692 sayılı KHK ile göreve iade edilenlerin isimleri, listesi (14 Temmuz)

692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile daha önceden meslekten ihraç edilen çok sayıda kamu personeli göreve iade edildi. Göreve iade edilenlerin listesi 14 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

692 sayılı KHK ile göreve iade edilenlerin isimleri, listesi (14 Temmuz)

692 sayılı KHK ile göreve iade edilenlerin isimleri, listesi (14 Temmuz)

692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile çeşitli kurumlardan göreve iade edilen personeller oldu. Diyanet İşleri Başkanlığından 36 kişi, Türkiye Kalkınma Bankası AŞ’den 1 kişi, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) 2 kişi, Adalet Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlardan 49 personel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından 2 kişi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 5 kişi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı merkez teşkilatından 2 kişi, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) 7 kişi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 6 kişi, İller Bankası AŞ’den 1 kişi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 17 kişi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşlardan 5 kişi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından 8 kişi, GTHB, Türün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan 4 kişi, GTHB, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden 3 kişi, İçişleri Bakanlığından 2 kişi göreve iade edildi.

EN ÇOK İADE İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDA OLDU

692 sayılı KHK ile göreve iade edilenlerin listesi içerisinde en çok iade İçişleri Bakanlığında yaşandı. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdarelerden 56 kişi göreve iade edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığından 4 kişi, Maliye Bakanlığından 8 kişi, Gelir İdaresi Başkanlığından 7 kişi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığından 2 kişi, sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlardan 17 kişi göreve iade edildi.

MEB’DE 40 KİŞİ GÖREVE İADE EDİLDİ

40 personel MEB‘de göreve iade edilirken, göreve iade edilen Milli Eğitim Bakanlığı personelleri içerisinde 32 kişinin öğretmen olduğu görülmektedir. Ayrıca Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından 2 kişi, Yüksek Öğretim Kurumundan (YÖK) 26 kişi göreve iade edildi.

692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile göreve iade edilenlerin listesi için TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM