Bank Asya’ya para yatıran, Aktif Eğitim-Sen üyesi olan öğretmene 10 yıl hapis

FETÖ soruşturmalarında tamamlanan iddianameler mahkemeler tarafından kabul edilerek dava süreçlerine geçilmeye devam ediyor. Erzurum’da tamamlanan iddianamede Bank Asya’ya düzenli olarak para yatırdığı ve ByLock programı kullandığı iddia edilen öğretmene 5 yıl ile 10 yıl arasında hapis cezası istendi. Öğretmenin Aktif Eğitim-Sen üyesi olduğu 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ise istifa ettiği öğrenildi.

Bank Asya’ya para yatıran, Aktif Eğitim-Sen üyesi olan öğretmene 10 yıl hapis

Bank Asya’ya para yatıran, Aktif Eğitim-Sen üyesi olan öğretmene 10 yıl hapis

Örgütün finans kaynağı olan ve 17-25 Aralık süreci ile yoğun destek alan Bank Asya’ya FETÖ’ye destek amaçlı para yatırmak, hesap açmak meslekten ihraç kriteri sayılmaktadır. Bank Asya’ya destek olmak amaçlı yapılan banka işlemleri, Bank Asya’nın cemaatin kontrolünde kalması için verilen destekler hazırlanan FETÖ soruşturması iddianamelerinde yerini aldı. Meslekten ihraç sebepleri arasında yer alan Aktif Eğitim-Sen üyeliği ve ByLock programı kullanımı da iddianamelerde en çok görülen kriterlerden.

BYLOCK VE BANK ASYA

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Öğretmenin örgütün iletişim programı olan ByLock uygulaması kullandığı ve düzenli olarak Bank Asya’ya para yatırdığı iddia edildi. Öğretmenin ayrıca Aktif Eğitim-Sen üyesi olduğu belirtilirken, 15 Temmuz darbe kalkışması sonrası sendikadan istifa dilekçesi verdiği ifade edildi. Ayrıca öğretmenin halen bireysel emeklilik hesap olduğu açıklandı.

10 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Soruşturma kapsamında hakkında iddianame hazırlanan öğretmen için 5 yıl ile 10 yıl arası hapis cezası istendi. Öğretmenin evinde yapılan aramalarda ise çeşitli tarihlere ait Zaman gazetesi ile Sızıntı dergisi sayıları bulunduğu belirtildi. Öğretmenin Aktif Eğitim-Sen üyesi olması, Bank Asya’ya düzenli para yatırması, dergi ve gazetelerin evinden çıkması, bireysel emeklilik hesabının olması ayrıca ByLock uygulaması kullandığının belirtilmesi göz önüne alındığında 10 yıla kadar hapis cezası alacağı iddia edildi. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlanacak öğretmenin ise verdiği savunmada Zaman gazetesini ve diğer yayınları sınav denemeleri almak için temin ettiği bilgisi yer aldı. Öğretmen örgütle ilgisi olmadığı belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. 6 yıl 3 ay almış öğretmen hadi bunun bylocku var bir diğer öğretmen de sendika ve bankadan 6 yıl 3 ay almış.Nasıl bir adalet bu

  2. Ne bylock ne banka hesabı ne okul ne himmet ne destek hiçbir şeyden haberimiz bile yok. hiçbir şey sadece 1 bucuk sene once istifa edilmiş sendika üyeliği.ne alacak bizlerin haliii,,,

  3. Neden sendikadan darbe girisiminden sonra istifa etmis ben ettim sen etme der gibi keşke daha önce istifa etseydi sendika banka olmasa bile adamda bylock varsa başka kritere gerek yokki geçenlerde editor bununla ilgili haber yaptı bylock olan uyedir örgüte yargılanması normal

    • O zamana kadar darbeci olduklarını bilmiyor olabilir mi acaba böyle bir pisliğe bulaştığını 15 temmuzda öğrenmiştir çoğu kişi …Etseymiş yapsaymış halen kafa aynı yasal olan şeyler arkadaşlar bunlar.Bylock haklı bir tutuklama nedeni tabi içeriği önemli ekim ayında açığa alınan arkadaşları unutmamak lazım biz atıldık adamlar atılma korkusuyla yaşıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM