Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir? Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı değişti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik kabine dışında kaldı. Yeni Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ise AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba oldu.

Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir? Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı değişti

Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir? Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı değişti

Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak yeni kabineye girdi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni Bakanlar Kurulu listesinde değişiklik yapılan Bakanlıklardan birisi de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı oldu.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI DEĞİŞTİ

Beştepe’de bugün Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmeden sonra yeni kabine listesi açıklandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik yeni kabinede yer almadı. Faruk Çelik’in yerine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı oldu.

Yeni kabine açıklaması;

AHMET EŞREF FAKIBABA ÖZGEÇMİŞİ

Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir?  16 Aralık 1951 tarihinde Şanlıurfa Birecik’te doğan Fakıbaba, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Genel Cerrahi Uzmanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba, Taksim İlk Yardım Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde ihtisasını tamamladı. Amerika’da Arlington Hastanesinde gözlemci olarak görev yaptığı özgeçmiş bilgilerinde yer alan Fakıbaba, Iğdır ve Birecik Devlet hastanelerinde ve Şanlıurfa SSK Hastanesinde Başhekimlik görevlerinde bulundu. Şanlıurfa Belediye Başkanı olarak iki dönem görev alan Ahmet Eşref Fakıbaba evli ve üç çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM