701 sayılı KHK ile Diyanet İşleri Başkanlığından ihraç edilenlerin listesi

8 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Diyanet İşleri Başkanlığı kurumundan çeşitli unvanlarda 240 kişi meslekten ihraç edildi.

701 sayılı KHK ile Diyanet İşleri Başkanlığından ihraç edilenlerin listesi

701 sayılı KHK ile Diyanet İşleri Başkanlığından ihraç edilenlerin listesi

701 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Meslekten ihraç edilen Diyanet personeli içerisinde Vaiz, Kuran Kursu Öğreticisi, İmam Hatip, Hizmetli, İl Müftü Yardımcısı, Müezzin Kayyım, İlçe Müftüsü, 4/B çalışanları da yer aldı.

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLEN DİYANET PERSONELİ

7 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanması beklenen ancak gecikmeden dolayı 8 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan 118 bin civarı kamu çalışanı görevden ihraç edilirken, ihraç edilenlerin kurumları, isimleri ve listeleri Resmi Gazete’de yayımlandı. Meslekten ihraçların yaşandığı kurumlardan birisi de Diyanet İşleri Başkanlığı olurken Diyanet içerisinde 240 kişinin meslekten ihraç edildiği görüldü.

İHRAÇ EDİLENLERİN LİSTESİ

Diyanette ihraç edilenlerin unvanları, isimleri, görev yerleri açıklanırken 240 kişilik Diyanet ihraç listesinde ağırlıklı olarak imamlar yer aldı. İl ve ilçelerde görev yapan yönetim kademesindeki Diyanet personellerinde de ihraçlar olduğu görülürken birçok ilde ihraçlar gerçekleşti.

8 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan 701 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen Diyanet Personeli listesi için TIKLAYINIZ
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Sadako