Açığa alınan öğretim üyesi intihar etti; Allah’a havale ediyorum

Kısa bir süre önce FETÖ soruşturmasından açığa alındığı belirtilen Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sadık Akdağ silahla intihar etti. İntihar etmeden önce bir not yazan öğretim üyesi kendisine iftira atanları Allah’a havale ettiğini belirtti.

Açığa alınan öğretim üyesi intihar etti; Allah’a havale ediyorum

Açığa alınan öğretim üyesi intihar etti; Allah’a havale ediyorum

Ordu’da görev yapan öğretim üyesi arkadaşının evinde intihar etti. Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sadık Akdağ’ın kısa bir süre önce FETÖ soruşturmasından dolayı açığa alındığı ve bu durumdan dolayı büyük üzüntü yaşadığı yakın çevresi tarafından belirtildi. Öğretim üyesinin intihardan önce yazdığı notta ise intihar nedeninin FETÖ’den açığa alınması olduğu anlaşıldı.

SORUMLU YOK, İFTİRA ATTILAR

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sadık Akdağ bıraktığı notta “Ölümümden kimse sorumlu değildir. Bana bir suç atıldı. Bu suçu bana atanları Allah’a havale ediyorum” ifadelerine yer verdi. 34 yaşında olan öğretim üyesinin gece saat üç gibi silahla intihar ettiği belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

23 yorum

 1. sayın editör..İntihar eden ihraçlarla ilgili de bir haber yapın da kaç kişi olduğunu bilelim..Belki İnsanların ocaklarına nasıl ateş düşürdüklerini anlarlar..

 2. Bir şey daha yazamadan edemeyeceğim. Bugün ByLock denen şey suç sayılıyorsa yarın burada yorum yapan ben ve diğer arkadaşların da suç işlediği iddia edilecek olsa buna şaşırmamak gerekir. Ne de olsa bu siteyi FETÖ ile yaftalanmış MAĞDUR insanlar kullanmakta. İktidar bu kesimi (bizi) gözden çıkartmış. Masum ve Mağdur olduğumuza inansalar bile sırf gerçek FETÖ’cüleri tekrar kamuya geri döndürmemek için geri adım KESİNLİKLE atmayacaklardır. Bunu OHAL KOMİSYONU oyalamacasından da rahatlıkla görebiliyoruz. İşin doğrusu yeni bir KHK ile eskilerini iptal et, hukuka ve Anayasaya aykırı olmayan bir yöntemle gerçek FETÖ’cüleri bul. Bul ki seni destekleyen kesimin huzuru yerine gelsin. Aksi durum sizi sürekli hırpalayacak ve özellile iktidara oy veren kesimi yıpratmaya devam edecektir. Benden söylemesi…

 3. Sayın idarecilerimiz; vallahi işiniz çok zor. Bunların vebalini nasıl ödeyeceksiniz. Hukuktan ve adaletten ayrılmanın cezasını hukuk ve adalet arayarak ödeyeceksiniz.

 4. Dayanacak guc yok cevrende halini anlayacak kimse yok is yok ne bileyim bu kotu halin gececegide hic yok. Ne diyeyim ne yapayim ebedi cehennem olmasa bende dusunuyorum intihari.yapamadigim icin her gece Rabbim yasamak hayirliysa yasat olum hayirliysa emanetini al dayanamiyorum diyorum en hayirlisini O bilir.

 5. Çok üzüldüm Allah taksiratını affetsin!
  Yaşadğınız ve çalıştığınız ortamda bir anda terör destekçisi vatan haini ilan edilmek ne kadar ağır bir suçlamadır bu iftiralar toplumda derin travmalar yaralar oluşturacaktır!

 6. BU BİR SINAV !
  686 nolu khk ile 7 Şubat 2017 tarihinde ihraç bir ilkokul öğretmeniyim.

  Bir terör örgütü üyesinde barınabilecek hiçbir özellik taşımayan,vatanını,milletini ,devletini seven bir öğretmen…

  Hata vardır,yanlışlıkla alındık,anlaşılırsa iade oluruz diye beklerken ihraç edildim.

  Bunu hak edecek; ne devlete ne millete, bir hainlik yaptım.

  Kimseye aklımı,fikrimi satmadım.

  Ama reva görülen sonuç hem maddi hem manevi idam…

  Hemde suçum tebliğ edilmeden,savunmam alınmadan idam…

  Ne fetönün,ne pkk nın,ne başka hainin, yörüngesine giremeyecek kadar oyunu gören ,gardını alan beni nasıl fetöden ihraç ettiklerini anlamaya çalışmaktan bıktım artık.

  Çocukları varmış,borçla ev almış,haysiyeti varmış ,masumda olabilirmiş empatisini kaybetmenin sonuçları bunlar…

  Hukukmuş,demokrasiymiş ,insan haklarıymış, hatta hatta din kardeşiymişiz kimsenin umrunda değil bu durum…

  Herkesin islamı kendine mi imiş?

  Mağdur edebiyatı denilerek aşağılanacak bu çığlığı empati ile okuyacak bir insan avındayım…

  Ne darbenin ,ne darbe destekçisinin bir gün yanında olmayan,hain yapılanmaya aklını kiraya vermeyen bir öğretmenin sancısı hiç mi karşılık bulmaz?

  At izinin,kurunun yanındaki yaşların, hiç mi hatırı yok?

  Bu bir sınav!
  Benim için, komşum için, akrabam için,milletim için,yazarlar için,medya için,siyasiler için bir sınav…

 7. Allah rahmet etsin.İnsanlar bunalımda, kaldıramıyor artık. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sayın editörüm OHAL komisyonu kurulmadı hala. Başbakan kuruldu dese de belli ki ortada böyle bir komisyon yok. Kendi KHKlarını bile hukuksuzca uygulamıyorlar. Nasıl olsa kimse hesap soramıyor. Bu konuda niçin henüz kurulmadığını haber yapsanız.

 8. Mümin suresi 44.ayet:
  “Size söylediklerimi hatırlayacaksınız. Ben işimi Allah’a havale ediyorum. Şüphesiz Allah, kullarını hakkıyla görendir.”
  Enbiya 87.ayet

  Zünnûn’u da hatırla.[369] Hani öfkelenerek (halkından ayrılıp) gitmişti de kendisini asla sıkıştırmayacağımızı sanmıştı. Derken karanlıklar içinde, “Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni eksikliklerden uzak tutarım. Ben gerçekten (nefsine) zulmedenlerden oldum” diye dua etti. *
  Allah taksiratini affetsin.

 9. Açığa alındığımda yolda kaç defa yol görüntüsünün kaybolduğunu hatirlamiyorum. Allahim ben yapamam bari sen al canimi dedim. Neden! Vatan hainliği cok dokundu kanima. Kaldiramiyorum, acaba dolu bakişlari,canimi hiçe saydim 15 temmuzda ne için vatan için. Çaliştiğim kurumda Şimdi o vatanin haini ben sevineni ise kahraman oldu.

 10. Allah’a havaletmekten başka çare yok. sebep olanlar Allah huzurunda hesabını nasıl öderler kendileri düşünsün. 28 şubattan beter günler yaşıyoruz. zulmedenler kendilerine yapılsaydı ne yaparlardı. rahmetli mustafa sadık arkadaşımız ve diğer arkadaşlarımıza rahmet eylesin. sebeb olanlara da rabbim hesabını sorsun.

 11. GÖREVDEN ALINANLARDAN İNTİHAR EDEN 30 CİVARI DENİYOR DOGRU MU? SAYIN EDİTÖR BU KONUDA BİR HABER YAPIP KAMUOYU OLUŞTURABİLİRMİSİNİZ. BU MASUMLARIN HESABINI İKTİDAR VEREBİLECEK Mİ?

 12. çok ama çok üzüldüm..Ülkemin yetiştirilmesinde büyük emekler harcanmış değerli insanlarına asılsızca fütürsuzca suçlamalarda bulunan, suçunun ne olduğunu bile söylemeden kapının önüne koyanlar..bunun vebali kim ve bunun hesabı kimlerden sorulacak..artık çok geç..Allahın huzurunda hesap sormak için bekliyor olacak…

 13. Allahım bizi bu duruma düşüren fetonunda Rabbim bin defa belasını versin olan bizim gibi masum insanlara oluyor ya Rabbi yeter artık vallahi de billahide takatim kalmadı ne olur göster adeletini

 14. Bunların hakkını kim ödeyecek???? Bu veballer kimin???? Masum insanları yaktiniz??? Yazık yazık!!!!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM