40 bin kamu personeline inceleme, FETÖ sonrası ihraç sırası PKKlılarda

Bölücü terör örgütü PKK bağlantısı olan 40 bin kamu çalışanının incelendiği belirtildi. Örgüt propagandası yapan ve örgütle bağlantısı olan kişilerin kamudaki incelemelerinin sürdüğü, 40 bin kişinin bu konuda incelendiği ve yeni ihraçlarda PKK ağırlıklı kamu personellerine yer verileceği iddia edildi.

40 bin kamu personeline inceleme, FETÖ sonrası ihraç sırası PKKlılarda

40 bin kamu personeline inceleme, FETÖ sonrası ihraç sırası PKKlılarda

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamuda yaşanan FETÖ soruşturmalarında meslekten ihraç edilen ve açığa alınan kamu personel sayısı 130 bini buldu. FETÖ/PDY bağlantısı olan, örgüte temas eden kamu çalışanlarının incelemeleri ve operasyonları sürerken hükümetin diğer terör örgütü PKK konusunda da kamuda çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Sabah’ın haberine göre 40 bin kamu personeli ve belediye çalışanı MİT ile Emniyet raporlarına göre inceleme altında.

FETÖ’DEN İHRAÇLAR 100 BİNİ GEÇTİ

FETÖ soruşturmasında her kurumdan binlerce kişi meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen kamu personel sayısı 100 binin üzerine çıktı ve hakkında FETÖ işlemi yapılan tüm personel sayısının da 160 bine ulaştığı belirtildi. Kanun Hükmünde Kararnameler ile meslekten ihraç edilenler arasında suçsuz olanların görevlerine iadeleri için 685 sayılı KHK ile OHAL inceleme komisyonu kurulması kararı alındı. OHAL komisyonu başvuruları alınmaya başladıktan sonra komisyon raporuna göre suçsuz olduğu tespit edilen kamu personelleri görevlerine iade edilirken hakkında olumsuz karar verilen kişiler ise kararı yargıya taşıyabilecek.

FETÖ soruşturmasında örgüt üyelerinin hesaplarında olan yaklaşık 250 milyon lira para donduruldu. 4 bine yakın kamu personelinin hesaplarına bloke konuldu. Yüzlerce hesap kapatılırken FETÖ soruşturmasının sürdüğü ve ihraç sayısı ile yapılacak işlem sayısınına artacağı tahmin ediliyor.

40 BİN PKK SEMPATİZANI MEMUR

Çıkarılan KHK’lerle 100 binden fazla FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesi ile kamu personeli ihraç edilirken yaklaşık 3 bin kamu personeli de PKK bağlantısı gerekçesi ile meslekten ihraç edildi. Edinilen bilgilere göre PKK soruşturmalarının daha da hızlandırılacağı ve belediyeler başta olmak üzere tüm kamuda PKK bağlantısı olan şu anda inceleme altında bulunan 40 bin kişinin meslekten ihraç edileceği iddia edildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

14 yorum

 1. Masum hickimseye bi sey olmasın
  Devlet hapisten çıkana iş verip rehabilite edip topluma kazandırıyor.
  Diğer yandan suça bulaşmamış insanları işten atıp toplumdan soyutluyor.
  Pehriz lahana durumları…

 2. Artık bu çağ dışı uygulamalardan kurtulmamız lazım!
  Hepimiz gerçek demokrasi ve bağımsız hukuk çerçevesinde yönetilmeyi hak ediyoruz!
  Hepimiz cennet vatanımızı ve şanlı bayrağımızı canımızdan çok seviyoruz!
  Öyleyse birbirimizi yemek niye!
  Bu bizi ileriye değil anca geriye götürür.
  Birlik ve beraberce güzel vatanımızda huzurlu yaşayacağımız günlere inş.temennisiyle!

 3. Ne olmuş burası hayret. Hem yediğin kaba edeceksin. Bindiğin dalı keseceksin sonrada gitmemde gitmem diyeceksin.Oh ne güzel.Dünyanın neresinde var böyle..

  • Ne diyorsun sen kardeşim!!! Kim nereye ne etmiş, hangi kaba ne yapmış! Kimin ne yaptığı, ne suç işlediği belli mi? Birileri suçlular listesi hazırlıyor, ortada kanıt yok, mahkeme yok, hukuk yok. İnsanları suç olmayan fiillerden dolayı cezalandırıyor. Aklını vicdanını kaybetmiş bir güruh da bu haksızlığa alkış tutuıyor. İşte asıl yediği kaba edenler, memleketi muz cumhuriyetine çevirenler, insanlarda adalet ve vicdan duygusunu yok edenler asıl bunlar. Sende az biraz vatan-memleket sevgisi, ansana saygı varsa önce suç nedir, ceza nedir, yaşadığımız memlekette huzur ve mutluluk için nasıl bir hukuk ve adalet biçimi olmalıdır önce onu kavrayabilmen lazım.

 4. PKK bahanesiyle solcuları, Atatürkçüleri mağdur etmeye kalktıklarında karşılarında sessiz bir kitle değil, bilinçli ve mücadeleci kalabalıklar görecekler. Kıran kırana bir hukuk mücadelesi görecekler, toplumun her kesiminden yükselen itirazlar duyacaklar. Devlet memuru değil yasadışı örgüt, yasal parti üyesi bile olmamaz. Suçu konusunda sağlam kanıtlar bulunan, adil ve bağımsız yargının vereceği kararlara her kes saygı gösterir. Eğer suç sabitse söylecek bir söz yoktur. Fakat sakın solcu, laik, ilerici, Atatürkçü emekçileri hukuka aykırı yöntemlerle mağdur etmesinler. Sol, muhafazakarlara asla benzemez. Haksızlığa boyun eğmez, güçlüye yaranmak için kardeşlerine sırtını dönmez. Sonsuza kadar mücadele eder ve adaletsizlik yapanları adaletin önüne çıkarır. Bunun dışında elbette suç varsa müeyidesi de vardır. Bağımsız ve adil hukukun hükmüne hürmet etmek demokrasinin gereğidir.

 5. Kimse işinden olmasın bizim gibi. Şimdi onları da ihraç edin de görelim demek haksızlığa uğramış bizlere yakışmaz.

 6. Pkklı memur yada fetöcü memur kavramları nekadar tehlikeli ve yıkıcı terimler!
  Bizim başımıza geleni şimdi sol kesime yapmak istiyorlar anlaşılan..
  Bize yapılan ne kadar büyük adaletsizlikse yasalara aykırı bir eylemde bulunmamış solcu vatandaşa yapılan suçlamalarda aynı oranda adaletsizliktir.
  Fişlemeden dolayı hiç kimse şucu bucu diye cezalandırılmamalı bence.
  Hukuk ve yargı kuralları çerçevesinde vatandaşların suçlu olduğuna karar verilmelidir

  • Sağduyulu ve adil yaklaşımınız için sizi kutlarım Sayın Hüzün. Keşke ülkemizde bu akıl dışı linç zihniyeti olmasaydı da hiç kimse haksız, hukuksuz şekilde mağdur edilmeseydi.

 7. 30 AĞUSTOTA 14.500 KİŞİYİ NASIL GÖREVDEN ALDIKLARINI VE PEYDERPEY NASIL İADE (İHRAÇ) ETTİKLERİNİ BİLİRİZ. NELER OLDUĞUNUDA GÖRÜRÜZ ANCAK DİLİMİZ BAĞLI İMANIMIZ TAM.

 8. bize yaptiklari gubi kanunlari uygulamadan yapulacak her tasarruf mazlum yaratir.haksizlik olur. hukukta pkk li memur olmak zaten ihrac sebebi.neden beklediniz simdiye kadar. bekleyende suc

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM