Ala; Yakında bir tane sonra birkaç tane daha KHK çıkacak

Kamuda yürütülen FETÖ soruşturması ve alınması gereken tedbirler konusunda Efkan Ala açıklamalarda bulundu.

Ala; Yakında bir tane sonra birkaç tane daha KHK çıkacak

Ala; Yakında bir tane sonra birkaç tane daha KHK çıkacak

İçişleri Bakanı Efkan Ala, AA editör masasına konuk oldu. Ala,  gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

KHK’LAR GELİYOR

Savcı, hakim ve kamuda çalışanlara yönelik yeni Kanun Hükmünde Kararnamelerin (KHK) çıkacağını vurgulayan Bakan Ala, KHK konusunda son yapılan Bakanlar Kurulu’nda da değerlendirme yapıldığını ifade ederek, önümüzdeki yakın zamanda bir tane KHK çıkacağını, bu KHK’dan sonrada birden fazla KHK çıkabileceğini açıkladı.

FETÖ ile mücadele kapsamında tedbirler ve düzenlemeler yapıldığını belirten Efkan Ala, bu çalışmalarında KHK’lar ile yapılandırıldığını vurguladı. FETÖ yapısına dahil olan, bu yapıyla bağı olan personellerin meslekleri ile ilişkinin kesileceğinin altını çizen Bakan Ala, kamuda yer alan bu personellerden devletin temizleneceğini, bu kişilerin memuriyetten çıkarılacağını ifade etti.

SUBAY ALINACAK

İçişleri Bakanı yetiştirilmek üzere üç bin astsubay ile beş yüz subayın alınacağını ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik üniversite kurulduğunu ifade eden Ala, Milli Savunma Üniversitesi, Jandarma Akademisi ve Sahil Güvenlik Akademisi kurduklarını vurgularken bu sene yeni alınacak öğrenciler olduğunu belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
efkan ala FETÖ khk

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM