734 polis göreve iade edildi, açıkta bekleyen polislerin iade listesi gönderildi

Emniyet Genel Müdürlüğü 25.08.2017 Cuma günü açığa alınan ve açıkta bekleyen polisler hakkında açıklama yaptı. Emniyet tarafından yapılan açıklamada Bakanlık oluru ile 437 emniyet personelinin göreve iade edildiği belirtildi.

734 polis göreve iade edildi, açıkta bekleyen polislerin iade listesi gönderildi

734 polis göreve iade edildi, açıkta bekleyen polislerin iade listesi gönderildi

25 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan 693 sayılı Kanun Hükmünde Kararname 1 Emniyet personeli görevine iade edilirken 12 Emniyet teşkilatı personeli de meslekten ihraç edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 25.08.2017 Cuma günü yapılan basın açıklamasında ihraç iade ve açıkta bekleyenler hakkında bilgi verildi.

9 BİN POLİS AÇIĞA ALINMIŞTI

Emniyet Genel Müdürlüğü FETÖ kapsamında en çok ihraçların, açığa almaların yaşandığı kurumlardan birisi olarak dikkat çekerken, MEB personeli ile birlikte Emniyet personelleri haklarında Kanun Hükmünde Kararnameler ile en çok işlem yapılan kamu çalışanları olarak görülmektedir. 26 Nisan 2017 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğünde 9 bin 103 polis açığa alınmış, bu polislerden büyük bir bölümü şu ana kadar açıkta bekliyordu. 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile açıkta bekleyen polislerden bir kısmı meslekten ihraç edilirken büyük çoğunluk hakkında ihraç ve iade kararı çıkmamış açıkta beklemeye devam ediyorlardı.

734 EMNİYET PERSONELİ GÖREVE İADE EDİLDİ

Bugün yapılan yazılı açıklamada FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu gerekçesiyle açığa alınan ve açıkta bekleyen Emniyet personeli polislerden 734 kişinin göreve iade edildiği belirtildi.

Göreve iade edilen polislerin listesi

Görevden uzaklaştırılan ve durumları tekrar değerlendirilerek göreve iade kararı verilen 734 polisin İçişleri Bakanlığı oluru ile görevlerine iade edildiği, göreve iade edilen polislerin listesi yayımlanmazken, göreve iade edilen Emniyet personelinin yazılarının kurumlara gönderildiği anlaşılmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıkta bekleyen ve göreve iade edilen 734 polis hakkında açıklama;

İade Edilen Polisler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM