697 sayılı KHK ile göreve iade edilen polislerin listesi, emniyet personeli

30299 sayılı 12 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yüzlerce polis ve emniyet personeli göreve iade edildi.

697 sayılı KHK ile göreve iade edilen polislerin listesi, emniyet personeli

697 sayılı KHK ile göreve iade edilen polislerin listesi, emniyet personeli

FETÖ soruşturmalarında Emniyet Genel Müdürlüğü en çok ihraçların yaşandığı kurumlardan birisi oldu. Göreve iadelerde de Milli Eğitim Bakanlığı  gibi az sayıda iadeler Emniyette gerçekleşirken son yayımlanan 697 sayılı KHK’de iade listesinin Emniyet personeli ve MEB personeli ağırlıklı olduğu görmekteyiz.

458 EMNİYET PERSONELİ GÖREVE İADE EDİLDİ

697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile toplamda 1827 kamu personeli göreve iade edilirken bunlardan 458 kişi Emniyet teşkilatı bünyesinde görevlerine iade edildi. Mor Beyin olarak basında bilinen uygulama nedeniyle ByLock kullanıcısı gibi görülen ve alakaları olmadığı halde FETÖ’nün iletişim programını kullandıkları gerekçesi ile meslekten ihraç edilen 458 kişi göreve iade edildi.

12.01.2018 tarihli 697 sayılı KHK ile göreve iade edilen Emniyet personeli listesi için Tıklayınız

Göreve iade edilen emniyet personeli listesi içerisinde ağırlık polislerden oluşmaktadır. Polis memuru, çarşı ve mahalle bekçisi, sivil memur, komiser yardımcısı, emniyet amiri, başkomiser, komiser olmak üzere çeşitli unvanlarda Emniyet personeli 697 sayılı KHK ile göreve iade edildi.

Askeriye, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü FETÖ soruşturmalarında örgütün en önemli kilit kurumları olarak görüldü ve yürütülen soruşturmalarda bu kurumlardan on binlerce kamu personeli meslekten ihraç edildi.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk