701 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen polislerin listesi ve isimleri

701 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında binlerce polis meslekten ihraç edildi.

701 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen polislerin listesi ve isimleri

701 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen polislerin listesi ve isimleri

701 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Yaklaşık 18 bin kamu personeli meslekten ihraç edilirken en çok ihraçların yaşandığı kurumların başında Emniyet Genel Müdürlüğü yer aldı. 701 sayılı KHK ile 8998 emniyet personeli ihraç edildi.

İHRAÇ EDİLEN EMNİYET PERSONELİ

701 sayılı KHK ile Emniyet içerisinde dokuz bine yakın personel ihraç edilirken ihraç edilen Emniyet personelleri arasında 2. 3. 4. sınıf emniyet müdürleri de yer alırken ağırlıklı olarak polis memurları yer aldı. Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Başpolis Memuru, Sivil Memur, Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlarında binlerce kişi meslekten ihraç edildi.

AÇIKTAKİ POLİSLER İHRAÇ EDİLDİ

FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alınan ve aylardır açıkta bekleyen yaklaşık 7 bin polis memurunun ihraç edildiği düşünülüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü şu ana kadar çıkan Kanun Hükmünde Kararnamelerde en çok ihracın yaşandığı kurumlar arasında yer alırken 701 sayılı KHK ile de 9 bin personel görevden çıkartıldı.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü içerisinde meslekten ihraç edilen personellerin, polislerin listesi için TIKLAYINIZ
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Beyaz Yunus