Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, OHAL inceleme komisyonunu ziyaret etti

OHAL işlemleri inceleme komisyonuna üst düzey ziyaret gerçekleştirildi. Komisyonun ziyaretçileri arasında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve komisyonun eski başkanı Selahaddin Menteş’te vardı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, OHAL inceleme komisyonunu ziyaret etti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, OHAL inceleme komisyonunu ziyaret etti

OHAL inceleme komisyonuna gerçekleştirilen ziyarette komisyon üyelerinden bilgi alındı. OHAL inceleme komisyonu ilk kurulduğunda komisyonun başkanlığı görevine getirilen ancak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün isteği ile Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirilen bu yüzden de komisyon başkanlığı görevinden ayrılan Selahaddin Menteş ziyaretçiler arasındaydı.

OHAL İNCELEME KOMİSYONUNA ZİYARET

Ziyaret sırasında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve beraberindekilere komisyon üyeleri tarafından komisyonun son durumu hakkında detaylı bilgilendirme yapıldığı belirtilirken, başvurular sonrasında karar aşamasına kadar olan süreç hakkında da bilgi verildi. Bakan Gül ve beraberindekiler Olağanüstü hal döneminde çıkan Kanun Hükmünde Kararnameler ile haklarında işlem tesis edilen gerçek ve tüzel kişilerin yaptıkları itirazları değerlendiren Komisyonun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

OHAL komisyonuna yapılan ziyaret;

OHAL komisyonu ziyaret

MENTEŞ ZİYARETTE YER ALDI

Adalet Bakanı Müsteşarı Selahaddin Menteş OHAL inceleme komisyonuna yapılan ziyarette yer alırken ogretmenlericin.com olarak Menteş’in  Mayıs 2017-Ekim 2017 tarihleri arasında Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı yaptığını hatırlatalım. Menteş’ten sonra uzun süre OHAL inceleme komisyonu başkanlığına vekillik yapan Salih Tanrıkulu OHAL inceleme komisyonunun yeni başkanı olmuştu.

OHAL inceleme komisyonu ziyareti sonrasında çektirilen bir fotoğraf;

OHAL inceleme komisyonuna ziyaret

OHAL İNCELEME KOMİSYONU KARARLARI

OHAL inceleme komisyonu tarafından Mart ayının başında yapılan açıklamada şu ana kadar yapılan toplam başvuru sayısının 107.076 olduğu belirtilirken bu başvurulardan 6.400 kadarının karara bağlandığı ve hali hazırda 100.676 başvurunun incelenmeyi beklendiği belirtilmişti.Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. bakanın komisyonu ziyaret etmesi bile bağımsız olmadığının ilanıdır.nokta!!

 2. ALLAH ım. Sen büyüksün. En iyisini sen bilirsin.
  Ama biz insanlar sabırsızız, adaletini erkenden bekliyoruz ALLAH ım.

 3. Ahirette de bunlar aç kalacak… Çok zulm ettiniz çokkkk….

  Hem hukuksuz ihraç et Sonra uydurma komisyon kur….

  Rabbim imhal eder(mühlet verir) ama asla “İHMAL” etmez!İnkar edenler sanmasınlar ki, kendilerine mühlet vermemiz, onlar için hayırlıdır. Biz onlara mühlet veriyoruz ki, günahlarını artırsınlar ve onlar için alçaltıcı bir azap vardır.” (Ali İmran Sûresi. 178)

 4. Ziyaretteki ikramlar çok yetersiz görünüyor. Hele sunumlar hiç olmamış. Şişelerle sunum mu yapılır. Bardaklara kendileri mi dolduracaklar. Hiç yakıştıramadım komisyona. Bu kadar duyarlı bir komisyondan hiç beklemezdim.

 5. mağdurlar intihar aşamasına gelmiş beyefendiler keyif içinde poz veriyorlar.nasıl ahirette vebal vereceksiniz

 6. Sendika üyeliği nedeniyle 672 Sayılı KHK ile meslekten ihraç edildim, aradan neredeyse 2 yıla yakın bir zaman geçti, şahsım hakkında yürütülen adli soruşturma sonucunda yaklaşık 8 ay önce takipsizlik kararı verildi, halen görevime iade edilmedim, acaba neyi bekliyoruz, ‘Beraatı zimmet asılsa’ acaba asıl olmayan ne?, bu mağduriyetler ne zaman bitecek..

  • Merhaba,bende 672 ile ihraç edilmiş bir fizik öğretmeniyim.benimde istifa edilmiş sendika üyeliği ve banka hesabı vardı..sizin de banka hesabınız varmiydi?..benim hakkımda hiç bir şekilde adlı bir işlem yapılmadı. Emniyet ifadesine bile gerek duyulmadi..siz nasıl aldınız takipsizligi?..bir yol gösterebilirsiniz? Tesekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM