AİHM, FETÖ ihraçlarında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararını bekleyecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yürütülen FETÖ soruşturmalarında kamudan ihraç edilenler hakkında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin karar vermeden önce AYM kararını bekleyeceğini belirtti. FETÖ mensuplarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine binlerce elektronik posta ve mesaj yolladıklarını vurgulayan Bozdağ, AİHM’i Türkiye aleyhine etkilemeye çalıştıklarını açıkladı.

AİHM, FETÖ ihraçlarında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararını bekleyecek

AİHM, FETÖ ihraçlarında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararını bekleyecek

HaberTürk gazetesine OHAL komisyonu hakkında açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Sabah gazetesine de açıklamalarda bulundu. Gazeteye yaptığı açıklamalar ağırlıklı olarak AİHM ve Avrupa Konseyi üzerine olan Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖcülerin AİHM’i etkilemeye çalıştığını açıkladı. Bozdağ, binlerce e-posta ev mektup gönderilerek Türkiye aleyhine propaganda oluşturulmaya çalışılıyor ifadesini kullandı. OHAL inceleme komisyonu üye seçiminin bu hafta tamamlanacağını belirten Bozdağ, Başbakan Yıldırım’ın talimat vermesi ile birlikte OHAL komisyonu kurulmasının bu hafta gerçekleşeceğini de ifade etti.

FETÖCÜLER AİHM’E BASKI YAPIYOR

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin terör örgütü FETÖ/PDY etkisi altında kaldığını açıklayan Bekir Bozdağ, bu propagandanın örgüt tarafından bilinçli bir şekilde yürütülen bir çalışma olduğunu belirtti. Meslekten ihraç edilen ve haklarında örgüt üyeliğinden işlem yapılan FETÖ mensuplarının ülke aleyhine AİHM’e mesaj gönderdiklerini ifade eden Bozdağ, örgüt üyesi kişilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içerisinde görev yapan üyelere binlerce e-posta gönderdiklerini ve Türkiyeyi karalayıcı şikayetlerde bulunduklarını açıkladı. Örgüt propagandası etkisi altında kalan AİHM nazarında bizlerde ülkenin algılarını değiştirmekte zorlanıyoruz ifadesini kullanan Bozdağ, AİHM’in bu konuda daha dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi.

AYM KARARI OLMADAN AİHM KARAR VERMEZ

Anayasa Mahkemesi (AYM) tarafından bir karar verilmeden Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin karar almayacağını açıklayan Bozdağ, AİHM’in AYM kararını bekleyeceğini belirtti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin saygın bir mahkeme olduğunu belirten Bekir Bozdağ, AİHM’in saygınlığını bozacak adım atmayacağını düşündüklerini açıklarken, dışarıdan Türk yargısına yönelik bir algı operasyonu oluşturmaya çalışan FETÖ/PDY örgütünün hamlelerine AİHM’in dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

22 yorum

 1. tarihe baktığımızda çok zalim gelip geçmiştir lakin onlar Allah’ı inkar edenlerdi. bunlar Allah deyip ibadet tabakasını linç etmiştir. açık açık Allah’ı inkar etmiyorlar-edemiyorlar ve fakat Allah’tan da korkmuyorlar kuldan korktukları kadar.

  cbaşkanı köşkte bülent arınç, sadullah ergin gibi eski dostlarını evet kampanyası dahilinde kendisine çalışın diye davet etti.

  yukarıyı temizleme gücün garibana yetsin.

  valiliklere dilekçe yazıldı yok dediler bunların hepsi tek kalemden çıkmış, fetö talimat vermiş(canikli)

  ee aihm eposta mektup yok fetö talimat vermiş, ülkemizi karalıyorlar(bozdağ)
  aynı bozdağ milletin meclisinde milletin kürsüsünde fettoşu savunuyor, muhterem, önemli değer, devlet millet için çalışıyor, devlet bunları denetliyor…………..
  DEMEK Kİ DENETLEMEMİŞSİNİZ, YA DA BİLİYORDUNUZ DA YOLLARINIZ AYRILINCA SAVAŞMAYA BAŞLADINIZ. HER İKİ DURUMDA DA VATANDAŞTAN DAHA SUÇLUSUNUZ. ÇÜNKÜ VATANDAŞI KO-RU-MA-DI-NIZ!!!!!!!!!!!!!!

 2. Empati yaptim kendimi bakanin yerine koydum. Kendimi tarihin en kara doneminin bakani olarak rezil bir durumda gordum..sonuc mu? Trilyon verseler o durumda olmak istemezdim.

 3. Ya rab yok mu bu uğursuz gecenin sabahı?

  Mahşerde mi bicarelerin, yoksa felâhı.

  M.Akif ERSOY

 4. Birzamanlar AİHM şimdiki idarecilerimiz başvurmuştu acaba ozaman neden düşünmediler ülkemizi şikayet etmeyelim diye

 5. Hak aramak için yapılan faaliyetleri küçük düşürmek amacıyla mağdurlara ısrarla feto mensubu demesi ve insani bir hak olan mahkemeye başvurmayı aihm’i etkilemeye yönelik diyerek değerlendirmesi hukukla ilgili bir siyasiye yakışmıyor.

 6. Bu kadar itiraz, sitem vs… Yukarıdan tık yok. Bugün sesimizi duymayan yukarıdakilere yarın aşağıya indirildiklerinde acımak yok.

 7. lutfen masum insanlari teror örgütü gibi bir sucla tutuklayarak onlari daha fazla incitmeyiniz.cok masum insan var.isinden olmus tutuklanmis 8 ay olmus icerde cok masum insan var.biri de benim esim.duyun sesimizi artik.yazik gunahh

 8. Karda yürüyüp iz bırakmayanlara ne zaman sıra gelecek ! Onları ihraç edip, hapse atmak gerekir. Suçluların hepsine gerekli cezalar verilsin lütfen. Yıllarca kopya çekildi sınavlardan, yıllarca hak yenildi… say say bitmez … alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste sözü cukkk diye oturdu bu cemaate . Gerçi tüm cemaatlerde sıkıntı var. evlilik programlarını ve cemaatleri kaldırsalar , sıkıntı kalmaz 🙂

 9. Bu fetoyu milletin başına siz bela ettiniz.istifa ettiğim sendikadan ihraç edildim.sizin tovbeniz kabul ediliyorda benim istifam niye kabul edilmiyor.Bir iki kriterle kimse fetocu olmaz.bir insan ya fetocudur,ya değildir.10 tane de fetocu olmadığımi gösteren kriter var.onlari neden degerlendirmiyorsunuz..

 10. Bence hükümet oyalıyor. Hiç bir suç yok. Yasal olan kuruma üyelikten ihraç oluyorsa, asıl suçlu, suça teşvik eden bu kuruma onay verendir. Nokta

 11. ben ak partili yetkilileri hep vicdanlı bildim yine de öyle düşünmek istiyorum allah aşkına feto ile bir bağımız bağlantımız yok hakyol vakfinda büyüdüm yetiştim feto nun ne dershanelerine gittim ne okuluna gittim ne evinde kaldim ne yurdunda kaldim hicbir bagim baglantim yok sendikaya da egitim bir sen e kızarak kiyafet serbestisi var diye o sendika benim karakterine uymadığı halde uye oldum allah aşkına artık donderin göreve 2 cocugum var evim kredi ilksan da kredım var bu ây son hep simdiyrkadar borc alarak ödedim bundan sonra ne yapacağım sucsuzum feto denen vatan hainleriyle hiç isim olmadi bu zamana kadar onları hiç tasvip etmedim zaten sizlerden ricam beni zorla baglantilamayin beni burani ahireti de var ahiret inanci varsa bir an once goreve donderin allah rizasi icin

  • Dİk dur hocam!
   Kolsuz bacaksız sürüngenin ahirini düşünen hak inananı zorda bırakmaz, ama müslümana düşen kendine zulmedene rica minnet etmemektir. Sabırla sonuna kadar hak arayışıyla hallolur bu iş ancak.

 12. AYM 8 aydır bir tane başvuruya karar vermedi.AHİM in uyarılarınıda dikkate almıyorsunuz. Paşa gönlünüzün istediği zaman mı işe döneceğiz. İşten atarken hukuki hiç bir gerekçe sunmadan atarken ülkemin onurunu hiç düşünmediniz.Her sabah uyandığımda işe gidemememin verdiği acıyı tarif edemem.

 13. Uyduruk bir tarih belirleyin sonrasında kalan fetöcü.Sizin mecliste fetö için söylediklerinizi ömrümde söylemedim.şimdi ben vatan haini siz adalet bakanısınız.Ey Allah ım sen gör.

 14. Referandum sebebiyle gecikmiş. Millet ne alemde hiç umrunuzda mı? Gerçi bilerek yapıyorsunuz eziyet olsun diye. Ağaç kabuğu yesinler diyenlerden ne beklenir başka.

 15. Sucu olmayanlarida attik diyen sizlersiniz simdide hak aramayin diyorsunuz ne yapalim olelim mi?sizin adaletinizin olmadigini zaten biliyoruz Bizi gorevimize dondurun bizde basvurmayalim basvurumuzu geri cekelim memleketimizi dunyaya karsi rezil etmeyelim

 16. Aym bakamam demedimi chp nin basvurusu reddedildi daha neyi bekliyorsunuz ic hukuk ayaklar altina alinmis bir yere basvurmayip hakkimizi aramayalim mi?Ic hukuku niye isletmeyip ikide bir yalan soyleyip bizi oyaliyorsunuz Allahin adaletini bir an once bekliyoruz sizden gelen gelmez olsun

  • Bakanın görüşüne katılmıyorum. AİHM iç başvuru yollarının tüketilmesini bekliyorsa da, bu, mutlak bir tutum değil. İç başvuru yolunun makul süre içinde sonuçlanmaması, ya da sonuçlanmayacağının önceden anlaşılması durumunda dava kabul etmekte ve davaya bakmaktadır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM