701 sayılı KHK ile ihraç edilenler için OHAL inceleme komisyonu duyurusu

8 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile 18 bin kamu personeli meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen 18 bin kamu personeli ne zaman nereye itiraz edecek?

701 sayılı KHK ile ihraç edilenler için OHAL inceleme komisyonu duyurusu

701 sayılı KHK ile ihraç edilenler için OHAL inceleme komisyonu duyurusu

8 Temmuz tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 701 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen 18 bin kişi nasıl itirazda bulunacak? 701 sayılı KHK ile ihraç edilenler nasıl itiraz edecek? OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından 8.07.2018 Pazar günü bir açıklama yayınlandı.

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLENLERİN İTİRAZLARI

Yaklaşık 18 bin kamu personeli 08.07.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilirken ihraçlarda büyük çoğunluk Emniyet ve TSK personellerinden oluştu. Emniyet Genel Müdürlüğünden 9 bine yakın kişi, TSK’dan da 6 bine yakın kişi görevden atıldı. Meslekten ihraç edilenlerin ihraç kararlarına yapacakları itirazlar için OHAL işlemleri inceleme komisyonu açıklama yaptı.

OHAL İNCELEME KOMİSYONUNDAN AÇIKLAMA

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu 701 sayılı KHK ile ihraç edilenlerin itiraz sürecine açıklık getirdi. OHAL inceleme komisyonundan yapılan açıklamada 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilenlerin 5 Eylül 2018 tarihine kadar OHAL komisyonuna başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

OHAL komisyonu açıklaması;

OHAL komisyonu 701 sayılı khk ile ihraç edilenler için açıklama
OHAL komisyonu açıklama

Komisyonun yazılı açıklaması;

OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONUNA
701 SAYILI KHK KAPSAMINDA BAŞVURU SÜRESİNE İLİŞKİN DUYURU
(8 Temmuz 2018)

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’na yapılacak başvurulara ilişkin hususlar, 7075 sayılı Kanun ile 12/07/2107 tarihli ve 30122 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar Tebliğinde belirlenmiştir. 701 sayılı KHK ile haklarında doğrudan işlem tesis edilen gerçek ve tüzel kişiler tarafından elektronik ortamdaki başvuru işlemlerine ilişkin evrak teslim ve başvuru alındı belgesi düzenleme işlemi 05 Eylül 2018 tarihi Çarşamba günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvuru işlemi, başvurucu tarafından, https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinde bulunan ve elektronik ortamda hazırlanan başvuru formunun alınan çıktısı imzalanarak ekinde ibraz edilecek belgelerle birlikte valiliklere veya ilgili kuruma teslim edilmesini müteakip buradaki görevli kişi tarafından yapılacak onay işleminden sonra tamamlanacağından, söz konusu başvuru ve alındı belgesi düzenleme işlemlerinin 05 Eylül 2018 tarihi Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar tamamlanması gerekmektedir. Duyurulur.Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Mahkemeye intikal etmiş yada intikal ettirilebilecek hicbir isnad delil yok. Herhangi bir, şu sebep den atıldın yok Ama ihrac var. Bu nedir. Bu nedir. Bu komisyonlardan faydalanan varmı

    • aynı durumda biz de varız 7 ay bitti delil yok suç yok . durduk yere içeride + görevden de ihraç edildi . öyle bir sistem ki elimizi kolumuzu bağladı hiç bişey yapamayacak duruma geldik

  2. NE GÜZEL(!) HUKUKSUZCA AT,SONRA HUKUKUN İŞLEMEDİĞİ BİR KAPIYI GÖSTER. ALLAH’IM YANAN YÜREĞİMİN ATEŞİNİ HAKSIZ VE HUKUKSUZCA DAVRANANLARIN OCAĞINA, CANLARINA DÜŞÜR.

  3. Söyleyin kafam almıyor kardeşimin ne suçu var içim yanıyor ne byloğu ne bank Asya ne feto ile ilişkisi var niye yazık degilmi 2 çocuk bir yolda geleni var bu nasıl iş bu adaleti bizi böyle yakanı Allah yaksın inşallah

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Sadako