Başbakan Binali Yıldırım; göreve iade edilecekler hakkında KHK çıkacak

Meslekten ihraç edilen MEB ve kamu personeli arasından suçsuz olanlar çıkarılacak olan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerine geri dönecekler. Başbakan Binali Yıldırım konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım; göreve iade edilecekler hakkında KHK çıkacak

Başbakan Binali Yıldırım; göreve iade edilecekler hakkında KHK çıkacak

Meslekten ihraç edilen MEB personeli ve kamu personeli arasından suçsuz olanların tespit edilme çalışmaları sürüyor. Valilik ve Başbakanlık itiraz komisyonlara başvuru yapanların sayısı yüz bini geçti. Başbakan Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada itiraz sayısının fazla olduğunu vurgularken, gerekli incelemelerin yapıldığını belirtti.

116 BİN MÜKERRER İTİRAZ VAR

Başbakan Binali Yıldırım yapılan itirazların sayısının sorulması üzerine yaklaşık 116 bin mükerrer olan itiraz olduğunu belirtti. Bu itirazların incelendiğini vurgulayan Başbakan, yapılan inceleme ve soruşturma sürecinde haksızlık yapılanların görevlerine iade edileceğini açıkladı. Göreve iade edilecek olan meslekten ihraç edilmiş kamu personeli için Kanun Hükümde Kararname (KHK) çıkarılacak. Hem Valiliklere, hem Bakanlıklara hem de Başbakanlıka itirazların yapılmasından dolayı itiraz sayısının fazla olduğunu açıklayan Yıldırım, üzerinde çalışıldığının altını çizdi.

KOORDİNATÖR NURETTİN CANİKLİ

Meslekten ihraç edilenlerin göreve iadesi konusunda sorumlu koordinatörün Nurettin Canikli olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli koordinasyonunda inceleme çalışmalarının yürütüldüğünü açıkladı. Peyder pey itirazlar incelendikçe haklı görülenlerin görevlerine iade edileceğini açıklayan Başbakan bu şekilde haksız yere görevden atılan kişilerin göreve döneceklerini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM