Bakan Jülide Sarıeroğlu kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu 5 Ekim 2017 tarihinde ILO kapanış konuşmasında yaptığı açıklamalarda OHAL sürecine ve OHAL süresi içerisinde çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamudan ihraç edilen kamu personelleri hakkında bilgi verdi.

Bakan Jülide Sarıeroğlu kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama yaptı

Bakan Jülide Sarıeroğlu kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı OHAL inceleme komisyonu başvuruları kapsamında şu ana kadar toplam 102 bin 474 başvuru olduğunu ifade etti. FETÖ soruşturmaları başta olmak üzere kamuda görevinden uzaklaştırılan ve görevine iade edilen 36423 kamu çalışanı olduğunun altını çizen Bakan Jülide Sarıeroğlu ihraç edilenlerin göreve iadeleri hakkında bilgi verdi.

OHAL İLAN ETMEMİZ DOĞAL

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL’den dolayı Avrupa’dan gelen eleştirilerin haksız olduğunu vurgulayan Çalışma Bakanı, Fransa ve Amerika örneklerini verdi. Fransa’da yaşanan terör olayından sonra ve ABD’de yaşanan Ferguson ve Baltimore olayları sonucu OHAL ilan edildiğini hatırlatan Bakan Sarıeroğlu, ülkenin içinde olduğu durum değerlendirildiğinde Türkiye’nin de OHAL ilan emesi normal karşılanmalıdır dedi.

SADAKAT YOKSA DEVLET YOLA DEVAM ETMEZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu devlet kendisine sadakat ile bağlı olmayan kamu personelleri ile yola devam etmeme hakkına sahiptir ifadesini kullanırken Almanya örneğini hatırlattıktan sonra hiçbir devlet kendisine sadakat ile bağlı olmayan çalışanları bünyesinde barındırmaz dedi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından ILO açılışında yapılan konuşmayı hatırlatan Bakan Sarıeroğlu 1990 yılında Doğu Almanya ve Batı Almanya birleşmesinden sonra 500 bin kişinin kamudaki işinden çıkartıldığını ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın ihraçlar hakkında açıklama videosu;

AİHM KARARI VE VENEDİK KOMİSYONU

Bakan Almanya’da yaşanan bu olaydan sonra kimse Almanya’ya bir şey söylemedi, eleştirmedi vurgusu yaparken Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından konuyla ilgili verilen kararda da ‘Doğrudur. Hiçbir ülke kendisine sadakatle bağlı olmayanlarla çalışmaz’ hükmüne yer verdi dedi.

Venedik Komisyonu’nun da AİHM gibi kararı doğru bulduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, devlete tehdit olacak sadakati olmayan kişilerin kamudan ihraç edilebileceğini söyledi. Tüm bu yaşanılanlar olumlu görüldüğü halde Türkiye’de yaşanılanların eleştiri konusu olmasına şaşırdıklarını açıklayan Bakan Sarıeroğlu bütün demokrasiler içinde OHAL yönetimi vardır dedi.

36 BİN KİŞİ GÖREVE İADE EDİLDİ

Kamuda çalışma hayatının sağlıklı yürütülmesi, meslekten ihraç edilenler arasında mağdur olanların tespit edilmesi adına bir kuyumcu gibi titiz çalışıldığını vurgulayan Çalışma Bakanı haklı ile haksızı ayırmak için çabaladıklarını belirtti. Şu ana kadar yapılan incelemeler sonucu  36423 kamu personeli görevine iade edildi diyen Bakan, OHAL komisyonuna da 102.174 başvuru oldu dedi.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

17 Yorum - "Bakan Jülide Sarıeroğlu kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama yaptı"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Huseyin önal
Ziyaretçi
Huseyin önal

Getirin yalan makinasını hepimiz siyasetciler dahil vatanına ve devletine sadakat testine girelm kim sadık kim hain görelim vatana ihanet edenin Allah milyonkere belasını versin yalan dolanlarla vatanseverler harcanmasın

bakıryan
Ziyaretçi
bakıryan

insanlar ;’Refah’, ‘Fazilet’ AkParti demeye utanıyor ,korkuyorken biz vardık sahnede sayın bakan…Dimdik,onurlu ve değerleri uğrunda ülkesi için gözyaşlarıyla yutkunan…Geçmişten günümüze bedel üstüne bedel ödeyen… Şimdi kıymet bilmezler,emeksizler, mirasyediler sahnede ve benim gibilerin sabrını,metanetini ve vatanperverliğini tartıyorlar…Rızık Allah’tandır :amenna. Ama alın terimiz, ailemizin emeği ve kırılan,incinen gururumuz bunlar da Allah’ın uğrunda mücadele vermeyi emrettiği değerler.Dünyada hukukun ve vicdanlı hukukçuların varlığına inandıkça hukuki mücadeleden vazgeçmeyeceğim,inananlar da vazgeçmeyecektir. Gugukçu ve şakşakçılar hesabını ona göre yapsınlar…

bakıryan
Ziyaretçi
bakıryan
‘Devlet’ dediğimiz otorite sabah -akşam kişiye ve duruma göre kanun belirlemez. Devlette suç bellidir, deliller bellidir,sonuç yani ceza bellidir.Vergiyi alan devlet, denetleyen devlet, kuralları belirleyen devlet.. Devletin kanunuyla belirlediği, kurallarıyla kurulan sendika,banka,okul,hastane vb. kurum ve kuruluşlar illegal işler yaparken bu devletluler, mangalda kül bırakmayanlar neredeydi? İhtimal ‘fetö’ye biat etmek üzere el etek öpmek için sıraya girmişlerdi. Şimdi de gariban Anadolu’nun saf çocukları üzerinden vatanseverlik,kahramanlık yapıyorlar.Vah güzel ülkem vah…Bir gün senin için ölmek sözkonusu olsa yine benim gibi saflar ”BEN VARIM” diyecek… Allah her şeyi hakkıyla bilendir. Allah’tan ve O’nun adaletinden başka kim teslim edebilir hakkımızı….Ey Allah’ın dünyaperest kulları ADİL olun,… Read more »
ahmetdemir
Ziyaretçi
ahmetdemir
kardeşim bugüne kadar 36 bin kişilik hata yapılmış ise daha fazla da yapılmış olabilir…biz de hata yapabiliriz…diyen ve durumu hızlandıran bir adam görmedik yahu yazıklar olsun oy dilenmeye gelince bakalım bu kişilere hangi yüzle gelecekler….ayrıca kendiniz t HANİ hani şu sürekli zıtlaştığınız…ne alaka yani hitler binlerce insanı eritip sabun yaktı diye onu da mı örnek alsın millet neymiş 500 bin kişiyi almanya ihraç etmiş bu onun hatası tüm dünyanın tepkisini çekti ve tamamına tazminat ödemeye mahkum edildi aihm tarafından siz okuyorsunuz ama geçmişi kendi işinize gelen kısımlarıyla okuyorsunuz bu kadar taraflı adalet olmamalı…karar verme süreci hızlanmaması bile bir adaletsizlik…her dakka… Read more »
akademisyen
Ziyaretçi
akademisyen

Hayatımda hiç soruşturma geçirmedim.ceza almadım,mahkemeye yolum düşmedi.Devletime 20 yıl mühendis yetiştirdim.Bir gün kalktım terörist oldum.Kriter falan demeye başladılar.Hiç bir tane o saydıkları kriter yok.İb…nin. biri fetöcü dedi diye hayatım karardı.Bu kadar kolay mı insan hayatıyla oynamak. Sayın bakan sen Cumhur başkanımızı tanımazken,ben ona belediye başkanı olsun diye oy veriyordum.

wpDiscuz
  • YORUM