Başbakan Binali Yıldırım; OHAL inceleme komisyonu başvuruları sürüyor

Başbakan Binali Yıldırım OHAL inceleme komisyonu başvurularının başladığını ve başvuru alma sürecinin sorunsuz olarak devam ettiğini belirtti. Komisyona ilk günden yapılan başvuru sayısını da açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım; OHAL inceleme komisyonu başvuruları sürüyor

Başbakan Binali Yıldırım; OHAL inceleme komisyonu başvuruları sürüyor

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda 18.07.2017 tarihinde bir konuşma yaptı. Başbakan ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkan Vekili olan Binali Yıldırım OHAL inceleme komisyonu başvurularında ilk gün sonunda üç binden fazla başvuru yapıldığını açıkladı. OHAL komisyonu başvurularında toplam rakamın da 120 bini bulacağını ifade eden Başbakan, çalışmaların sürdüğünü belirtti.

120 BİN BAŞVURU BEKLİYORUZ

OHAL inceleme komisyonu başvuru sürecinde toplam başvuru sayısının 120 bine ulaşacağını beklediklerini açıklayan Başbakan Yıldırım, 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan başvurularda ilk gün sonunda üç binden fazla başvuru alındığını belirtti. Bu başvurulardan yaklaşık bin başvurunun Valilikler ve kurumlarca onaylandığını ve komisyon işlemine girdiğinin altını çizen Binali Yıldırım, işlemlerin sağlıklı bir şekilde yürümesi için de çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

111 BİN KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

MEB personelleri, memurlar, Emniyet ve TSK personelleri, kamu çalışanları toplamda 111 binden fazla kişinin kamu ile ilişiği kesildi. 685 sayılı KHK 23 Ocak 2017 tarihinde yayımlanmış, ihraçlarda ve KHK’lerde mağduriyet yaşayanların başvurması için OHAL inceleme komisyonu mekanizması kurulmuştu. Aylardır komisyonun göreve başlamasını bekleyen mağdurların göreve iade edilmesi için komisyon büyük bir öneme sahip. Komisyon 14 Eylül 2017 tarihine kadar başvuruları almaya devam edecek. OHAL inceleme komisyonu başvurular sonucunda örgütle bağının olmadığına kanaat getirdiği kişilerin göreve iade edilmesinde karar verebileceği gibi ihraç kararını da uygun bularak olumsuz karar da alabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Canikli bizzat bana madur edilmiceksiniz askeri öğrenciler de komisyona baş vurabilecek dilekçelerinizi verin demişti şimdidide dilekçelerimizi kabul etmiyolar biz askeri öğrencilerin suçu neydi arkadaş bizde güvenlik soruşturması istiyoruz. Espiye devlet hastahanesinin açılışında seçim zamanı sizlerde başvuru yapıcaksınız bi sıkıntınız yoksa haklarınız iade edilecek demişti hani nerde hepsi yalan dolan başka bişe değil olan biz varibanlara oluca. Allah büyüktür ettiğinizi bulursunuz elbet!!.

  2. Komisyon calismaya başlasa ne olur. Cumhurbaşkanı teröristleri temizledik bunlara devlette ekmek yok dedi. Canikli magdur yok dedi. Gerekli mesajlar verildi yani siz sayın Başbakan bu komisyon tarafsız çalışacak diyebilir misiniz? ben artıkddiyemiyorum. Çok kıymetli milli eğitim Bakanı başka sendika mı yok niye o sendika ya üye oldular dedi. Feto talimat vermiş devlet sendika ya izin vermiş. Gariban öğretmen suçlu terörist. Komisyon sizin kriterlerinize baksın. Bakalım kaciniz görevde kalacak. Muhterem hoca efendi diye metiye okuyanlar görevde. Devletin elinde istihbarat bilgisi var şu var bu var. Ben bunların terörist olduğunu 15 temmuzda öğrendim.allah vatana ihanet edene zulmunu gondersin.yonetenlere adaletle hukmetmeyi nasip etsin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM