Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den OHAL inceleme komisyonu açıklaması

Adalet Bakanı yaptığı açıklamada OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında bilgi verdi. Bakan Gül OHAL işlemleri inceleme komisyonunun yakın zamanda karar vereceğine işaret etti.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den OHAL inceleme komisyonu açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den OHAL inceleme komisyonu açıklaması

Uzun süre açlık grevi yapan daha sonra tutuklanan meslekten ihraç edilmiş öğretim üyesi ve sınıf öğretmeni Nuriye Gülmen ile Semih Özakça hakkında verilecek karar hakkında açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül OHAL inceleme komisyonunun bu kişiler hakkında yakın bir zaman diliminde karar vereceği bilgisini aldığını belirtti.

BUNLAR BİZİM VATANDAŞIMIZ

Açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça için Adalet Bakanlığının Tabipler Odası ile bir milletvekiline görüşme izni sağladıklarını ifade Bakan Gül, bu kişiler bizim vatandaşımız, suçu ne olursa olsun insani olarak yapılması gereken ne ise yerine getiririz açıklamasında bulundu. Açlık grevine vurgu yapan Adalet Bakanı bu bir can meselesidir, istismar edilecek bir durum değildir dedi.

OHAL KOMİSYONU KARARI YAKIN ZAMANDA VERİLECEK

Gülmen ve Özakça’nın OHAL inceleme komisyonu başvurusu hakkında gelen soruyu yanıtlandıran Bakan Gül, komisyonun yakın bir zamanda karar alacağı bilgisini aldıklarını, Adalet Bakanlığı tarafından komisyona kararın ivedi şekilde alınması yönünde ifadede bulunulduğunu açıkladı. Bizim işimiz yasal düzenlemeler yapmaktır diyen Adalet Bakanı Gül dosyaların içeriği ile ilgili bilgimiz yok ifadesini kullandı. Dosyalarda yer alan içeriklerin bağımsız olarak değerlendirildiğini kişilerin içeriğiyle ilgili bağımsız şekilde yargılanıyorlar diyen Bakan Gül, bu iki kişi ile yapılabilecekler insani boyuttur dedi.

KOMİSYONDA 250 KİŞİ ÇALIŞIYOR

OHAL inceleme komisyonu üyeleri ve komisyona yardımcı kişilerin çalışmaları sürdürdüğünü ifade eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül komisyonun sayı itibari ile az gözükmesine rağmen 250 kişi civarında kurumlardan personelin çalıştığını açıkladı.  OHAL komisyonuna yapılan tüm başvuruların mahkeme gibi derc edildiğini belirten Bakan Gül başvuruların ivedi olarak sonuçlanmasını istediklerini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

 1. Genel haberleri inceledim somut birsey yok ayrica surekli Almanya ornegi veriliyor. Iyide Almanya isten attigi herkesin tazminatini odeyerek isten ciaccikardi

 2. Valla ben öğretmenim 24 ay sendikam var başka bir bağlantım yok. Rızkı veren de alan da Allah.Allah hayırlısını versin benim vatanıma ve milletime bağlılığım şu an çalışanların çoğundan fazla bir sendika üyeliği beni vatan haini yapıyorsa sözüm yok. O zaman bu sendikaya izin verenlerin ve aidatını ödeyenlerin terör örgütüne finans sağlamaktan yargılanması gerekmez mi

 3. Bu kanunmu olebisymi olur yeterince çile çektik eğer doğruysa bizde açlık grvi yapacaz n demek bir yıldan fazla kalmis

 4. Sayın editörüm, bugün bir sendika yetkilisi, sendika üyeliği bir yıldan fazla olanların döndürülmeyeceğini söyledi. Bu konuda size gelen bir bilgi var mı? Eğer öyleyse bir yıldan fazla kalan vatan haini, az kalan vatanperver oluyor. Bunun neresinde adalet? O zaman hırsızlık yapanlar da sen şu miktardan az çalmışsın, hırsız değilsin diyelim.

   • Görüştüğüm kişi,bugünün yetkili sendikasının il başkanı. Ankara’daki ihraçlara bakan kişilerle yaptığı görüşmeleri paylaştı. Şu an için dönmeniz zor görünüyor, dedi. Ben de, adalet bunun neresinde? diyerek serzenişte bulundum. Kendisi de sendikadan vb.yasal şeylerden adam atmayı doğru bulmadığını söyledi.

  • Bu şu anlama geliyor 12 adam öldürdüysen suçlusun 11 adam öldürdüysen şuçsuzsun adalet e bak

   • Peki bugünde başsavcının kardeşi ogertmn orduda aktifsen yöneticisi olduğu halde iade edilmiş bugün dayısı olan dönüyor budur yani

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM