Ahmet Eşref Fakıbaba; FETÖ nedeniyle binlerce masum kişi mağdur oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Şanlıurfa’da yaptığı ziyaretlerde halkla sohbet etti ve son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Fakıbaba FETÖ’nün darbe girişimi sonrası binlerce suçsuz kişinin mağdur olduğunu açıkladı.

Ahmet Eşref Fakıbaba; FETÖ nedeniyle binlerce masum kişi mağdur oldu

Ahmet Eşref Fakıbaba; FETÖ nedeniyle binlerce masum kişi mağdur oldu

Kurban Bayramında siyasiler memleketlerinde temaslarını sürdürmeye ve hemşehrileri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Temmuz ayında Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabine listesi içerisinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı görevine getirilen Ahmet Eşref Fakıbaba bugün Şanlıurfa’da bir dizi temasta bulundu.

ŞEHİT EVİNE ZİYARET

Ahmet Eşref Fakıbaba 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimi sırasında şehit olan Şefik Şefkatlioğlu’nun Şanlıurfa’daki ailesini ziyaret etti. Fakıbaba ziyaretinde milletçe verilen mücadelenin önemine değinerek, şehit olan tüm vatandaşların hepsinin birer kahraman olduğunu ve asla unutulmayacaklarını açıkladı. FETÖ darbe girişimi sırasında korkusuzca mücadele eden kiminin şehit kiminin gazi olduğu kişiler sayesinde ülkenin dimdik ayakta durduğunu vurgulayan Ahmet Eşref Fakıbaba “biz onlara çok şey borçluyuz, yaptıkları fedakarlığın unutulması söz konusu dahi olamaz” ifadesini kullandı.

FETÖ MASUMLARI MAĞDUR ETTİ

Darbe girişimi ve sonrasında yaşananlarla ilgili açıklamalarını sürdüren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, FETÖ nedeniyle binlerce suçsuz kişinin mağdur edildiğini belirtti. Şehit Şefik Şefkatlioğlu’nun ağbisi Mustafa Şefkatlioğlu ve şehidin yakınlarının görüşlerini ve düşüncelerini alan Fakıbaba ziyaretten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Fakıbaba ülkenin zor bir dönemden halkın kahramanlığı ile çıktığını açıklarken FETÖ’nün hain darbe girişiminden dolayı suçsuz binlerce kişinin mağdur olduğunu ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

15 yorum

 1. Mesleğimi zor şartlar altında-16 yılını doğunun ücra köylerinde-icra ettim. Hizmetlisi olmayan okullarda wc’lerin temizliğini, okulun boyanmasını çalıştığım yıllar boyunca kendim ve gönüllü öğretmen arkadaşlarımla birlikte yaptım.Okulun bir lambası açık kalsa kışın o sert fırtınalarında ‘millet malıdır’diye koşup kapattım.İki yıl boyunca terör dolayısıyla kapalı okula gidip askerlik yaptım. Orada vurulsaydım şehit sayılacaktım. Fakat heyhat bugün ‘terörist’ oldum. Vicdansızları, zalimleri,zulümleri sana havale ediyorum ya Rabbi…On binlerce vatan ,bayrak, mukaddesat delisi masum evlatlarını bir gecede kapı önüne bırakıp onların onurunu, izzetini hiçe sayanlara da sen akıl ve merhamet ver Allah’ım…

 2. Gec gelen adalet zulumdur Allahin adaleti bu dunyada da ahirette de sizi yer bitirir varin siz dusunun Allaha hamdolsun zalim degilim mazlumum

 3. İhbar adı altında iftira atarak ihraçlara sebep olanların kripto fetöcü olabileceği birilerinin aklına geldimi merak ediyorum. açıktan devleti kandırdıkları, mağduriyetlere sebep oldukları ve en mühimi de fetöye hizmet ettikleri içiniçin kendileri hakkında işlem başlatılacak mı?

 4. Cesaretinden dolayı Tarım Bakanımı kutluyorum.Korkmadan ve çekinmeden bunu söylüyor olması beni umutlandırdı. vicdan ve merhamet sahibi herkesin iyi düşünmesi lazım. İdarecilerin kim olduklarını bilmeden onlara fetocu olarak düşündüklerin isimlerini yazın atalım derseniz sonucun bu olacağınıda bilmelisiniz. El yordamıyla yapılan işlerde hata olur, kişael husumetleri fırsata çevirenler olur. Peki soruyorum. Devlet bu kişilere suçlayan kişi ismini altına yazsın denince bu ihbarlar birden kesildi. Nedenmi yarın eğer ispatlayamazsam fatura bana kesilir endişesi ile durdu. Devletimizin bunlara vermiş olduğu bu önemli ve kritik görevi kötüye kullandıklarını tespit etmeleri halinde, bir hukuk devleti olarak, bunlara gerekli cezayı vermesi de gerekmez mi acaba.. en azından kasti olarak mağduriyetimize yol açtıkları için mahkemenin varsa bize ödemesi gereken tazminatın görevini kötüye kullanan bu şahıslara rücu edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

 5. 2002 balikkesir polis meslek yüksek okulun dan asıl kazandığın halde 20 günlük intibah eğitiminden sonra gözlerimde sıkıntı var denilerek okullan ilişkim kesildi fetonun yapılandığı bir dönemdi mağdurum arkadaş mağdurum 15 yıldır mağdurum

 6. sayın bakanım birçok mağdurun olduğunun herkes biliyor ama yardım eden derdinin dinleyen yok herkes doğrudan korkuyor. müslüman insan doğrudan korkmamalı

 7. Sayın bakan binlerce kişinin mağdur olduğunu söylüyor fakat bu yaşanan mağduriyetlerinin giderilmesi adına tek bir kelime etmiyor. Güzel söylüyorsun ama sazın yok demezler mi adama?

 8. Ey Allahım senden yardım istiyoruz magdurlara sen yardım et.koşelerde çocukları ile garip kalmış işi gücü elinden alınmış sefil olmuş bu mazlumlara sen yardım et.senden başka kimsemiz yok ellerimiz açtık.Adeletsizliğe karşı bize yardım et senin adeletine güveniyor ve inanıyoruz sebeb olanlarada aynı üzüntüleri tattır.

 9. benim annem ve babam işten atıldı. neler çektiğimi hiç kimse bilemez heves ederek girdiğim üniversiteyi yarıda bırakıp iş aramaya başladım milletin ağız kokusunu çekmeye razı oldum buna sebeb olanlara hakkım haram zıkkım olsun Allah belanızı versin.

 10. zalimden merhamet istemek zillettir.Ne fetöcüyüm ne AKP li…Zaman gösterecek gerçekleri doğruları…

 11. Bir yıldır aynı teraneleri dinliyoruz olay benim fetöm iyi senin fetön kötü olayına döndü yeter artık be insanların aklıyla alay etmeyi bırakın

 12. Bu hain darbe teşebbüsü nedeniyle birçok insan mağdur oldu. Sayın bakan doğru söylüyor. Allah razı olsun. Demek ki magdur varmış hem de binlerce…

 13. Bugün acile kaldırdılar. Doktor üç ilaç yazdı. Sözde yeşil kartlıyım. İlacın biri evde var diye almadım. Muayene parası dahil 38 lira ödedim eczaneye. Bitkin bir vaziyette yatıyorum. İşe de çıkamadım. Evim kira. Eşim ev hanımı. Pazarlarda bir şeyler satarak geçimimi sağlıyorum. Onca tanıdığım, eşim, dostum, akrabam dediklerim selam bile vermeye korkuyorlar. Bir Allah’ın kulu kapımızı çalmadı bu bayram. Hükümet yetkileri bu yanlıstan ne zaman dönecekler? Geçenlerde canına kıyan üç çocuk annesi Sevgi Hemşire gibi, başkalarının da canına kıymalarını mı bekliyorlar. Daha kaç kişinin intihar etmesi gerekiyor? Kaç yuvanın yıkılmasını bekliyorlar. Suçsuz insanlara fatura kesilerek adalet tesos edilmez. Bu yapılanlar bir zulümdür. Zulme sessiz kalanlar da dilsiz şeytandır. Adaletsizliklerin en büyüğü adil olmayıp adil gibi görünmektir.

 14. Mağdur var diye diye 1 yıl geçti var mı çözüm yok.Atılan insanların iş bulma umudu yok buna bir çözüm var mı yok.Özel okulda çalışma izni var mı yok.Atılan öğretmenin eşi dostu korkudan yüzüne bakamazken birileri başdanışman olarak atanıyor.Ey adalet gel artık ülkeme eğilen başımızı kaldır artık.Üstümüze yapışan bu haftadan kurtar bizi artık Allah ım sabrı kaybedeli umudu yitireli çok oldu .Değerli site yönetimi özel okul konusunda haberler yapsanız en azından bir algı oluşturabilmek adına.Masum olan için bir yol olur belki devletim benim yanımda diyebiliriz belki o zaman.Ölüme terk edilmediğimizi düşünürüz belki.

 15. Vatanima,bayragimiza,devletimize,milletimize tek bir zarar vermissem,tek bir kotuluk etmissem,herhangi bir teror orgutu veya orgutleriyle işbirliği icindeysem Allah bildigini yapsın.Ancak bunlar bende ve ailemde yoksa bana ve serefimle yürüttugum meslegimi elimden alanlarida Ya Rabbi sana havale ediyorum.”Oh olsun,iyi oldu” diyen vicdanlarını yitirmiş ruhsuzlara da hakkimi helal etmiyorum.Hayatim boyunca serefi Turk bayragimiza layik evlatlar yetistirmisken,aldigim paranin devlet mali oldugu bilincini hiçbir zaman unutmamisken,aniden bir kararla teror ve destekcisi gibi beni gosterenleri,isimi,onurumu elimden alanları sana havale ediyorum Ya Rabbi.vicdanim rahat,tek bir sucum yok.Olan yine habersiz,bilgisiz,ilgisiz garibana oldu.1 yıldır esimin cocuklarimin ailelerimizin neler cektigini asla bilemezsiniz.is yok,sigorta yok,borc cok…boyle olmamalıydı…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM