Adalet Bakanı; OHAL Komisyonu son bir ayda 500 kişiyi göreve iade etti

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından son bir ay içerisinde 500 kamu çalışanının görevlerine iade edildiğini belirtti.

Adalet Bakanı; OHAL Komisyonu son bir ayda 500 kişiyi göreve iade etti

Adalet Bakanı; OHAL Komisyonu son bir ayda 500 kişiyi göreve iade etti

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, CNN TÜRK televizyonunda katıldığı programda OHAL inceleme komisyonu tarafından son 1 ay içerisinde 500 memurun kamudaki görevlerine iade edildiğini belirtti. OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından çalışmaların sürdüğünü de belirten Gül komisyonun başvuruları hızlı bir şekilde karar bağlamaya çalıştığını vurguladı.

SON 1 AY İÇERİSİNDE 500 GÖREVE İADE

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: “Son bir ayda 500 kişi, OHAL Komisyonu kararıyla memuriyete döndü.” açıklamasında bulundu. “Amacımız 1 kişi bile olsa haksızlık ya da gözden kaçarak mağdur olduysa buna son verelim.” ifadelerine yer veren Bakan Gül bu kapsamda OHAL işlemleri inceleme komisyonunun kurulduğunu ve komisyona büyük sorumluluk verildiğini belirtti.

KİM NEYİ HAK EDİYORSA ALSIN

FETÖ ile mücadele konusunda da bilgi veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamasında “Son bir ayda 500 kişi, OHAL Komisyonu kararıyla memuriyete döndü. Bu önemli bir rakam. Burada bizim temel beklenti ve arzumuz, kim neyi hak ediyorsa onu alsın. Cezayı hak ediyorsa cezasını alsın ama suçsuzsa da haklarını geri alsın.” ifadelerine yer verdi. Kuru ile yaşın aynı çuvalda olmaması için etkin mücadele sürdürüldüğünün altını çizen Bakan Gül “FETÖ ile mücadele ederken, belki de FETÖ’cülerin kullandığı bir üslup ve yöntem olarak herkesi FETÖ’cü yaparsanız, FETÖ’cüler aradan sıvışır. Böyle bir taktikle ya da kişisel husumeti nedeniyle FETÖ ile mücadeleyi sulandıran bazı kötü niyetlilerin olduğu görüldü.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

 1. Gizli olanıda açığa vurulanıda bilen Allah aşkına söyleyin: 500 kişi hangi kriterlerle ihraç edilmişti.ne olduda tekrar iade edildi.Hukuk nasıl işliyor..Yasadışı hiçbir suça bulaşmamış binlerce masum
  insan bir an önce iade edilmeli.Hala bu ülkede hukuğun olduğuna inanıyorum…

 2. Öğretmenim çocuklarıma harçlık verebilmek için bayram günü amelelik yaptım mutlu oldunuz mu? Yasadigimin kat kat fazlasını yasayin

 3. Mubarek Ramazan”ın son günü,arefe günü,tutulan halis oruçlar,yapılan iyilikler,kabul olunan ibadetler hatrına ve hürmetine, ya Rabbi Sen”in ism-i azamın ve esmaların hatrına ve hürmetine bu hesapları sadece ahirete bırakma.
  Ey bize bu zulmü yaşatanlar, Rabbim yaşattıklarınızı sizlere ve evlatlarınıza da yaşatsın (elfu elfu amin)

 4. Hakkı,adaleti,hukuku unutup kendinize göre hukuk uydurdunuz. Anayasa ve yasalara göre kurulmuş banka,sendika,dernek,okul vb. kurumlarla suç unsuru oluşturdunuz. ‘Fetö’ ile işbirliğinin en güzel ve iyi örneğini bizzat kendiniz tüm milletin gözü önünde yaptığınız halde ak-pak olup kendinizi kalbur üstü ettiniz. Masum ve iyi niyetli, pırıl pırıl Anadolu çocuklarını bozuk para gibi harcadınız. Çok iyi biliyorsunuz ki bu insanların %99 hiçbir kanunsuzluk ve yanlışla işi, ilgisi,bilgisi,görgüsü olmayan vatanperver insanlar. Sizin Türkiye sevdanız bu muydu? Hukuka dönün;tarih önünde milletimizi,ülkemizi küçük düşürmeyin. En önemlisi de toprağa düşeceğinizi ve Mahkeme-i Kübra’yı unutmayın. Allah adaletle hükmetmeyi emrediyor. İmanınız inancınız neyi götürüyorsa…

 5. ey adaletsizlik bakanı, bende o dönenlerden biriyim kaç gün oldu hala göreve başlayamadım.eski görev yerime değil ankaraya 80 kn uzaklıktaki ilçeye vereceklermiş.gidip söylüyorum ki ; ya beni sucsuz yere byloktan atmışınız numara bana ait değil ve hiç kullanmamışız hat sahibi ile benim isim benzerliğimde yok.zaten madur olmuşum beni uzak yere vererek bir kez daha madur etmeyin diyorum haklısın ama vali bey öyle buyurmuş derler dilekçe verdim valiliğe bakalım ne olacak,ha adaletsizlik bakanı ohal ile dönenlere sosyal ve mali hakları verilmiyor deniyor.khk ile dönene var ohale yok.bu da adaletsizlik değil mi ?takipsizlik alanları bu kadar zamandır bekletmeniz adaletsizlik değil mi ? daha sayammı ? çok madur var lütfen hızlı davranın ,duyduklarımıza anlatılanlara insanın inanası gelmiyor..evlatlarını terk edip giden anneler mi,,evden kovan kayın anne kayınbabalar mı ?gecikmiş adalet adalet değildir sayın adaletsiz bakanım..ihanet ve ticaretciler kaçtı gitti saf ibadet tabasıyla uğraşıyorsunuz..darbeye fiili karışanları asın ,müebbet hapis ohh bir ömür boyu besleyin hainleri milletin parasıyla.

 6. Atılanların çoğu masum.Masumları tekrar iade etmeyi büyük bir hünermiş gibi takdim ediliyor.Dalavere palevere siyasetinizde boğulacaksınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Bu Vücut Benim