657 sayılı Kanun ve tüm memurların sözleşmeli olması hakkında açıklama

Başbakan Binali Yıldırım 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun değiştirileceği ve tüm kadrolu memurların sözleşmeye geçirileceği yönünde iddialara açıklık getirdi.

657 sayılı Kanun ve tüm memurların sözleşmeli olması hakkında açıklama

657 sayılı Kanun ve tüm memurların sözleşmeli olması hakkında açıklama

Star TV’de 19.06.2018 tarihinde yayınlanan “Nazlı Çelik ile Seçim Özel” programına konuk olan Başbakan Binali Yıldırım 24 Haziran seçimleri ve gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

657 SAYILI KANUN DEĞİŞECEK Mİ?

Başbakan Binali Yıldırım’a program sunucusu Nazlı Çelik tarafından “Son zamanlarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabii memurların sözleşmeli olacağı yönünde söylentiler var. Böyle bir şey var mı?” sorusu soruldu. Başbakan Yıldırım böyle bir şeyin olmadığını, devlet memurlarının haklarının Anayasa ile tanımlandığını açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun kapsamının belirli olduğunun altını çizerken kamuda bazı çalışanların sözleşmeli olarak çalıştıklarını da hatırlattı.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından 657 sayılı DMK değişikliği ve tüm memurların sözleşmeli olacağı iddialarına yönelik verdiği cevap video;

Kamu personellerinden özlük ve mali haklar açısından çok farklı talepler geldiğini de belirten Başbakan Yıldırım, kamu çalışanları arasında herkesin aynı şarta sahip olması durumunda yine mutsuzluklar yaşanabildiğini ifade etti. Memurlar ile ilgili herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım zaman zaman böyle yalan dolan lafların ortaya atıldığını açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım 657 sayılı devlet memurları kanunu değişikliği
Başbakan Binali Yıldırım

Tüm kadroluların, memurların sözleşmeye geçirileceği yönünde söylentilerin kafa karıştırmak için çıkartıldığına değinen Başbakan Binali Yıldırım bu söylentilerin seçim için oy avcılığından farklı bir şey olmadığını açıkladı. Memurlar Anayasa güvencesinde 657’ye göre çalışıyor ifadesini kullanan Başbakan Binali Yıldırım mevzuatta, 657’de sözleşmeli personeller olduğunu da söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Cumhurbaskanimiz recep tayip erdogan Secimden sonrada yok anayasa yasanın aşağısı beraber 657 değişecek memurlar sözleşmeli olacak denmezse benim adım da serdar değil çünkü geçen de öğle denmişti çünkü reis bunun peşini bırakmayacak yani memurlar haklı adamın haklarını alcaz diye huzursuz ediliyor cumhurbaşkanımız recep tayip söylemezse bu nerden çıkacak bu söyleyenler vallah seçim den sonra yüzde yüz tekrar yine anayasa beraber 657 değişecek diyecek hem cumhurbaşkanı hazırlamış secimden sonra hemen değecekmiş ve bütün memurlar sözleşmeli olacakmış bizat televisyonda söylemişti şuan memurlar huzursuz içinde korkuyorlar

  2. Çok açık kısa ve net bir soru soruyorum kamuya alımların neredeyse tamamı şu anda neden sözleşmeli bu soruya cevap verebilecek birisi var mı?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM