686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı

686 sayılı KHK ile meslekten 4464 kamu personeli ihraç edildi. Meslekten ihraç edilenlerin listesi, hangi kurumdan kaç kişinin meslekten ihraç edildiği Resmi Gazete’de yayımlandı. OHAL komisyonu öncesinde yayımlanan KHK ile meslekten binlerce kamu personeli ihraç edildi.

686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı

686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı

686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Milli Eğitim Bakanlığında 2585 öğretmen meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi yayımlandı. MEB’de ihraç edilen MEB personel sayısı toplamda 32 bini geçti. Resmi Gazete’de yayımlanan 686 sayılı KHK ile Jandarma Genel Komutanlığından 893, Emniyet Genel Müdürlüğünden 417 personel meslekten ihraç edildi.

4464 KAMU PERSONELİ İHRAÇ EDİLDİ

Meslekten ihraç edilenlerin listesi içerisinde en çok MEB personeli yer aldı. YSK’dan 10 personel meslekten ihraç edilirken Yargıtay’dan da 10 kişi meslekten ihraç edildi. Jandarma Genel Komutanlığı’ndan 893 personel Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 417 personel meslekten atıldı. YÖK’e bağlı kurumlarda 330 personel meslekten ihraç edilirken, Yüksek Seçim Kurulu’nda 10 kişi, Ekonomi Bakanlığı’nda 15 kişi, İçişleri Bakanlığı’nda 49 kişi, Dışişleri Bakanlığı’ndan 48 kişi, TRT bünyesinden 80 kişi ve toplamda 4 bin 464 kamu personeli meslekten ve memuriyetten çıkartıldı. 686 sayılı KHK ile 16 kamu personeli de görevlerine iade edildi.

686 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de 7 Şubat tarihinde yayımlandı.

7 Şubat tarihinde yayımlanan 686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilenlerin kurumları ve bilgileri;

Yargıtay Başkanlığı; 10 personel ihraç edildi.

Yüksek Seçim Kurulundan 10 kişi ihraç edildi.

Sermaye Piyasası Kurulundan 1 personel ihraç edildi.

TOKİ’den 2 kişi ihraç edildi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT’den) 80 personel ihraç edildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğünden 2 kişi ihraç edildi.

Avrupa Birliği Bakanlığından 3 personel meslekten ihraç edildi.

Dışişleri Bakanlığından 48 personel ihraç edildi.

Ekonomi Bakanlığından 15 kişi meslekten ihraç edildi.

İçişleri Bakanlığından 49 kişi meslekten ihraç edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden 471 emniyet personeli ihraç edildi.

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığından 893 personel ihraç edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığından 3 kişi ihraç edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından 16 kişi meslekten ihraç edildi.

Milli Eğitim Bakanlığından 2585 MEB personeli meslekten ihraç edildi.

Yüksek Öğretim Kurumu Akademik personel 330 kişi ihraç edildi.

686 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile 7 Şubat tarihinde göreve iade edilen kamu personelinin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen kamu personelinin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

https://www.ogretmenlericin.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

 1. Bizi elin memleketlerinde adelet aramaya zorlayanlar utansin ..
  Siz artik donderseniz bile bilmem bu yaralar kapanirmi..Allah sahitki size aciyorum ne yapacaksiniz hak dunyada bu kadar veballe..iste orda kurtulus ve mazeret yok…bize dusen sabir size dusen zulum….Zulumle abad olanin sonu berbattir….

 2. Sayın ediyor dönen arkadaşların ihrac kriterleri ne idi biliyorsanız yazarmisiniz…belki yorumlarında ifade etmişlerdir.

 3. ey devletim vatan dedinmi gözümü kırpmadan can veririm. bana bunu yapanlarla ahirette hesaplaşacaz. şuan çocugum ve hanımla saatlerdir kucaklaşıp ağlaşıyoruz. ben feto meto bilmedim ömrüm boyunca tek bir kurumunda icraatında olmadım. benim suçum nedir Allah aşkına 10 yıl önce açtığım bir hesaptan başka neyim var. kendimi bilmiyormuyum ben. üç dönem oyumu size verdim bu yapılan zulümden başka bir şey degildir. ben ne yapacam şimdi çoluğum cogumun karnını nasıl doyurcam insanlıkmı bu devletimin adaletine güvenip bekledim 7 aydır bumudur adalet. Allah aşkına sizde hiçmi vicdan yok insanlıktamı öldü bu nedir böyle birileri artık bir dur desin sayın cumhurbaşkanım bu yapılardan haberiniz varmı yokmu bilmiyorum. evladım olmasa şuan canıma kıycam ben ne iş yapacam bu yaştan sonra

 4. Allah herkese sabır versin ne çektiğini altı aydır ben bilirim yine hayatlar söndü çok üzgünüm benim yaşadıklarım geldi aklıma 1 eylülden beri. Ne yapacağım ne edeceğim bilemiyorum. Allah yardımcımız olsun. İnşallah bu günler de çabuk gecer.

 5. Yine sorgusuz sualsiz bir gecede hayatlar karartıldı…Yakın arkadaşım annesinin ölümünden sonra kalan mirası yatırdığı için,yani bir banka hesabı yüzünden ihraç edildi…
  Bu kadar ucuzmuş demekki hayatlarımız…

 6. Hani banka kriteri yumusamisti
  bankadakiler iade beklerken yeni banka ihraclari var.
  Vay beeeeee
  yillarimizin emekleri faiz gunahina girmeyelim diye bir kalemde silindi
  Yalan dunya sende biteceksin
  kaderde bunu yasamakta varmis
  Ya Allah Ya Rahman
  Sana havale ediyorum…
  Günahlarima keffaret olsun bu yasadiklarim.Diyorsun ki kainatta bir zerre benden habersiz oynamaz.Bunda da bir hayir var diyorum.Senin ilminde olani biz idrak edemeyiz.
  Allah im beni ve tüm masumlari kurtuluşuna erdir.

  • 672 khk si olarak diyorum ki zalim izzetinde mazlum zilletinde bu cihandan gocup gidiyor. bir mahkemei kubraya birakiliyor.Rabbim insallah sucsuz gunahsiz insanlari bu zilletten kurtarir daha fazla aci cektirmez. Yoksa ilahi adaletin olmadigi yerde beserin adaleti ile adalet olmaz. Yuce kitabimizin 4de 1 Adalettir

 7. Sayın editör yada bilen arkadaşlar bu KHK ile atılanlar açıkta bekleyenlermi ve hangi durumdan atıldılar….Çoook üzgünüm ne diyeceğimi bilemiyorum bir çok eve yine ateş düştü…Rabbim beterinden korusun…İMTİHAN…..

 8. 6 ocak, 23 ocak ve 7 şubatta yayınlanan khklarda kararlaştırma tarihi üçündede 2 ocak yazıyor bunun anlamı ne. niye 2 ocakta karar alıp günler sonra yayınlanıyor.pek anlayamadım. sebebini bilen varmı ?

 9. Bu 2585 öğretmen ne yapmista atılmış bu güne kadar neden tespit edilememişti sebep nedir acaba veya goreve iade edilenler ne ile suçlanmıştı da suçsuz oldugu ortaya çıktı ve iade edildi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM