Başbakan; OHAL inceleme komisyonu bundan sonra hızlanacak

Başbakan Binali Yıldırım kamuda yaşanan FETÖ ihraçlarına değindi. Başbakan yaptığı açıklamada ihraç edilenlere yargı yolunu açtıklarını belirtirken OHAL işlemleri inceleme komisyonu kurulduğunu hatırlattı.

Başbakan; OHAL inceleme komisyonu bundan sonra hızlanacak

Başbakan; OHAL inceleme komisyonu bundan sonra hızlanacak

27 Nisan 2018 tarihinde katıldığı TV kanallarının ortak canlı yayınında gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım program sunucularının yönelttiği soruları da cevaplandırdı. FETÖ ihraçları, mahkemelerden beraat alanlar, takipsizlik alanların durumları hakkında gelen soru üzerine açıklama yapan Başbakan Yıldırım OHAL işlemleri inceleme komisyonunun yavaş çalıştığına dair gelen eleştirileri de haklı buldu.

KAMUDA YAŞANAN FETÖ İHRAÇLARI

Başbakan ile Gündem programında soruları yanıtlayan Başbakan Yıldırım sunucunun “FETÖ illetinden mağdur, 2010 KPSS döneminde mezun olanlar, soruşturmasını bitirmiş beraat etmiş kamudan uzaklaştırılmış ve göreve iade edilmeyi bekleyenlerin durumu ne olacak?” sorusuna “Buradaki bakışımız çok açık” dedi. “Darbeye bir fiil karışanlar mahkemelerde büyük oranda hesabını veriyor” açıklamasını yapan Başbakan, “Tahmin ediyorum bu yıl sonuna kadar süren mahkemeler tamamlanmış olur” dedi. “Mahkemelerin işine karışılmıyor” vurgusu yapan Başbakan Yıldırım, sürecin hızlanması için, yargılamaların tamamlanması için takip ettiklerini belirtti. Mahkemeler için yer tahsisinde, personel ihtiyacının karşılanması gibi konularda destek olunduğuna da değinen Başbakan Binali Yıldırım, “Yeter ki bu işler hızlansın” dedi.

İBADET, TİCARET, İHANET TABAKALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından FETÖ tasvirinde “Alt tarafı ibadet, orta tarafı ticaret, üst tarafı ihanet” yapılan açıklamayı hatırlatan Başbakan, ihanetin affı yok dedi. Örgüte bile bile parasal destek sağlayanların da işin içinde olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım örgüte ibadet olsun diye para yatıranların da olduğuna değindi. Afrika’da, Orta Asya’da yapılanlar için insanlardan para toplandığını, hayır için insanların da para verdiğini belirtti. Bu kişilerin ayrı tutulması gerektiğini vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım kamuda FETÖ yapılanmasına değindi.

BAŞLANGIÇTA HEPSİNİ İHRAÇ ETTİK

Kamuda bilerek ya da bilmeyerek bunların ağına düşmüş olanlar var açıklamasını yapan Başbakan, “Ama biz başlangıçta işi riske edemezdik, tedbirli davrandık” dedi. Açığa alınanlar ve meslekten ihraç edilenler için hukuk yolunun kapalı olduğunu hatırlatan Başbakan, 685 sayılı KHK hatırlatması yaparak “Biz kanun çıkardık itiraz mekanizması kurduk” dedi.

OHAL KOMİSYONU ÇALIŞMALARI HIZLANACAK

OHAL işlemleri inceleme komisyonun ağır işlediğine dair gelen görüşe katıldığını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım “Komisyon çalışmalarını hızlandırıyoruz” dedi. OHAL inceleme komisyonunun kurulması sonrasında komisyon hazırlığının çok uzun sürdüğünü ifade eden Başbakan Yıldırım komisyon bundan sonra hızlanacak açıklamasında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın OHAL inceleme komisyonu ve FETÖ ihraçları hakkında açıklaması video;

OHAL inceleme komisyonunda 110 binin üzerinde dosya olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım bu dosyaları heyetlerin ele aldığını, inceleme sonucu iade ya da başvurusunun reddedildiğini açıkladı. Başvurusu reddedilenin de hukuk yolunun açıldığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

68 yorum

 1. Devletin kurulmasına izin verdiği Sendikaya üye olmaktan dolayı terörist ilan ediliyoruz.
  Birilerinin dediği gibi bizde aldatılmışız.
  Madem terör dü neden zamanında kapatmadınız o zaman. Vermediğiniz ADALET i bulamayacaksınız İNŞAALLAH.

 2. at yalanı öpeyim inananı.Yahu 2 sene olacak daha neden atıldığımı öğrenemedim.Savcıya çıktım sehven soruşturma açılmış takipsizlik vermişler il merkezinden al diyor .Alacağımız savcı vermemek için bizimle görüşmüyor bile.Çatır çatır yanacak ahirette bana bunları reva görenler.Muhavazakarmış yürü be yürü memleketin anasını ağlattınız.Bir satmadığınız psikolojimiz kalmıştı onuda başardınız

 3. hepinize hayırlı kandiller arkadaşlar. Oy çokluğuyla yazılarımı burada sonlandırıyorum ve malesef cevap verme gereği duymuyorum. Son kez tekrar etmek gerekirse terörün ve teröristin kökü kurusun ve beter olsunlar. Tüm terör unsurlarından Allah ülkemizi korusun baki kılsın, gerçek mağdurlar inşallah mesleklerine geri dönsün ve hak yerini bulsun. Beraat gecesi dualarımızın böyle olması temennisiyle..

  • Alma mazlumun ahini gun gelir cikar aheste aheste. Ne diyor ayet, bana herşey gel ama kul hakkiyla sakın gelme diyor. Bu vesileyle herkesin beraat kandilini kutlarim.

 4. Allah Fetö nün belasını versin. Bu kadar insanı kullandı. Bir sürü suçsuzu da perişan etti. Kendisi elmas ticareti yaparken onun oyununa gelenler şu an perişan halde. Allah bunun hesabını sormaz mı? Sorar elbette ki. Çoğu insan o sohbetlere Allah rızası için gitti, kurban verenler Allah rızası için verdi. Ne bilsin bu fetönün dini kullandığını Allah tekrardan fetö nün bin belasını versin Allah ülkemizi bir daha böyle bir belayla karşı karşıya bırakmasın…

  • Amin inşallah garip deniz kardeşim Adamsın sağol. Bu gecenin hürmetine aynı dualarda tekrar buluşmak ümidiyle saygılar.

  • İyide fetoyle metoyle darbeyle alakasi olmayan bunca insani isten atan acliga mahkum eden kim?? Akp iktidari degilmi?? Sorgulamayalimmi yani.cıssss mı gercegi dusunup sorgulamak??

   • Değerli kardeşim, fetö bahanesiyle biz vatan severleri zorla hain yapacaklar. Allah sabır versin. Elbet bu zor günlerde geçecek.

    • Allah herşeyin hesabını sorar muhakkak ki inşaAllah suçsuz darbeye karışmamış fetöyle uzaktan yakından alakası olmamış veya alt tabakada sadece ibadetinde olan vatan sevdalıları da ayrılır bu süreçte. Kim darbeyi bahane ederek mazlumlara da zarar veriyorsa onlar da cezasını bulur merak etmeyin…

 5. Padişah, bence sen rumuzunu soytarı olarak deģiş. cünku yaptiginyorumlar padisaha degil aoytariya yakisir kapiş:))))))))

  • Adamin dedigi dogru esas magdurlar konusmazken kendince biseyler yazmis ulkesini begenmemis adaleti baska ulkelerde arayan o kadar hain var ki su yorumlarda padisah isimli kisiye hakvermek en dogrusu. Bence sizde (laz61) trolsunuz. Yaptiginiz tek kelime veya cumle hakaret baska bi dusunceye sahip olun artik ama nerde o konusulucak adam gibi insanlar.

   • Biz haksızlığa uğrayanlar ülkemizi değil, haksızlık yapanları beğenmiyoruz. Ve sandıkta hesabını soracağız.

    • sana göre fetönün hiç suçu yok mu HR? bi kere de farlı bi cümle kullanın da şaşırtın bizleri be.

     • fetö tabiki suçlu.Fakat Fetö’ye bu ortamı kim sağladı. “Hoca Efendiye nasıl fetö dersiniz” diyen zaat kimdi? Tek tek sayarım bütün bakanları. Öve öve vermedikleri taviz kalmamıştı. Şimdi suç bastırmak için kendisi gibi düşünmeyen herkese “Fetö” çamuru atmaktalar.Haa sizin gibilerde bunların şakşakçılığını yapmaktalar.

 6. Sn editör padişah mı nedir herkesin yorumunun içine s..cmiş arkadaş engellesene bu şahsı

 7. Padişah rumuzlu şahıs İnşaallah bu alay ettiğin insanların durumuna düşersin de “Adalet adalet” diye yalvarırsın.

   • esas mağdurlar insan gibi bekliyorlar sen orasını merak etme. şu yazdıklarınızı millet okuduğunda sizin gayet net ne zihniyette olduğunuzu görüyorlar okuyorlar. bir buçuk yıldan fazla zaman geçti ara sıra bakıyorum siteye yorumlara falan vallahi de billahi de genelde olmasa da çoğunluğu hep aynı isimli aynı yazıları olan kişiler. ilk başlarda farkedilmiyordunuz fakat son zamanlarda yani ne zaman seçim süreci başladı ortaya çıktınız yine. siz bu Yüce Türk milletini saf yerine koymaya yönlendirmeye çalışamazsınız çünkü çapınız elvermez buna. bu da son kapak olsun size

 8. valla aylardır aynı terane! ben artık söylenen hiç bir söze inanmıyorum yüce Rabbime havale ettim bekliyorum…

  • gardaş sen olayı hakikaten yanlış anlamışsın. takipsizlik ve beraat alanlar ile ilgili khk düzenlemesi bekleniyor. yani beraat ettiysen khk ya göre komisyondan iaden sağlanacak kapiş?

 9. Nerde icraaat nerde.artik biseyler yapın. Daha ne kadar bekleyecegiz.hukuk istiyorum sadece hakkimi istiyorum

   • Padisahmisin usakmisin ne gerizekali biseysin.git baska yerlerde eglen.senin gibilere eğlenecek çok çöplük var

    • sizin gibilere sessiz kalmamak lazım. Biriniz de çıkıp demiyor ulan ”şu fetö nün Allah belasını versin” diyemiyorsunuz. Neden çünkü esas mağdur değilsiniz. hiç boşuna acıtasyon yapmaya çalışmayın adam gibi komisyonu bekleyin ve daha fazla da insanların aklına mıh çakmaya çalışmayın.

     • Ne Fetösü, Fetö bahanesiyle insanlara haksızlık yapılıyor. Fetöyü büyüten,besleyen kimlerdir zaten ortada. Gerçek fetöcüler hala bizleri yönetiyor.

     • HR sen hangi dünyada yaşıyorsun? tutturmuşsun bi türkü uydurup uydurup söylemeye çalışıyorsun

 10. Sayın editör beraat edenlere ve takipsizlik alanlara yönelik bir iade KHK çıkacaktı.Yogun siyasi gündemde unutulduk galiba.siz bizi hatırlar ve gündeme getirirseniz memnun oluruz.gayri sabır da kalmadı.

  • gardaş sen olayı hakikaten yanlış anlamışsın. takipsizlik ve beraat alanlar ile ilgili khk düzenlemesi bekleniyor. yani beraat ettiysen khk ya göre komisyondan iaden sağlanacak. siz haberleri analiz ediyorsunuz. Allah aşkına şimdiye kadar nasıl memurluk yapabildiniz siz vallahi hayret.

 11. Sn. Başbakan yine sorunun etrafında dolaştı. Bilindik şeyler söyledi. Mesela soruda mahkemeler tarafından suçsuz olduğuna hükmedilenler soruldu.O da geçiştirdi.Mahkeme yolunu açmayı lütuf olarak ortaya koyuyor. Bence siz komisyonu kapatın bizi doğrudan mahkemelere bırakın. Komisyon sadece gölge ediyor.Hızlı karar vermek kadar haklı karar vermek de önemli. Hızlı hızlı kırıp geçirmek marifet değil ki. Mesela okuduğumuz karar örneğinde Bank Asya kayyuma devredildikten sonra adam hesap açtırıp az miktarda para yatırmış, bu adamı komisyon fetö irtibatına gerekçe göstermiş. Yani önümüzden çekilseniz de doğal hukuk yollarıyla başbaşa bıraksanız bizleri yapacağınız en büyük iyilik bu olur. Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz diyorlar

  • dönenlerin kriteri ne acaba çok merak ettim. bi kere hakkında bankadan dolayı red cevabı verilen kişinin kararı bana göre de haklı bir red kararı. ne yani o kadar ikaza rağmen hala kayyum atandıktan sonra para yatırmak da ne demek hak etmiş valla hiç de kusura bakmasın. şurada ne kadar olumsuz yorum yapan varsa ya sol zihniyetli yada fetönün artıklarıdır. bu devletin kanunları vardır nizamları vardır. öle boş boş yazıpta Türk milletinin aklıyla dalga geçemezsiniz yemezler.

 12. Sorgusuz sualsiz ihraç yaşadım. fetö nün yanından geçmişliğim yok. BU ÜLKEDE YAŞAMAKTAN USANDIM.Sizin adaletiniz batsın da altında kalın.
  Siz zulüm yapanların hesap vereceğiniz günü sabırla bekliyorum.

  • Bu ulkede yasamak zorunda degilsin valla begenmeyen ceker gider. Ya sevin ya terkedin yada sessiz olun. Bi sen ihrac olmadin bu ulkede. Herkes gibi beklemeyi de bileceksin. Çikarini menfaatini dusunen herkes bu ulkenin iyi gun dostu olmus yazik. Şu Lafa bak ya “bu ulkede yasamaktan usanmişmiş”. Haddini bil ulan haddini. Şu ettigin kotu sozlerin şu beddualarin hesabini Allah sana sorar. Kuran-ı Kerim de Şoyle buyuruyor;(4/NİSÂ-79) Sana gelen iyilik Allah’tandır. Başına gelen kötülük ise nefsindendir.

   • “Padişah” başlığıyla yorum yapan geri zekalıya cevabımdır.Ülkeyi sevmek, haksızlığa boyun eğmek değildir. Hele, gücü elinde tutanlara yalakalık yapmak hiç değildir. “Trol” müsün nesin? Sanıyorum senin tuzun kuru.Baksan boynunda tasma da vardır. Kapıda bağlısın.Kemik yalamaya devam et!

    • sen ettiğin lafın üstüne Türkiye de yaşamaya hala devam mı ediyorsun? o halde yazdıklarım zoruna gitmeyecek birader. işine gelmediyse gocunduysan hiç ağlamayacaksın hadi şimdi başka tarafa.

 13. Bu haberi yoruma kapatın gerçekten. Kendimi her haberle daha bir aşağılamış hissediyorum. Neyin riskini almayarak beni işimden ihraç etme hakkınız oldu. Anlamıyorum. Gerçekten bu düşünceyi anlamıyorum. Başka birisini olsaydım risk alacaktınız da sıfatım sadece öğretmen olduğu için mi tüm bu risk alamamalar. Başından beri kullanıldılar dediğiniz tabakayı bu şekişde siz de kullanmış olmuyor musunuz. Daha yazmıyorum bişey.

 14. sayın başbakan “fetö” yü öve öve bitiremiyordu. Herkes suçlu hükümet sütten çıkmış ak kaşık öylemi? Fetö yü büyüten sizlersiniz.Sizin yaptığınız zulümdür.

   • vazgeçtim * haksızsın haksız. Türkiye de yaşamaktan usanan kişi sen değil misin *? farketmesem başka kişi sanacaktım az daha vay kurnaz seni vay. sana ne yazılsa az da neyse Allah seni ıslah etsin

    • Hatta bu ülkede senin gibi akıldan yoksun kişilerle yaşamaktan da bıktım. Madem durumundan memnunsun ne işin var bu sitede, neyi ve hangi haberi yorumluyorsun.Millet mağdur olmuş, sorgusuz sualsiz işinden atılmış sen burada geyik yapıyorsun.

     • hr adlı trol sen ilk önce ağzını bi topla. benim yazdıklarım belli kimsenin de trolü değilim. sen istediğin kadar terbiyesizce konuş beni kendi seviyene çekemezsin ben birine cevap verirken hakaret küfür etmeden yazarım senin gibi basit savunma laflar yapmam. emin ol IQ da senden daha üstteyimdir şu yazdıklarına bakarsak.

 15. Hayirlisi inşallah sn.başbakan söylemek istediğini söylemiyor. Bunların hiçbiri suçlu değil tedviren görevden aldik diyemedi.

  • ya ne olacaktı sevgilim bylockçuları af mı etseydi bu devlet oh ne iyimiş. paran varsa sen besle nüfusuna da aldır bi zahmet.

   • “Bylock” olduğunu ne biliyorsun? Hiç bir suç unsuru yok.Ne banka ne sendika,ne de sohbet muhabbet.Emniyette ifadem alındı. “Hoca sana yazık olmuş” deyip birde acıyorlar.Takipsizlik alalı on ay olmuş. Komisyon muş,hadi len ordan!

    • bunların hiçbiri suçlu değil diyemedi demiş de halil, ona karşılık örnek olarak bylock örneğini vermek en doğru sözdü. madem takipsizlik aldın ne güzel işte esas mağdur sensin önemli olan bence bu. Gerisi sanada banada teferruat olsun.

     • son bişey daha, yukarıda sana ait olan o ettiğin lafları sana aynen geri iade ediyorum. dervişin fikri neyse zikri de o olurmuş hesabı, anladın sen onu. duydun mu kapak sesini?

    • “Padişah” Lakaplı, sahibin seni ne zaman çözdü. Git sahibinin kapısında havla da bir parça kemik daha versin. Hadi canım hadi.

     • konuşana bak hele sevsinler seni. sanırım kapak sesini gerçekten net duymuşsun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM