Başbakan Binali Yıldırım’dan FETÖ ihraçları ve iadeler hakkında açıklama

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 10. Avrupa Bölge Toplantısı bugün başladı. Toplantı açılışında Başbakan Binali Yıldırım yaklaşık yarım saat süren bir konuşma yaptı. FETÖ ile mücadeleye, kamudan ihraçlara ve göreve iadelere değinen Başbakan, kamudan tasfiyelerle ilgili Almanya örneğini verdi.

Başbakan Binali Yıldırım’dan FETÖ ihraçları ve iadeler hakkında açıklama

Başbakan Binali Yıldırım’dan FETÖ ihraçları ve iadeler hakkında açıklama

15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan olayları anlatan Başbakan Binali Yıldırım, o gün yapılmaya çalışanın özgürlüğe ve demokrasiye yapılan en alçakça saldırı olduğunu belirtti. Başbakan Yıldırım askeriye içerisinde, bürokraside, yargıda, emniyette olmak üzere FETÖ terör örgütünün devlet içerisinde yıllardan beri yetiştirdiği geliştirdiği üyelerinin olduğunu açıkladı.

SAKAT RUHLAR, SAKAT KAFALAR

Örgüt içerisinde yer alan üyelerin sakat ruhlara ve sakat kafalara sahip olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım aklını kiraya vermiş bu kişilerin devletin tankını, uçağını çalarak milletin üzerine doğrulttuğunu belirtti. Seçilmiş Cumhurbaşkanını seçilmiş hükümeti ortadan kaldırmak isteyenlerin ülkeye darbe rejimi getirmek istediklerini vurgulayan Başbakan Yıldırım bu kalkışmanın başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Türk milletinin asil duruşu ile engellenildiğini ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama video;

FETÖ’DEN İHRAÇ EDİLENLER VE ALMANYA ÖRNEĞİ

Türkiye’nin karanlığa gömülmesini isteyenlerin başarısız olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım milletimiz ülkesine, devletine, geleceğine sahip çıktı dedi. Darbeyi yapanların hukuk çerçevesinde gereken cezayı alması için Türk yargısının hemen harekete geçtiğini açıklayan Başbakan, yargıda, orduda, devlet içerisinde, bürokraside yuvalanan darbe girişimi içerisinde olan ve bunlarla öyle ya da böyle bağlantısı ilişkisi olanların devlet içerisinden temizlenmesi bir ülkenin en doğal hakkıdır dedi.

Kendisine sadakat ile bağlı olmayan kamu görevlileri ve memurların devlet içerisinde görevli olamayacağına değinen Başbakan hiçbir devlet kendisine sadık olmayan kamu çalışanları ile yoluna devam edemez dedi. ogretmenlericin.com olarak takipçilerimiz hatırlarlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’da darbe girişimi sonrasında sık sık Almanya örneğini vermekteydi. Başbakan tarafından yapılan konuşmada da yine Almanya örneği verildi. Başbakan açıklamasında Doğu Almanya ve Batı Almanya birleştiği andan itibaren bir gün içerisinde 500 bin kamu çalışanının işine son verilmiştir dedi. Almanya’da yaşanan bu durumla ilgili AİHM tarafından da onay verildiğinin altını çizen Başbakan burada da çifte standart yapılıyor açıklamasında bulundu.

SUÇSUZ OLANLAR GÖREVE DÖNECEKLER

Türkiye bir hukuk devletidir yapılanlar kimsenin yanına kalmayacaktır diyen Başbakan, bu tasfiye ve kamudan ihraç işlemlerinde haksızlığa uğramış olanlar olabilir dedi. Bu kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için OHAL inceleme komisyonu mekanizması kurulduğuna değinen Başbakan haksızlığa uğramış olanlar varsa iade edilecekler dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

 1. Hiç bir yerde iş bulamıyoruz sivil ölüme terkedildik dayanacak gücümüz kalmadı çocuklarımıza harçlık veremiyoruz dönsek bile bu travmayı nasıl atlatacağız bilmiyorum çocuklarımız yapılanlardan dolayı devlet düşmanı olmak üzere bir sürü insan intihar etti kaybolan hayatlar nasıl geri gelecek çıkmaz bir sokakta ilerliyoruz bir sendika üyeliği ve banka hesabı yüzünden ihraç edilmek akıl alır gibi değil Allah sonumuzu hayır etsin

 2. Devletimiz bütün imkanlarıyla yanılabiliyo veyahutta kandırılabiliyor, biz banka. sendika gibi yasal işlerden örgüt üyesi oluyoruz. Ben 18 yıllık meslek hayatımda benden daha vatansever birini görmedim. Adalet herkese eşit çalışsın eğer suçluysam her cezaya razıyım ama çocuklarımızın yaşadıklarını kimse ödeyemez.. Kendi ailenizi düşünüp bize öyle yaklaşın yeter insanlık bitti mi acaba..

 3. Allah’ım senin adaletine sığınıyoruz hiç suça karışmamış devletine milletine karşı suç işlememiş yasal sendikaya üye olmuş hatasını anlamış ayrılmış biz cahil kullarına sen yardım et çocuklarımız sabi onların ne günahı var onlar’da açlığa mahkum ettiler sayın cumhurbaşkanımız bizi en iyi sen biliyorsun yıllarca arkandan geldik bizim günahımız yok

 4. Ya BN anlamıyorum simdi bu sendika sucmu degilmi sadece cvp istiyorum mağdur mağdur e ve kimi kapsıyordu madur

 5. Alkış mı tutalım göreve dönünce ne bekliyorsunuz herkesin iliğini kuruttunuz çocuklarımızın ailemizin çevremizin hem psikolojisini darmadağın ettiniz hem de 5 kuruşa muhtac ettiniz. Çalışma hakkı,özel hayat, sosyal çevre ve sağlık sigortasına varıncaya kadar herseyimiz elimizden aldınız sadece işimizi değil. Bunları yaparken de sadece bir sendika üyeliğini baz alldiniz. Yazıklar olsun gorupte görmezden gelenlere,yazıklar olsun duyupta duymazdan gelenlere,yazıklar olsun bilipte bilmezden gelenlere. Çocuklarımla birlikte mahserde ellerimiz yakanizda olacak hepinizin o zaman görmezden gelen gözleriniz,duymazdan gelen kulaklarımızda ve bilmezden gelen beyniniz şahitlik edecek. Allah’ım bizi bir sen anlarsın,bizi bir sen duyarsin beklentimiz sağır ve dilsiz kullarından değil yalnız sendendir,sen yardımcımız ol.

 6. Mazlumun ahı arşa çıktı insanların hayatı karardı yine kış geliyor geçen yıl battaniyenin altında oturduk Allahım gör halimizi

 7. Benim ahım olmasa da birinin ahını Nasıl olsa tutacak. Allah zorda kalanların yardımcısı olsun.

 8. Yüzde bin haksızlığa uğradım eminim binlerce kişi benimle aynı durumda dünyada bir ilki yaşadım yasal bir sendika üyeliği yüzünden ihraç oldum

  • Sadakatsiz arıyorsanız yandaş sendikanızın içinde yuvalanan ruhlarını fetöye adayan ancak şuanda herkesten daha milliyetçi olanlara bakın.samimiyetsizler…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM