7 Şubat tarihli 686 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi

686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile göreve 17 kamu personeli iade edildi. 4 binden fazla kamu çalışanı FETÖ soruşturmasından dolayı meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilenler arasında ağırlıklı olarak öğretmenler yer alırken, göreve iade edilen öğretmenlerin listesi de KHK ile Resmi Gazete’De yayımlandı.

7 Şubat tarihli 686 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi

7 Şubat tarihli 686 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi

Milli Eğitim Bakanlığında 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 8 öğretmen bir personel olmak üzere 9 kişi göreve iade edildi. Göreve iade edilen öğretmenlerden 2 tanesi İstanbul’dan, 2 öğretmen Konya’dan, 1 öğretmen Manisa’dan, 1 öğretmen Nevşehir’den, 1 öğretmen İzmir’den, 1 öğretmen Balıkesir’den göreve iade edildi. Göreve iade edilen 1 MEB personeli de (Veri Hazırlama Kontrol) İstanbul’dan göreve iade edildi.

17 KAMU PERSONELİ İADE EDİLDİ

686 sayılı KHK ile 4464 personel meslekten ihraç edilirken en çok ihraç MEB’de yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığında 2 bin 585 öğretmen ve personel meslekten ihraç edildi. MEB’den sonra en çok ihraç İçişleri Bakanlığı bünyesindeki kurumlarda gerçekleşti. Göreve iade edilen kamu personelleri arasında Sağlık Bakanlığından 4 sağlık personeli, 2 Emniyet personeli de yer alırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığından birer personel iade edildi.

686 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile 7 Şubat tarihinde göreve iade edilen kamu personelinin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen kamu personelinin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

https://www.ogretmenlericin.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

 1. Yukarıdaki soruyu ihraç yerine iade yazmışım,cevabını da aşağıya arkadaş yazmış zaten!

 2. ihraç edilenlerin arasında %10 bile fetöcü değildir ama insanları bu hale getirmenin ne anlamı var ihraç ettin gelir testi neden yaptırmıyorsun sözlü talimatla işler yürüyor gelir testi neden yaptırmıyorsunuz dedim sosyal yardımlaşmaya sözlü talimat var dediler ben bana bir yazı verin gidip hakkımı arayayım dedim vermediler. İnsanlar ne kadar suçlu da olsa sonuçta bu ülkenin vatandaşı gelir testi de yaptırmamak ne demek zaten kimse iş vermiyor hasta çocuğumuzu da mı hastaneye götürmeyelim. Gerçek anlamda bu ülkeye zarar vermiş her kim varsa cezasını çeksin ama çocuklarını ve eşlerine de eziyet etmeyelim.

 3. Sayın editör açıkta bekleyenlerle ilgili bir çalışma var mı ? Bilginiz varsa lütfen cevap verin. Altı ayim doldu hala bekliyorum

 4. Arkadaslar hic beklemeyin Aihm e basvurun onu bekleyin iade beklemek zor editorden ricamiz bundan sonra hukuki yollari daha fazladile getirmeniz

 5. Daha iade beklemeye luzum yok..
  ur varmış temizlenecekmis..
  yok mu duasi kabul olan bir yurek..
  İyiki olum var hesaplaşırız..mazlumuz..mağduruz..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM