Bakan İsmet Yılmaz; 1000 TL zam yapılacak

Milli Eğitim Bakanı, Milli Savunma eski bakanı olan İsmet Yılmaz kendisine yöneltilen soru önergesini cevaplandırdı.

Bakan İsmet Yılmaz; 1000 TL zam yapılacak

Bakan İsmet Yılmaz; 1000 TL zam yapılacak

Son kabinede Milli Eğitim Bakanı olan ve aynı zamanda Milli Savunma eski Bakanı olan İsmet Yılmaz kendisine yöneltilen soru önergesini cevaplandırdı.

İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde görevli sivil memurların maaşlarında artış yapılacağını, artış yapılması yönünde düşüncelerinin olduğunu ifade etti.

MAAŞLAR 3500 TL OLACAK

Yılmaz, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın soru önergesine cevap verdi. Yılmaz soru önergesine verdiği cevapta GATA’da görev yapan eğitim-öğretim planlamacıların şu anda 2 bin 500 TL maaş aldığını, maaşlarına bin TL zam yapılacağını, maaşlarının bin lira artacağını belirtti.

İsmet Yılmaz  TSK’da görev yapan sivil memurların özel hizmet tazminatı alabilmeleri için hazırlanan taslağın 17.12.2015 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderildiğini belirtti.

Hazırlanan taslak kapsamında;

Özel Kuvvetler Komutanlığı kadrolarında görev yapan sivil memurlara yüzde 75 oranında (bu oranında 556 TL’ye denk geldiğini) diğer sivil memurlara ise yüzde 50 oranında (bu oranında 375 TL’ye denk geldiğini) özel hizmet tazminatı verilmesi yer almaktadır.

ÖĞRETMENE 3600 EK GÖSTERGE

Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan ve şu anda Milli Eğitim Bakanı olan İsmet Yılmaz’ın öğretmenlere 3600 ek gösterge konusunda çalışma yapmasını, öğretmenler için gerekli maddi iyileştirme çalışmalarının hazırlanmasını öğretmenler için sitesi olarak umut ediyoruz.

Sendikalardan Son Haberler
Sendikalardan Haberler

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

    • mümkün olamayanı istemektir…mümkün olanın mümkün olamaz hale getirildiği bu ülkede :her zaman geçiken adalet ile karşı karşıyayız..bir ülkede kadınlar ve işçiler sömürülüyorsa .öğretmenler hay hay sömürülür..hakimler ve savcılar etkisiz hukuh işlevsiz bırakılıyorsa o rada despotizm ve tiranlık var demektir…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM