Anadolu Üniversitesi FETÖ yapılanması soruşturmasında 17 kişi tutuklandı

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ soruşturmasında 17 kişinin tutuklandığı belirtildi. Savcılık tarafından terör örgütü FETÖ/PDY’nin Anadolu Üniversitesi yapılanmasına yönelik yapılan işlemlerde çok sayıda akademisyen tutuklandı.

Anadolu Üniversitesi FETÖ yapılanması soruşturmasında 17 kişi tutuklandı

Anadolu Üniversitesi FETÖ yapılanması soruşturmasında 17 kişi tutuklandı

8 Martta başlatılan FETÖ soruşturmasında 17 kişi tutuklandı. Savcılık kararı ile Eskişehir merkezli 5 ilde yapılan operasyonlarda arlarında profesör, doçent ve akademisyenlerin de olduğu 30 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin bitmesinden sonra nöbetçi mahkemeye sevk edilen kişilerden 17 şüpheli tutuklandı.

FETÖ’NÜN AÜ YAPILANMASI

Eskişehir ağırlıklı olmak üzer Konya, Trabzon, Bursa ve Adana’da yürütülen operasyonlarda 30 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 3 profesör, 3′ doçent, 6 yardımcı doçent, 15 araştırma görevlisi olduğu belirtildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlarla gözaltına alınan kişilerin savcılıktaki ifadelerinden sonra 6 şüpheli serbest bırakıldı. 24 şüpheli ise işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi ve nöbetçi mahkemeye çıkartıldı.

Anadolu Üniversitesi FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik sürdürülen operasyonlarda adliyeye sevk edilen 24 kişiden 17’si tutuklandı ve ceza evine gönderildi. 7 şüpheli ise yurt dışı yasağı şartı ile adli kontrolle serbest bırakıldı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM