Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL süresi ve OHAL komisyonu açıklaması

OHAL süresi hakkında açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, OHAL süresinin uzayıp uzamayacağının FETÖ soruşturmalarına bağlı olduğuna işaret etti. FETÖ’nün kamudan temizlenmesi adına tüm çalışmaların sürdüğünü açıklayan Yıldırım, OHAL süresinin uzamasının zarardan çok fayda getireceğini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL süresi ve OHAL komisyonu açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL süresi ve OHAL komisyonu açıklaması

FETÖ soruşturmaları ve yargı sistemi hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım OHAL süresinin devam edeceğini açıkladı. Kurulan OHAL komisyonu ile birlikte de meslekten ihraç edilenlere kapalı olan yargı yolunu açtıklarını belirten Başbakan Yıldırım, yaklaşık 70 bin dosyanın da Anayasa Mahkemesinde beklediğini ifade etti. OHAL komisyonu ile birlikte meslekten ihraç edilenlere yargı yolunun da açıldığını bu sayede itiraz yolunun hukuki zemine kavuşturulduğunu vurgulayan Başbakan davaların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gitme ihtimalini düşünerek OHAL komisyonu oluşturduklarını açıkladı.

OHAL SÜRECEK, FETÖ TEMİZLENECEK

Kamudan FETÖ mensubu herkesin temizlenmesinin devletin bekası adına önemli olduğunu açıklayan Binali Yıldırım, yürütülen soruşturmalarda, incelemelerde FETÖ bağlantılı kamu personelleri başta olmak üzere devlet içerisindeki örgüt üyelerinin temizleneceğini belirtti. FETÖ’nün yargı yapılanmasına da değinen Başbakan, yargıda bulunan FETÖ üyelerinin temizlenmesinin yargıyı daha sağlıklı bir şekilde yapılandıracağını belirtti. 2010 referandumundan önce FETÖ’nün yüzünün ortaya çıktığını ifade eden Başbakan Yıldırım, 3 bin 581 hainin yargıdan temizlendiğini vurguladı.

OHAL KOMİSYONU YARGI YOLUNU AÇTI

685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yayımlanan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu hakkında da açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım, OHAL komisyonu meslekten ihraç edilen kişilerin AİHM’e gitme ihtimalleri göz önüne alınarak oluşturuldu açıklamasını yaptı. Yapılan KHK düzenlemesi ile itirazların hukuksal olarak bir yapıya kavuşturulduğunu ifade eden Yıldırım, AYM’de bekleyen 70 bin ihraç dosyası olduğunu belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

24 yorum

 1. Ülkeme canı gönülden bağlıyken şimdi kendimi bu ülkeye ait hissedemiyorun.. Bu günler bir gün geçecek ama bize bunları yaşatanları ASLA AFFETMEYECEĞİM!!!

 2. Nerede kaldi Hz Omer in adaleti.muslumanligimdan utaniyorum.bir gece binlerce insan aciga alinabiliyorsa binlerce insan iade edilebilmeli.gec gelen adalet neye yarar.ben benden gectikten sonra 1 trilyon tazminat alsam neye yarar.yasadigim acilari kim silecek.aihm deki hristiyan hakimlerden medet umuyoruz cunku guvenilir el emin insanlar haksizlik yapmayacagina inaniyoruz.ne hale dustuk.devlet tarafindan izin verilmis icinde 50 tl bulunan ve kapattirdim bir banka hesabindan dolayi ihrac edildim.yasal bir banka ve hatta kayyum atanmis devletin kontrolundeki bi banka.hakkim helal degil.6 ay komisyonun kurulmasini bekle 3 yil karar vermesini bekle.sonra idare mahkemesi danistay anayasa aihm olmezsen o zamana iyi.aihm komisyonu baz almamali orasi bi yargi organi degil.100.000 kisiyi 7 kisi..

 3. Basbakan aihme gidilmesi engellensin diye çık. söylüyor. dünkü habere göre ahim başvuruları 65 bin olmuş zaten. hükümetin yaptıgı çocuk avutmak.EY HALKIM YAPILAN HAKSIZLIGI GÖR, ONA GÖRE DAVRAN. darbe ile alakası olmayan DEVLETİNİN BEKASINI DÜŞÜNEN MASUM VATANDAŞINA YAPILANLARI KABUL ETME. YA FETTAH

 4. AÇ İDARİ MAHKEMELERİ HERKESE KENDİ İLİ BAKSIN 3 4 AYDA KARARA BAĞLANSIN BUNA KİM INANIR!!! ORDAN ORAYA sürüklemeye ne gerek var.. YARINA ÇIKICAĞIM MEŞHULKEN NIÇIN BEKLIYORUM SUÇSUZ YERE KAFAM BEYNIM PATLADI ARTIK RAHAT BİR UYKU UYUMAK ISTIYORUM

 5. Devletin liderleri acaba nasıl yatıyorlar .Bunların hepsi müslümanım diyorlar.Müslümanım demeye utanıyorum. Bu hak yoksunlarina Rabbim er yada geç cezalarini verecek çünkü ben ve ailemin hakları burunlarindan fitil fitil getirecek.

 6. avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gitme ihtimalini düşünerek OHAL komisyonu oluşturduklarını açıkladı. BEN DE DİYORUM Kİ SAYIN BAŞBAKAN SAKIN ÖLMEYİN TÜM AKP LİLERİN ÖLMESİNİ DURDURAN BİR KHK ÇIKARIN BİR KOMİSYON İLE ÖLECEKLER BELİRLENSİN VE İZİN ALINSIN ZİRA ÖLÜRSENİZ KAÇ MİLYON KUL HAKKI – DEVLET HAKKI – YETİM HAKKI DOSAYASI MAHKEMEY-İ KÜBRAYA İNTİKAL EDECEK BUNUN İÇİN ÖNLEM ALINMASI GEREKİYOR ÇÜNKÜ ORADA Kİ TAZMİNATI CEHENNEM AZABI İLE ÖDETİYORLAR . ÇOĞU TANIDIĞIM DEGİL REFERANDUM DA EVET SONUCUNDA İÇ SAVAŞTA ÇIKACAK OLSA HAYIR DİYECEĞİM DİYOR , BU ZULÜM LE AHİRETE GİDERSENİZ KHK İŞE YARAMAZ İSE YANDINIZ , BURDA Kİ YANDINIZ TEHDİT DEĞİLDİR GERÇEK ANLAMDA YANDINIZ SİZ ONU ANLADINIZ VESSELAM .

 7. Binlerce insan 1 günde listelendi ve açığa alındı. Listelerde vefaat edenler vardı. Emekli olanlar vs . Bu listeler kaç ay önceden zaten hazırdı. Geri alması da 3 günde hallolur istenirse. Allah sonumuzu hayır etsin.

 8. Bence kriterler değişmeyecek. Başbakan’ın da belirttiği gibi Ahim e hemen gitmesinler diye kurulan bir komisyon var. İhraç edilenlerin çoğu Ahimden dönecek ama 10-15 yıl sürer diye düşünüyorum. Bu sürede ülke ekonomisi AB ye bağımlılıktan kurtulursa Ahimden de çıkabiliriz. Bizi bu hale sokan fetö ve fetöcülerle diğer tarafta hesaplasacagım, bu dünyadaki cezalar beni rahatlatması. Fetö yü bahane Edip bana hain muamelesi yapanları dünyada da ahirette de affetmiyorum. Masumlara tavsiyem yeni iş konusunda birşeyler yapın. Elinizden ne geliyorsa artık, hukukî mücadele den vazgecmeyin. Allah büyüktür elbet bir gün adalet yerini bulur.

 9. AHİME GİDİLMESİNDEN KORKULUYOR OLMASI OLAYIN HUKUKSUZLUĞUNUN BİR İSPATI GİBİ.
  AHİMİ ERTELEMEK VE ZAMAN KAZANMAK İÇİN BİR OYALAMA TAKTİĞİ DE OLABİLİR. İNANCIM KALMADI AMA YİNE DE BİR UMUT.BURASI TÜRKİYE , BURDA HER AN HER ŞEY DEĞİŞEBİLİR. BEN ALLAH’IN ADALETİNE İNANIYORUM. GEÇ DE OLSA HAK YERİNİ BULACAKTIR. KENDİNDEN ŞÜPHESİ OLMAYAN ARKADAŞLAR HİÇ ÜZÜLMESİN. ENİNDE SONUNDA GÖREVİNİZE DÖNECEK VE HAKKINIZI ALACAKSINIZ. BEN DE BUNA İNANIYORUM.

 10. Suçsuz insanlar hain muamelesi görüyor, Allah’tan değil aihm’den çekiniliyor… ve bunları yıllardır oy verdiğimiz müslüman yönetilerden duyuyoruz… Keşke bunlar kabus olsa……

 11. AİHM ihtimalinin endişesi yapılanın hukuksuzluğunun itirafı bir hukuk devleti başbakanı söylüyor bunu.Yapılması gereken baştan beri hukukla hareketti ama hukuk adamlarından da fetöcü olan var diye buda yapılamadı.Masumlar irtibatı iltisakı olmayanlar yandı mı yandı.Komisyonda oylama ile kişilerin durumu değerlendirilecek verilen karar aynı durumda olan herkesi kapsayacak öyle çok uzun bir mesele değil çözülür adalet istenirse ama aihm için değil gerçek adalet için yaptık denilmeliydi.Bence bu iş içerde büyük ökçüde çözülür zaten birkaç yıl içinde çözülmeyende gider AİHM e.Allah hayrımıza olanı versin.

 12. Madem suçlu olduklarından eminsiniz neden yargı yolunu açıyorsunuz, AİHM yi önemsiyorsunuz. Eğer suçsuz olanlar olduğunu düşünüyorsanız neden savunma dahi almadan attınız, neden suçlu sayılma kriterlerini açıklamıyorsunuz. Uyardık diyorsunuz elime uyarıldığıma dair herhangi bir yazı gelmedi. Saf bir memurun dönen entrikalara aklı erer mi. Kafamda deli sorular… sizin de kafanız karışmış anlaşılan

 13. Başbakan kendisi diyor AİHM e gitme ihtimalleri üzerine bu komisyonu kurduk diye yoksa ben mi yanlış anladım yani iade etmek için değil AİHM in önünü kesmek için

 14. Bana, eşime ve 5 çocuğuma neler çektirdiğinizi bir allah bilir bir de bizler biliriz. Size hakkımı helal etmiyorum. Yaptiğiniz haksızlık karşisinda naçar kaldik. Çaresiz lerin çaresi Allah tir o ne güzel vekildir.Sizi ona havale ediyorum.

 15. Sayin basbakanim 6 aydir hukuk yolu acilsin diyoruz Aihm e gitmeyelim diye bu komisyon kuruldu komisyon bir yargi organi degil biz hukukun bir an once isletilmesini istiyoruz

 16. Allah buyuktur.yaptiginiz zulum arsa degdi.bunun vebali boynunda sayin basbakan. hakkimi helal etmiyorum sanada senin gibilerede. mahser gunu fellik fellik beni arayacaksiniz

   • 2017 de ohal olmacak diyende bu basbakandi .bi dedigi bi dedigini tutmuyor.yarinda bu komisyonu kapattim derse kim guvenecek bu basbakana. ayrica komusyon 12 yilda bitiriyor dosyalaribir dosyaya 15 dakika ayirsa tam 12 yil suruyor

 17. Fetoyu temizlemek içinmiş, suçsuz yere açığa aldiklariniza söz hakkı vermemek için, iyice toplum gözünde suçlu sansinlar diye uzatiyorsunuz ohali. Hak adalet varsa hiçbir kriteri olmayan eşim gibileri iade eder özürünüzü de dilersiniz.. Allah için suçlular cezasını ceksin ama sucsuzdan bu çamuru silin..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM