AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin ihraç edilen kızı iade edildi

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin 14 Temmuz 2017 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesinden ihraç edilen kızı Betül Samani Gökay 28 Ağustos 2017 Cuma günü yayımlanan 693 sayılı KHK ile göreve iade edildi.

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin ihraç edilen kızı iade edildi

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin ihraç edilen kızı iade edildi

25.08.2017 tarihinde 57 kamu personeli görevine iade edildi. ogretmenlericin.com olarak göreve iade edilen kişiler arasında dikkatimizi çeken bir kişi de AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin kızı oldu. 14 Temmuz 2017 tarihinde yayımlanan 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen Samani’nin Mimar olan kızı 693 sayılı KHK ile iade edildi.

KRİPTO FETÖ ÜYELERİ İHRAÇ EDİLDİ

14 Temmuz 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 7348 kişi kamudan ihraç edildi. OHAL inceleme komisyonu başvurusu öncesi yayımlanan son KHK olan 692 sayılı KHK hakkında “kripto FETÖ üyeleri” açıklaması yapılmıştı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli 692 sayılı KHK sonrası yaptığı açıklamada son yayımlanan KHK (692 sayılı KHK kastedildi) ile mağduriyet yok, ihraç edilenlerin içinde ağırlıklı olarak kripto FETÖ mensupları ihraç edildi ifadesini kullanmıştı.

692 sayılı KHK sonrası Canikli’nin açıklaması;

14 TEMMUZ’DA İHRAÇ EDİLMİŞTİ

14 Temmuz 2017 tarihli 692 sayılı KHK içerisinde AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin Ankara Büyükşehir Belediyesinde Mimar olarak çalışan kızı Betül Samani Gökay’da yer almış. Basına düşen bilgiler sonrasında Milletvekili Samani açıklama yaparak bu işte bir yanlışlık var demişti.

692 sayılı KHK

Milletvekili Hüseyin Samani açıklamasında kızının ihraç edilmeden önce görevinden istifa ettiğini, bu hususta bir yanlışlık olduğunu belirtmiş ve basına açıklamada bulunmuştu. AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin kızı ihraç edildikten sonra yaptığı açıklama;

693 SAYILI KHK İLE GÖREVE İADE EDİLDİ

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin ihraç edilen Mimar kızı 25.08.2017 Cuma günü Resmi Gazete’de yayımlanan 693 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile görevine iade edildi.

Göreve İade

Umarız bugün göreve iade edilen diğer 56 kamu personelinin tamamı da birilerinin yakını değildir. AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin kızının iadesi de ihraç edilmesi gibi çok konuşulacağa benziyor. Çünkü 14 Temmuz tarihinde 692 sayılı KHK ile 1486 İçişleri Bakanlığı Mahalli idareler personeli ihraç edilirken bugün sadece o kişiler arasında 1 kişi iade edildi. Tüm suçsuz olan ve ihraç edilen kişilerin göreve iadesi de Milletvekilinin kızına verilen karar gibi kısa sürede sağlanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

19 yorum

 1. Ne zorluklarla okudum kisin tarlalarda calistim tek bi annecigim ne emekler verdi 3 cocugum var esimde bende sorgusuz sualsiz ihracız. Ama mvekili cocugu 1 ay gecmeden gorevde kimse bana adaletten bahsetmesin. 1 yildir hic bir kimse is vermiyor saglik guvencemiz yok…Hadi cumaya…Allah kabul etsin 🙁

 2. Adalet arıyorum
  Eğitimlerini tamamlamış atamaları yapılmayan güvenlik soruşturması yapılmadan ilişiği kesilmiş DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF ASTSUBAY KURSİYERLERİ
  2016 ASTTASAK DEVRESİ 12.DÖNEM
  ADALET İSTİYORUZ

 3. değerli site yöneticileri aylardır sabırla bekliyorum 2015 te istifa ettiğim sendika yüzünden ihracım.Benim gerçekten merak ettiğim nokta bu göreve dönen kişiler ne yapmamış da dönüyor ya da ben onların yapmadığı neyi yapmışım ki dönemiyorum.Malum yetkililer bir açıklama yapmıyor sizlerin konuyla ilgili bilginiz varsa ve paylaşırsanız memnun olurum

  • Bu iadeyi gerçekleştiren şahıslar, Kuran’da Allah’ın adaleti emreden ayetlerini hiç duymuyorlar mı? Her cuma hoca vaazdan sonra Nahl süresinin 90. ayetini okurken bunlar neresiyle dinliyor? Bu yapılanların adaletle ne ilgisi var.

 4. aaa…gerçektenmi..çok ama çok şaşırdım…olamaz böyle birşey ..vekil hiç müdahale etmemiştir..kızı haklı şekilde iade edilmiştir…Bu iktidar da böyle şeyler olamaz..inanamıyorummmm….sizde inanmayınnnnn….

 5. Hukukun üstünlüğü diyerek göreve gelmiştiniz sizde üstünlerin hukukunu korumaya başladınız.garibanin kızı ihraç edilince umrunuzda değil ,bakanın kızı olunca yanlislik oldu deyiphemen iade et.esitlik ilkesine aykırı

 6. Vekilin kizi gibi belediyeden ayni gerekce ile pekcok kisi ihrac edildi onlar niye iade edilmedi. Vekilin kizi masum onlar suclu mu masumlugu kanitlamak icin illa vekil kizimi olmak lazim bankadan ihrac olanlar napcakn

 7. Artık bazı şeyler gizli saklı yapılmıyor. Milletin gözüne baka baka yapılıyor. Çünkü korkuları yok. Ne de olsa haksızlığa dur diyecek yok.

 8. Adalet yok ülke torpiller ülkesine döndü adamın varsa iade yoksa sürün böyle mantık mı olur.Resmen kin kusuyorlar böyle iş olmaz Allaha havale ediyorum yazıklar olsun verdiğim oylar zehir zıkkım olsun.

 9. ihraçtan bir gün önce istifa etmişmiş…
  Biz 2015te istifa ettiğimiz sendikadan hain olduk
  Allahınızdan bulun. Birgün adalet sizede lazım olursa bu günleri hatırlayın.

 10. Sanırım Adalet sadece Parti’nin bürokrat ve yakınlarına geçerli. Birde istifa etmiş falan diyor. Bunca gariban aynı durumdan alakasız tutuklu sendika falan istifa edenler de aynı değil mi. Yalan dolan adaletmis zerre güvenim yok şu düzene.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM