670 sayılı KHK ile kamudan çıkarılanların listesi yayımlandı

Kamuda görevden atılan personel listesi Resmi Gazetede yayımlandı. 2692 personelin kamu ile bağlantısı kesildi.

670 sayılı KHK ile kamudan çıkarılanların listesi yayımlandı

670 sayılı KHK ile kamudan çıkarılanların listesi yayımlandı

670 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazetede yayımlandı. Olağanüstü Hal kapsamında alınması gereken tedbirler hakkında kanun hükmünde kararname 17.08.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Kamuda görevden atılan 2692 personelin bilgileri yayımlandı.

KAMUDA TEDBİR 

20.07.2016 tarihli 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında darbe teşebbüsü ve terörle mücadele kapsamında gerekli tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştı. Milli Güvenliği tehdit eden Fethullahçı Terör Örgütü’ne(FETÖ) aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olan kamuda çalışan personeller görevlerinden atıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan listede, Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli, Sahil Güvenlik Komutanlığı Personeli, Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli yer almaktadır.

MEB personelleri ve öğretmenlerden görevden atılanların listesi şu ana kadar Resmi Gazete’de yayımlanmadı. Görevden atılan, meslekten ihraç edilen MEB bünyesinde çalışan personellerin, öğretmenlerin listesi yayımlandığında sizlerle paylaşacağız.

ATILANLARIN LİSTESİ

Kamuda görevden atılan personellerin listesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu; 196 personel görevden atıldı. TSK, Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevden atılan subayların listesi; 32 kişi, TSK, Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevden atılan subayların listesi; 57, TSK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevden atılan subayların listesi; 6, TSK, Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevden atılan astsubayların listesi; 27, TSK, Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevden atılan astsubayların listesi; 5, TSK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevden atılan astsubayların listesi; 12, TSK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevden atılan uzman çavuşların listesi; 5, TSK, Sahil Güvenlik Komutanlığı görevden atılan subayların ve personellerin listesi; 24 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü görevden atılanların listesi; 2360.

Kamuda görevden atılan personel listesi isimlerini, bilgilerini görmek için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Rabbim sen görüyorsun .ama şunu unutmasınlarki kadrolar boşalıyo diye sevinenler ağlayanın malı gulene hayır vermez inşallah bu haksızlık bir an önce son bulsun okulumuza kavuşalım

  2. boşver nıcklı vatanımın guzel ınsanı bı bankada paran varsa safın bellı oluyorda o bankanın acılmasını saglayanlar ve 15 tem. tarıhı olaylarına kadar ıslevsellıgını surdurmesıne musade eden calısmasını durdurmayanlar hangı taraf oluyorlar acaba
    yonetıcılerın kendı agızlarından “ne ıstedınızde vermedık” sozunden de anlasılacagı uzere aralarındakı cıkar uyusmazlıgının bedelını oduyoruz
    olan bıten sagcısı/solcusu/ulkucusu/ulusalcısı ıle anadolunun garıban evlatlarına oluyor canı yanan bır sıyası varda benmı goremıyorum?

  3. Arkadaşlar bir sürü arkadaşımız açığa alındı yada hakları da tutuklama verilen binlerce öğretmen arkadaşımız var.Sebep olarak da sendika yada malum bankaya üç beş kuruş faizsiz diye para yatırmaları.Öyle bir süreç ki aynı durumda olup da denetim serbestliği ile bırakılanlar ve aynı durumda olup tutuklama alan arkadaşlarımız var.Şimdi Türkiye de yaşayan asalak gibi kpss ye çalışmayıp gezen bir sürü kişi bu süreci kendilerine çekerek millet de algı oluşturarak bu mağdur insanlarının görevlerinde atılarak kendilerine bir hak doğacağını zannediyorlar.Fakat unuttukları bir şey var Allah var gam yok.Mevlam Hakimlerin en hayırlısıdır şüphesiz.

    • Asalaklığı yapan bugün İlahi adalet tecelli ettiği için neşter vurulup milletin vücudundan koparılıp atılan kenelerdir. Asalak gibi soruları çalan ve atanan onlardı, asalak gibi devletin gizli bilgilerini sızdıran onlardı, asalak gibi bu masum insanların dini duygularını istismar edip çocuklarının nafakalarını ellerinden alan onlardı, asalak gibi bu milletin geleceğine yön verecek dahi beyinleri mankurta çeviren onlardı. Olay FETÖ’nün bankasına para yatırmak değil safını belli etmektir. bu kişiler safını belli etmiştir. Bu hainlerin yerine gelecek kişiler hangi biçimde seçilir ya da atanırlarsa atansınlar bunlar kadar asalak olamazlar. Arada haksızlığa yanlışlığa kurban gidenler var olabilir belki ama kötülük sadece ihanetle değil gaflet ve delaletle de olur. benim milletimin çocuğuna eğitim verecek öğretmen sadece ihanet değil gaflet ve delalete de düşemez. Buna hakkı yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM