31 Mart 2019 yerel seçim görevi sorgulama, seçim görevi çıktı mı?

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27.dönem milletvekili genel seçiminde görevinizin olup olmadığını YSK seçim portalından öğrenebilirsiniz.

31 Mart 2019 yerel seçim görevi sorgulama, seçim görevi çıktı mı?

31 Mart 2019 yerel seçim görevi sorgulama, seçim görevi çıktı mı?

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçmen bilgilendirme hizmeti ile seçimde görev alacak kişilerin görev yerleri öğrenilebilmektedir. yerel seçimler 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak. Seçimde görev alacak olan sandık başkanları, memur üyeler görev sorgulamasını yapabilecekler.

SEÇİM GÖREVİ ÖĞRENME

Yüksek Seçim Kurulunun internet sitesinde Nerede Oy Kullanacağım modülü üzerinden seçmen bilgi sistemine giriş yapılarak seçim görevi öğrenme işlemini anlatalım. Öncelikle ilgili modüle giriş yapmak için TIKLAYINIZ.
Seçim görevi sorgulama ekranı girişi;
24 haziran seçim görevi
Seçim görevi öğrenme ekranı

Sorgulama tipi T.C. Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı (Yeni) seçildikten sonra Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl, Sandık Bilgisi Sorgulama Sonucu kısmı yer almakta olup bu sonucun alt tarafında ise Yurt İçi Sandık Kurulu Görev Bilgisi Sorgulama Sonucu yer alacaktır. Eğer bu kısım yer almıyorsa 31 Mart 2019 seçimlerinde size görev çıkmamış demektir. Sandık seçim görevi sorgulama sonucu görev verildiyse Sandık Alanı, Sandık No, Görev Türü, Asıl/Yedek Üye, Kurs Yeri,

Seçim görevi çıkan birisinin sorgulama ekran görüntüsü;

Sandık görevi sonuç

Yukarıdaki resimde yer alan ekran sizde yoksa seçim göreviniz yok demektir. Ayrıca göreviniz olsa da olmasa da YSK tarafından yapılacak bilgilendirme mesajlarını almak istiyorsanız lütfen sorgulama sonucu gelen sayfada “E-Posta Adresi” ve/veya “Cep Telefonu” bilgilerinizi giriniz ve bilgilendirme almak istediğiniz kutucuklarından en az birini işaretleyiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. YILLARDIR SEÇİMLERDE GÖREV ALMAKTAYIM BU SENE İŞYERİMDEKİ TÜM ARKADAŞLARA SEÇİM GÖREVİ ÇIKMASINA RAĞMEN BANA GÖREV VERİLMEDİ BUNA BİR ANLAM VEREMEDİM GÖREV YAPMIŞ OLDUĞUM SANDIKLARDA HİÇBİR SIKINTI YAŞAMADAN GÖREVİ BAŞARI İLE TAMAMLADIM HİÇ GÖREV ALMAMIŞ KİŞİLERE GÖREV ÇIKMASINA RAĞMEN BANA NİÇİN GÖREV VERİLMEDİ ACABA BUNU ÇOK MERAK EDİYORUM

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim