Bakan açıkladı, PKK bağlantısı olan personeller ihraç edilecek

Kamu personelleri arasında terör örgütü PKK ile bağının olduğu tespit edilenler meslekten ihraç edilecekler. Bakan’ın açıklamasına göre personelin PKK ile bağlantısı olduğunun tespitinde twitter hesapları da kriter olarak kullanılacak ifadesini kullandı.

Bakan açıkladı, PKK bağlantısı olan personeller ihraç edilecek

Bakan açıkladı, PKK bağlantısı olan personeller ihraç edilecek

FETÖ soruşturması kapsamında  meslekten ihraç edilenlere ek olarak kamuda PKK bağlantısı olduğu tespit edilenler de meslekten ihraç edilecek. Hain terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu anlaşılan, tespit edilen personeller kamudan ihraç edilecek. Kamudan ihraç edilecek olan terör örgütü yanlılarının tespitinde twitter hesapları kriter olarak alınacak.

BAKAN: MESLEKTEN ATILACAKLAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, FETÖ’den sonra PKK bağı olanların da en kısa sürede meslekten atılacağını açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, kamu personelleri içinde PKK yapılanmasına asla izin verilmeyeceğinin altını çizerken, PKK ile bağı olanların tespitinin sürdüğünü ifade etti. Bakan kendi bakanlığından örnek vererek FETÖ soruşturması sonucu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda meslekten ihraç edilenlerin sayısının 785 kişi olduğunu, 400 e yakın kişinin ise soruşturmasının devam ettiğini ifade etti. Önümüzdeki hafta ise PKK ile bağlantısı olan kamu personelinin meslekten ihraç edilmesi için çalışmaların netleştirileceğini belirtti.

DİĞER BAKANLIKLAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın bu açıklamasından sonra gözler diğer Bakanlıklara çevrildi. MEB başta olmak üzere kamuda istihdamın fazla olduğu bakanlıklar mercek altında. Bakanlıklar kendi bünyelerinde PKK bağlantılı personel araştırmalarını sürdürmektedir. Kurban Bayramı öncesinde 11 bin civarı MEB personeli terör örgütü bağlantılarının olması gerekçesi ile açığa alınmışlardı. Kamuda en çok personel MEB içerisinde olduğundan terör örgütü bağlantısı nedeniyle meslekten ihraç edilenlerin MEB ağırlıklı olması beklenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Önce bunların ihrac edilmesi lazım değilmiydi bukadar memuru öğretmen leri yargilamadan ihrac etdiler bukadar insani ogretmenlermi öldürdü arasdirmadan feto deyip attilar adalet istiyoruz bu vatan bizim suriyelilerkadar degerimiz yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM