Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; açığa alınanlar, ihraç edilenler suçunu biliyor

Bekir Bozdağ, bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Milletvekillerinden gelen sorulara da yanıt veren Adalet Bakanı Bozdağ, açığa almalarda ve ihraçlarda titizlikle davranıldığını belirtirken, kimse ben neden atıldım demesin, herkes kendisi ile ilgili işlemi biliyor açıklamasını yaptı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; açığa alınanlar, ihraç edilenler suçunu biliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; açığa alınanlar, ihraç edilenler suçunu biliyor

22.11.2016 tarihinde 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ soruşturması kapsamında kamudan 15 bin personel ihraç edildi. 1 Eylül tarihli 672 sayılı KHK ve 29 Ekim tarihli 675 sayılı KHK ile kamuda ihraç edilen kamu personeli sayısı on binlerle ifade ediliyor. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan KHK ile göreve iade edilenler ve 29 Ekim tarihinde göreve iade edilenler ise ihraç edilenlerin sayısına göre çok düşük bir rakamdır. Kamuda buna yönelik yapılan eleştiriler Adalet Bakanı Bozdağ’ın açıklamaları arasındaydı.

MİLLETİN YARGICI

Bozdağ yaptığı açıklamada FETÖ’nün HSYK içerisinde, yargı içerisinde yapılanmasına dikkat çekti. HSYK’da yaşanan son ihraç kararlarından sonra Avrupa başta olmak üzere yabancıların eleştirilerinin olduğuna değinen Bozdağ, önemli ve özel dosyaların yargı eliyle Pensilvanya’ya gönderildiğini oradan müdahale edildiğini ifadelerle kanıtladık açıklamasını yaptı. Tarafsız ve bağımsız özelliklerini kaybetmiş kişilerin meslekten ihraç edilmesinden sonra yargıya olan güvenin arttığını dile getiren Bekir Bozdağ, ihraç edilen yargı mensuplarının FETÖ’ye bağlılık yemininden itibaren milletin yargıcı vasfını kaybettiklerini belirtti.

BEN NEDEN ATILDIĞIMI BİLMİYORUM

Kamudan atılan binlerce personel için gelen sorulara ve eleştirilere cevap veren Bozdağ, basında yer alan mağdur haberlerinin de gerçeği yansıtmadığını belirtti. İhraçlar konusunda herkesin büyük bir özenle ve titizlikle çalıştığını açıklayan Bakan Bozdağ, kamudan ben neden atıldığımı bilmiyorum açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Bozdağ haklarında işlem yapılan kişilerin kendilerine hangi konuda işlem yapıldığını bildiklerini belirterek ihraçlar hususunda insanların haklarının zedelenmemesi için ellerinden gelenin yapıldığını açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

44 yorum

 1. Ne suçu allah aşkınıza ne diyorsunuz siz.kağıt üzerinde atılmış bir imza neyin suçu fetöcümü ilan ettiniz beni .araştırın bakalım beni soruşturun tlf sosyal ağlarıma hesaplarıma bakın ondan sonra varsa beni cezalandırın.her türlü hakkımı arıyacağım.benim ihracımı duyanlar artık adaletinize inanmıyor …

 2. geçmişte o okullarda çocuğum okuduğu ve yine geçmişte ev faizsiz diye ev kredisi çektiğim için mi ihracım, el insaf,

 3. Allah’ınız dan bulun,ki günü gelince bulacaksınız,Aslan gibi kardeşimi 20 yıllık mesleğinden ettiniz,sizlerin çoluğundan çocuğundan çıksın inşallah,düzenbazlıkla atıyorsunuz herkesi..Benim Aslan kardeşim;abicim aklanacağım davalar açıp,ama o ünüformayı bir daha asla giymeyeceğim dedi..gözlerinden öptüm..umarım gün yüzü görmezsiniz,bu partiye oy veren ellerim kırılır inşallah…

 4. biz medyummuyuz suç yokki neyi söyleyeceksiniz saçma sapan laflarla örtmeye cevaplsamsmaya çalışıyor adalet tekrar doğacak nasılsa

 5. Bir hukuçuya bu sorulmaz ama; “kanunda ihraç edilenler neden ihraç edildiklerini biliyor diye bir suç var mı”?

 6. Ben suçumu biliyorum. Evet darbeden altı ay önce sendikadan istifa etmiştim. Demek ki BÜYÜK bir suç işlemişim hemde 34 senelik emeğim yok sayılacak kadar bir SUÇ.!!!

 7. İnanç minanç hikaye sayın editör. İnsanda vicdan olacak. Ahlak olacak. Milletin balına bu belayı saran hükümet de fettullahçılar da müslüman. Hem de hızlı müslümanlar. Militan müslümanlar. Pastayı bölüşemediler ülke ne hale geldi. Ahlak ve vicdan olmayınca din tek başına yetmiyor, yetmez.

  • Katılıyorum kardeşim, olan bize oldu . Kör bulduğunu öper misali kimi ellerine geçirdiyseler işinden ettiler .

  • Sizin soylediklerinizi aciga alindigimda sube mudurune soyledim oda yooo hoca hanim oyle demeyin dinle vicdan bir ahlak bir butundur dedi lakin o butunluk hukumet yetkililerinde sirayet etmemis…1 eylulde balyozu yiyince aci bir sekilde anladim….

  • Teşekkür etmenize gerek yok hocam. İnançlı olan Allah’tan korkar, inançlı olmayan da vicdanının sesini dinler. İster inançlı ister vicdanlı nereden bakarsak bakalım bu haberin yapılması lazımdı.

  • Uğraşıyoruz, sağlıklı bilgi almaya çalışıyoruz. Son kararnamede öğretmen olmamasını kimse beklemiyordu. Bilgilendirme yaparız.

 8. Evet sendika uyesi olmak succ…devletin izin verdigi yasal bi sendikaya uye olmak..cocuklarimin gozunden akan her damla yasin hakkini rabbim odetecek…bi de gözümüzün icine baka baka yalan ssoylemeseler bari…bari rahat birakin artik..

 9. Suçum yok ki biliyim onu anlatmaya çalışıyoruz zaten SUÇ YOK.YANİ BANKADA HESABIM VE PARAM VAR PARAMDA İÇERDE KALDI HARCAMALARIMI DA YAPAMIYORUM… Suçum nedir!????

 10. Suclu yoktur demiyorum diyemem de. Ancak suclu ve sucsuzu ayirmanin yolu gerekceli karar ve savunma hakkini vermekten gecer. Sizin taraftan ne goruldugu degil esit alandan ne goruldugu onemlidir. Adalet partisi olarak kuruldugunuzda bu bizi umitlendirmisti. Biz islam duyarliligi bekliyorduk. Bu tur yaklasimlar adaletin terazisini bozar. İnanmiyorsaniz dinimize bakin yada bu tavrin din yonunu aciklayin.gecmis duzeltilemez o yuzden herbirimiz ne kazanip ne kaybettigime bakmaliyiz ve bu isi Allah rizasi icin yapanlardan olalim. Adaletle hukmedelim bazilarini ki masumlari kasdediyorum gonlune actiginiz yarayi derinlestirmeyin. Bediuzamanin bir kissasi vardi yanilmiyorsam bir gemide 10 kisi var sadece birisi iyi bu gemi batirilirmi diye, cevabi siz arastirin o zatin kendisinden duyun…

 11. yazık çok yazık….kanunda olmayan suçlar isnat ediliyor. Bu zulüm ne bakanın ne de bakmayanın yanına kar kalır….şuan sadece solcu diye yaftaladığımız insanlar yürüyüş eylem vs ile haklarını savunuyor….haklarını arıyor…gerçi duyan yok da…muhafazakar kısım yıllardır korkutuldu pıstırıldı sen suçlusun denilince hakkını arayacak gücü ve cesareti yok…zaten ekabir sakın ha eylem meylem vs ile hakkınızı aramaya kalkmayın suçsuzken suçlu olursunuz diye aba altından sopa da gösterdi….biraz da kaderciyiz allaha havale ediyoruz..evet ilahi adalet geç de olsa tecelli edecek biraz sabır ama yaşama sevincimiz aşile düzenmiz kalmadı sivil ölüme terkedildik….yıllar sonra sen suşsuzdun deseneler ne olacak ki..adalet kavramı yok edildi …… Tecavüzcüleri aklamak varken kim uğraşacak ihrac edilenlerle….di mi bakan bey.

 12. Resmi yazı ile sendikanın kurulduğunu ve isteyenlerin üye olabileceğini bildiren milli eğitim yetkilileri sube mudurunden milli egitim bakanina kadar herkes sizlere hakkımı helal ediyorum bankayı zamaninda kapatmayan sayın yetkililer sizlere de hakkımı helal ediyorum vicdan azabı duymayin ama çocuklarım henüz küçükler büyüyüp gerçekleri öğrenince onlar helal ederler mi bilmem bildiğim bir şey var kul hakkı ile cennete giremeyecegimiz

  • İnsan bu kadar da iyi yürekli olmamalı. Hakkımı zerresine kadar helal etmiyorum. Her kim seyirci kalmışsa, bana vatan haini demişse asla. Nasıl hak helal ediyorsunuz ya. Bunu da anlamış değilim. Haksızlığa uğramış hem de ne haksızlık hala helal ediyorum diyor ve yetkililer sizin de vicdanınız sızlamıyorsa ben ne diyeyim.

  • ne helalvetmesi kardesim.helal ederek cocuklarina esine haksizlik ediyorsun.ben kin ve nefretle doluyum.icimi gosterebilsem sana urkersin

 13. Kendime soruyorum da ne yapsam da artık şu ihraç gündemini kafamdan atabilsem. Aylardır bu haberleri okumaktan başka yaptığım hiçbirşey yok. Bu sitelerle umutlanıyorum, yetkilileri dinleyince o umut yok oluyor. İş başvurularından arayan da yok. Arkadaşlardan arayan da yok. Gorunce de zoraki selamını alip sonra başlarini ceviriyorlar zaten. Sivil ölüm dedikleri gerceklesmis de haberim yok.

 14. bakan çıkıp da cesaretle biz sendikadan dolayı attık diyemedği için onlar suçunu biliyor deyip geçiştiriyor. asıl siz suçunuzu çok iyi biliyosunuz. inşaallah bu suçusz insanların tazminatlarını cebinizden ödersiniz de bütün uğruna yalan söyledğinizi malınız mülkünüzü suçsuz vatan öğretmenlerine tazminat olarak vermek zorunda kalırsınız.

 15. Bu söz masumlar için “ihraç edilme nedenini biliyor” şeklinde düzeltilebilir. Dikkat edilirse son KYK da MEB’den ihraç edilenler oldu fakat dönen olmadı. Ben bunu dönecek kişi sayısının fazla olmasına bağlıyorum. Kısa vadede ihraç listesi olmayacağına göre bu gece 24 Kasım münasebetiyle bir KHK bekliyorum. Sadece geri dönenler olacağından, Öğretmenler Günü jesti yapılabilir. Haftaya (28-29 Kasım) çıkacağı söyleniyor ama ben bu gece bekliyorum. Önce Vatan sonra bizler için hayırlısı olsun..

 16. Bir khk daha cikarin veya basina verin herkesin adini ve neyle suclandigini herkes gorsun adli sicil kaydimiz hala temiz bu konu ile ilgili herhangi bir mahkeme karari yok el insaf,dilinizden dusurmediginiz Hz.Omerin adaletini istiyoruz

 17. Allahım bu kadar mazlumun ahini yerde bırakma.. ALlahim sen adeletini göster.. evet sucumizu biliyoruz. Bunlar, bunlar suç dediniz… biz de o mu bu mu diye kaç aydır kafayı yiyoruz. Vatanı seven , ahlaklı bireyler yetiştirmek mi suçumuz yooo bu hiç onemli deil… bence şuan halen görevde olan öğretmenler bulundukları sendikadan hemen ayrıldılar. Tüm bankalarla ilişkilerini kessinler. Kredi kartından ve krediye ev araba almaktan vaz geçsinler.. yarın sen bu sendikadaydm su bankada hesabın varmış atıyoruz sizi gidi terorister derlerse sasmasinlar.. herkesi sendika ve bankalardan ayrılmaya davet ediyorum. Biz yandık onlar yanmasin….

 18. Bu ne ya. Her gün ayrı bir haber. Haber takip etmeyi bırakmıştım. İadeler ile ilgili haberi eşim gösterince acaba dedim düzelecek mi. Suç olarak ne yapmışız. Savunma dahi alınmadan atın suçlarını biliyorlar deyin. Atmışsınız birşey demeyin artık yeter. Mağdur kesim için ağaç kökü yesinleri bile duyduk. Sanki farklı ülkenin vatandaşıyım Allah’ım aklımı koru. Anne tarafın gürcü baba tarafım çerkes. Ancak hep biz Türküz diyerek yetiştirildim. Görüyorum bazı tanıdıklar gibi farklı bayraklarla hayatımda dolaşmadım. Bu durum bana ve beni yetiştiren aileme hakarettir. Bunların hesabını kim verecek. Beklenen KHK yüzünden iki gündür yataklara düştüm. Sağlığımız da bozuluyor. Yeter artık ne istiyorsunuz şu masum insanlardan.

 19. Ya Allah aşkına ben suçumu bilmiyorum.Sendika mı suç? Çıkar suç olan kısımlarını göster? Siz karar verdiniz diye mi suç.Konuşuyorsun boş konuşuyorsun.Bu feto yıllardır halka zulüm ediyordu sıkıntı yoktu hükümete yapınca mı aklınız başınıza geldi? Sonrada yasalarla korunan hakları ihlal et.İnsanları mağdur et, yazık çok yazık.Hukukçu olmuşsun ama bence felsefe okumuş ordan geçiş yapmışsın anca yok o olmuştur yok bu olmuştur somut delil yok.

 20. Yıllar önce fetö yu savunurken de bu şekilde yanlış ve anlamsız bir inadin içinde işiniz hala oylesiniz. Suç mahkeme de karar verilsin herkes oh iyi oldu desin. suçlu cezasını alsın masumiyet zarar gormesin. Ben suçumu bilmiyorum tahmin ediyorum bu ikisi farklı şeyler.

 21. Benim suçumu bildigimi biliyorsa sayın bakanımız bizler yalan söyluyoruzdur. Üzgunum ama bana yalancı demekle hakaret de etmiş olmuyor mu? Suçtan kasıt hukuki suç mu? makul şuphe mi?

 22. Sayın hukukçu bakan haklı insan hapse atıldığı zaman suçu gerekçeli kararla hakim tarafından belirtilmez İçeri gir sen neden girdiğini iyi bilirsin der bu işin raconu bu ..

  • Her karanlığın birde aydınlığı vardır.Ancak YÜCE RABBİMİN yasası öyle katidirki,mazluma zülüm edip arkasındanda “herkes suçunu biliyor” diye milletin kafasına yalan yere kılçık sokmanın ağır bir ceremesi olacaktır.Bu ülkede ne makamlar-ne idareciler vardı hepsi gitti geride yaptıklarının izi kaldı.İyi-kötü,sizede kalmaz bu ülke bizede ama suçsuz olduğunu bildiğimiz çoook insan var…!

  • Yakın da dağları taşları da bunlarin derdini dinliyorsunuz diye fetö çü ilan edip tutuklamaya kalkarlarsa şaşırmayacağım artık güzel ülkemde!

 23. Arkadaş insanların suçu varsa ve bilmiyorum diyorsa, suçu neden bildirmemekte diretiyorsun. Bildir. Bildirmiyorsan insanlar da adaletinden şüphe duyar. Yoksa, suç yok da varmış gibi mi yapılıyor diye düşünür. Insanlar binbir emekemekle yorgunlukla bir yerlere gelmiş. Allahtan korkun ya

 24. Ben sucumu ogrenemedim sayin bakanim istifa edilmis sendika uyeligi size gore suc yasalarimiza gore degil once insanlari yargilayin sonra atin bizim suclu oldugumuza hangi mahkeme kac gunde karar verdi hala adli sicil kaydim temiz el vicdan

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM