Bank Asya hesabından yargılanan 6 polis beraat etti, 6 polis tahliye oldu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında Bank Asya hesapları olduğu belirtilen ve bundan dolayı örgüt üyeliği ile suçlanan eski polisler hakim karşısına çıktı. Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ bağlantıları gerekçesi ile meslekten ihraç edilen polisler silahlı terör örgütü üyesi olma suçundan yargılanıyor.

Bank Asya hesabından yargılanan 6 polis beraat etti, 6 polis tahliye oldu

Bank Asya hesabından yargılanan 6 polis beraat etti, 6 polis tahliye oldu

Kamuda sürdürülen FETÖ/PDY soruşturmaları devam ederken, iddianamelerin tamamlanması ile illerde yargılamalar sürüyor. Mahkemelere çıkarılan şüpheliler hakkında verilen kararlardan dikkat çeken bir sonuç Kayseri’de yaşandı. ogretmenlericin.com olarak bu kararın ayrıntılarını paylaşıyoruz. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davada Bank Asya hesabı olan ve Bank Asya’ya para yatırarak FETÖ/PDY örgütüne destek oldukları iddia edilen meslekten ihraç edilmiş polisler hakim karşısına çıktı.

BANK ASYA HESABINDAN İHRAÇ

Hakim karşısına çıkan eski polislerin Bank Asya hesaplarından dolayı meslekten ihraç edildikleri belirtilirken, Bank Asya’da hesap açmak ve örgüte para desteği sağlamak iddiaları ile yargılanan polisler silahlı terör örgütü üyesi olma suçuyla hakim karşısındaydı. Kamuda en çok ihraç edilen personel MEB‘den sonra Emniyet Genel Müdürlüğünde yer almaktadır. MEB’de sendika ve Bank Asya’da yaşanan ihraçlar, Emniyet Genel Müdürlüğünde ise Bank Asya ağırlıklı olarak olmuştur.

14 SANIK YARGILANDI

Kayseri’de görülen davaya tutuklu eski polisler, komiser, emniyet müdürü ve emekli polis memuru hazır bulundu. 14 emniyet personeli ve avukatlarının da yer aldığı davada sanıklar kendilerine yöneltilen terör örgütüne üye olmak suçlamalarını kabul etmedi. Bank Asya’da hesaplarının olmasının nedenini faizsiz bankacılık olduğunu belirten sanıklar, Bank Asya aracılığı ile terör örgütü FETÖ/PDY’ye destek olmadıklarını savundular. İlk kez hakim karşısına çıkan 14 emniyet personeli hakkında mahkeme kararını verdi.

6 TAHLİYE, 6 BERAAT KARARI ÇIKTI

Mahkeme eski polislerden G.K.’nin tutukluluk halinin devam etmesine karar verirken, Rize’de yakalanan ve ByLock kullandığı iddia edilen 4.sınıf eski emniyet müdürü A.Ş’nin dosyasını da Rize Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi tutuklu emniyet personellerinden A.N., G.S., M.B., M.Ç., H.A.D., K.Y. hakkında beraat kararı verdi. Mahkeme ayrıca sanıklar E.C., H.A., G.D., K.K., A.Ö. ve H.M. hakkında tahliyelerine karar verdi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ben de malum bankada hesapta 2014 senesinde 3 TL 14 kuruşluk artış sebebiyle ihraç olan eski bir polis memuruyum. Bize de er geç adli yönden soruşturma geçirebilirsiniz dediler boynumuzu büktük bekliyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM