Anayasa değişikliği teklifi onaylandı, referandum tarihi kesinleşti

Referandum tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifini onayladı Başbakanlığa gönderdi. Erdoğan tarafından onaylanan tekliften sonra referandum tarihinin de kesinleştiği belirtildi.

Anayasa değişikliği teklifi onaylandı, referandum tarihi kesinleşti

Anayasa değişikliği teklifi onaylandı, referandum tarihi kesinleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anayasa değişiklik paketini onayladı. Erdoğan onayından sonra referandum tarihi de belli oldu. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada referandumun 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacağını söyledi. “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini” içeren 6771 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, halkoyuna sunulmak üzere yayımlanması için Başbakanlığa gönderildi.

NUMAN KURTULMUŞ: 16 NİSAN’DA OLACAK

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş referandum tarihi konusunda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın referanduma gidecek olan Anayasa değişikliğini onaylamasından sonra bu konuda açıklama yaptı. Kurtulmuş konuyla ilgili Hayırlı olsun. Son söz milletimizindir. Referandum muhtelemen 16 Nisan’da olacak dedi. Kurtulmuş tarafından yapılan referandum tarihi açıklamasında muhtemelen demesi hükümet tarafından kesin gözü ile dile getiriliyor. Büyük bir değişiklik ve gelişme olmadığı halde referandumun yapılma tarihinin 16 Nisan olacağı belirtiliyor.

SANDIĞIN GÜCÜNE İNANIYORUZ

Numan Kurtulmuş referandum konusunda yaptığı açıklamada sandığın gücüne inandıklarını ifade etti. 16 Nisan’da yapılması düşünülen referandum ile birlikte egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır ifadesini kullanan Kurtulmuş, halkın büyük bir kısmının evet diyeceğine inandıklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

 1. Haksız yere ihraç ettiğiniz insanları bi görün önce!! Nasıl bu halde seçime gideceksiniz?? Halkını düşün önce…

 2. Sayın editör siyasilerin ihrac lar için söylemleri daha da sertleşti.hala ihrac ediyorlar boyle bi ortamda referandumdan önce yasal ve tek kriterden ihrac lar döner mi sizce?

  • Biraz önce değişiklik teklifi onaylandı. Önümüzdeki 10 gün içerisinde siyasi söylemler her şeyi belirleyecek. Şu anda son KHK için ortalık karışık, söylemlerle birlikte bakalım gelişmeler neler getirecek.

    • Aynen. Sanırım kimse öğretmenleri umursamıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar modundalar. Başımıza geleni hak ettiğimizi düşünüyorlar. Sağlık bakanlığı zorunlu hizmetini bitirmeden ihraç olanlar için yazı çıkardı ki ihraç olan her doktor özelde çalışabilsin diye. Bakanlıklar arasında da bile umursanmıyoruz. Herşeye herkese bakış açım o kadar çok değişti ki. Tam yalan dünyalık herşey.

     • Saglik bakanligi yazi cikardi evet ama uygulamada oyle degil.sgk ozel hastanelere baski yapiyor almayin bunlari diye.ozel hastanenin biri ise kabul etmisti baskilar artinca uzgunuz size yardimci olamiyoruz dediler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM