701 sayılı KHK içerisinde meslekten ihraç edilenlerin ihraç gereçleri yazdı

701 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Yayımlanan 701 sayılı KHK içerisinde ihraç edilen personellerinin bazısında ihraç nedeni de yazdı.

701 sayılı KHK içerisinde meslekten ihraç edilenlerin ihraç gereçleri yazdı

701 sayılı KHK içerisinde meslekten ihraç edilenlerin ihraç gereçleri yazdı

Meslekten ihraç edilenlerin ihraç edilme gerekçeleri ilk defa Kanun Hükmünde Kararname içerisinde yazdı. 701 sayılı KHK ile kamudan yaklaşık 18 bin kamu çalışanı meslekten ihraç edilirken aynı KHK ile 148 çalışan da görevlerine iade edildi.

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLME GEREKÇELERİ

701 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede meslekten ihraç edilenlerin kurumları ve isimleri yer alırken. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü personellerinden 5 kişi kamudaki görevlerinden çıkartıldı. Iğdır, Gümüşhane, Kayseri, Ankara, Mardin illerinde görev yapan İş ve meslek Danışmanı, İstihdam Uzman Yardımcısı, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanlarında kişilerin meslekten ihraç edilme gerekçeleri karşılarında yazdı.

Kanun Hükmünde Kararname içerisinde yer alan ihraç nedenleri;

Meslekten ihraç edilenlerin ihraç edilme gerekçeleri
Meslekten ihraç gerekçeleri

NEDEN İHRAÇ EDİLDİLER?

Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile yaklaşık 140 bin kamu personeli meslekten ihraç edilirken 8 Temmuz 2018 tarihli 701 sayılı KHK’ya kadar ihraç edilme gerekçeleri yazmıyordu. ogretmenlericin.com olarak geçtiğimiz yıl yaptığımız haberde Meslekten ihraç edilme nedenleri kişilere tebliğ edilmeli demiştik. Ancak 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede unutulduğu düşünülen gerekçeler görüldü.

MESLEKTEN İHRAÇ KRİTERLERİ

İhraç edilen personellerinin ikisinde; Bylock, Emniyet ve Kurum Kanaati olmak üzere üç kriter görülürken diğerinde başka bir personelde Emniyet ve Okul nedenleri ihraç gerekçesi olarak yadı. Kurum Kanaati ve Sosyal Medya nedeni ile ihraç edilen kamu personeli de yer alırken başka birisinde de Emniyet ve Kurum Kanaati gerekçeleri belirtildi. Meslekten ihraç kriterleri de ilk defa KHK içerisinde yer almış oldu.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Beyaz Yunus