Başbakan Binali Yıldırım; FETÖ mağduriyetlerini çözeceğiz

Kamuda ihraç edilen binlerce personelin içerisinde yer alan mağdur kişilerin durumları Başbakan’ın gündemindeydi. Başbakan mağduriyetlerin çözüleceğini belirtirken mağdur edebiyatına da izin verilmeyeceğini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım; FETÖ mağduriyetlerini çözeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım; FETÖ mağduriyetlerini çözeceğiz

Ak Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım FETÖ bağlantıları gerekçesi ile kamuda meslekten ihraç edilen kişilerin durumlarına değindi. Başbakan Yıldırım mağdur olanların mağduriyetlerini çözeceklerini vurgularken bu konuda mağdur edebiyatı oluşturulmasına da izin vermeyeceklerinin altını çizdi.

ASIL KOMİSYON BAKANLIK

FETÖ’den dolayı mağduriyet yaşayanların durumlarını mümkün olduğu kadar kısa sürede çözeceklerini belirten Başbakan Binali Yıldırım, bu konuda dikkatli davranacaklarını ve kurulan tuzaklara da dikkat edeceklerini ifade etti. Yıldırım FETÖ’den mağdur olduklarını beyan eden kişilerin iş ve işlemlerinin yapılmasında, inceleme soruşturma işleminde asıl yetkinin Bakanlıklarda kurulan komisyonlarda olduğunu belirtti. FETÖ mağdurları hakkında son kararı Bakanlıklarda kurulan itiraz komisyonlarının vereceğinin vurgusunu yapan Yıldırım, FETÖ ve KHK ile ihraç edilenler için kurulan itiraz komisyonlarının yapısının da değiştiğini belirtti. Başbakan Binali Yıldırım bundan sonra itiraz komisyonlarına Bakan Yardımcılarının başkanlık yapacağını açıkladı.

MAĞDUR EDEBİYATI

Meslekten ihraç edilen FETÖ mensubu olduğu belirtilen kişiler arasında suçlu olan ancak suçunu gizlemek için mağdur edebiyatı yapanların da olduğuna dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım, itiraz komisyonlarında yapılan incelemelerde mağdur edebiyatına da izin vermeyeceklerini belirtti. Yıldırım, bu mağduriyet edebiyatı yapanların yüzünden tehlikenin geri plana atılmaması gerektiğinin açıklamasını yaptı ve bu hususta herkesin dikkatli olmasını talep etti. Yıldırım, Ana muhalefet partisi CHP’yi eleştirdi. Son dönemde bazı unsurları görmezden gelen ve es geçen ana muhalefet partisi ile karşı karşıya olduklarını açıklayan Başbakan bu konuda ana muhalefet partisinin de çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi. CHP nin 17 Aralıktan sonra FETÖ’ye destek verdiklerini bildiğini açıklayan Yıldırım bu konuda CHP’nin büyük yanlış yaptığını belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM