaptığı açıklamada Ankara’da referandum sonucunu değerlendirdi. Gökçek referandum sonucunda Ankara’da hayır oyunun fazla çıkmasında iki önemli etken olduğunu belirtti. Melih Gökçek CHP ve FETÖ taraftarlarının kamuda iş güvencesi söylentisinin oyların düşmesinde etkili olduğunu açıkladı. Diğer nedenin de eyalet söylentisi olduğunu belirten Gökçek, hayır oyunun fazla çıkmasını bunlara bağladı.

‘300 BİN MEMUR İŞTEN ÇIKARTILACAK’

Melih Gökçek memurlar arasında dolaşan ve doğruluğu olmayan 300 bin kamu personeli işten çıkartılacak söylentisi nedeninin oylarda etkili olduğunu ifade etti. Binlerce memurun görevine son verileceğinin CHP ve FETÖ tarafından kamuda yayıldığını açıklayan Gökçek, yapılan bu propagandaya kamu personellerinin inandığını, memurun iş güvencesi nedeniyle tedirginlik yaşandığını ifade etti. Memurlar arasında yaşanan bu durumdan dolayı oyların hayır olarak değiştiğini belirten Melih Gökçek, Ankara’Da bu durumun oyları çok ciddi şekilde vurduğunu açıkladı.

EYALET SİSTEMİ AÇIKLAMALARI OYLARI ETKİLEDİ

Ankara’da referandum sonuçlarında en önemli etkenin 300 bin memurun işten çıkartılacağı dedikodusu olduğunu belirten Gökçek, ikinci olarak da eyalet sistemini gerekçe gösterdi. Eyalet meselesi bir problem gibi gösterildi diyen Gökçek, aslı olmayan bu durumdan yapılan propagandanın da evet oylarının düşmesinde etkili olduğunu belirtti.

Kamu personelinin işten çıkartılması meselesi ve eyalet meselesinin Ankara’da oylarda yüzde 3 lük bir düşme olmasına neden olduğunu belirten Melih Gökçek, genel anlamda oylarının ise yüzde 4 arttığını ifade etti ve kaybetmediğini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

15 yorum

 1. Ankarayi parsel parsel sat, turkce olimpiyatlarinda ovguler diz. Sonra aycicegi gibi don babam don. Yarin bir darbe olsa ben fetocuydum diyecek ilk kisilerden biridir. Menfaati nerde onlar orada. Her konuda oldugu gibi buradada suclu memurkar.tabi sizin hic gunahiniz yok

 2. Bence Referandum sonuçları çok önemli değil. HAYIR galip gelseydi ülkeyi yöneten kadroda ne değişecekti? Bu sadece “SİZDEN DESTEĞİMİZİ ÇEKİYORUZ” mesajı olurdu. Asıl iş gerçek seçimlere kaldı. Bu iktidara yaptıkları hatayı önümüzdeki seçimlere kadar hissettirecek altyapı çalışmasının başlatılması lazım. Mağdurlar durumlarını, AKP seçmeni olan akrabalarına, komşularına, arkadaşlarına ve yakın-uzak çevrelerine anlatıp ikna etmeleri son derece etkili olacaktır. Siz sesimizi duymazsanız biz duyurmasını biliriz. Bu iş ancak bu şekilde çözümlenir. Onların anladığı tek dil daha doğrusu korktukları tek şey Milletin kendilerinden desteğini çekmesidir. Bu kadar!

  • Cok calismak lazim. Biliyorsunuz bu secimde 2.5 milyon usulsuz oy oldugu doyleniyor. Bizim 3 milyonu ikna3tmemiz lazim. Tabi 2019a kadar bu usulsuz oylar 3.5 olmazsa.

 3. Hadi be bahanede hazır yüzde 60 çıkmamasının sebebi güvensizlik adaletsizlik kayırma kandırmadır.

 4. Aveà ip adresi nedir ya . Bu durumu bilen var mı. Eşimin hattında baylock çıktı ama haberi bile yok . Böyle bişeyle karşılaşan varmı lütfen cevap verin

   • Eşim bu bela yüzünden tutuklandı. Boş yere yatiyo. Kim kullandysa allah belasını versin . Adini bile ilk defa duyduk böyle olupta çıkan varmi

 5. demekki insanları ihrac etmek ak partiye olumsuz yansıdı mesala benim enistemi aldılar ama eniştem fanatik ak partili ama akrabalarından çoğu kişi bu olaydan dolayı ak partiye oy vermedi

 6. bir sendika üyeliğinden ihraç edilenle parsel parsel satanlar aynı olabilir mi? Cevap hangi ülkede olduğuna bağlı. EY ALLAHIM yeter artık bu kadar zulüm.

 7. Ihrac etmek isterseniz edersiniz nasilsa evet cikti kendi basarisizliginizi sucsuz ve masumlara yuklemeyin hayir oyu veren memurlari nasil tespit edeceksiniz su ulkeye bir an once hukuku getirin

 8. Ihraç olanlar nasıl referandumda evet oyu verebiliyorsa, kamuda çalışanlar hayır oyu kullanabilir. Tercih sebebi.

  • Bence hem ihrac edilip hem de “evet” oyu verenler mesleğe iade edilmesin. Bilhassa onlar iade edilmesin. Çünkü bu karakterde bir insanın öğrencilerine verebileceği bir haysiyet anlayışı yoktur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM